Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Jesi li ti nekada u zivotu imao priliku da predjes bilo koju granicu na svetu? Da ne pitam da li znas proceduru oko trazenja azila...

Da se ne obazirem na drugi deo recenice - na takve prostakluke necu posebno da reagujem, posto znam da su ovde normalna pojava.

Hajde malo elaboriraj pravila, propise i proceduru za situaciju kada se pojavi više hiljada ljudi koji ti ulaze u državu mimo graničnih prelaza, i povezanu proceduru oko traženja azila.

 

Baš interesantno. Deluješ samouvereno kao neko ko se već par decenija bavi graničnim prometom, kao i rešavanjem predmeta odobravanja ili neodobravanja azila.

Link to comment

Nisam rekao da je tebi nešto krivo nego sam pitao šta su tebi u svemu ovome krive tri zemlje koje su pokušale da što manje komplikuju stvar. Ako hoćeš odgovori, ako nećeš ne moraš ali bi mogao da iskuliraš sa tom paranojom da tebi neko nešto pripisuje i da se na tebe podigla nekakva histerija.

 

Kletva je samo adekvatan odgovor na tvoj stav da je svako ko se ne slaže sa tobom dužan da odvoji sobu za prijem izbeglica.

Nije se histerija podigla na mene, nego na EU, Madjare, i ko zna koga jos. Tesko je pohvatati jer letite sa jednog na drugo. Ja samo diskutujem.

Te zemlje sto su "pokusale da sto manje komplikuju stvar" su mozda sebi i migrantima pomogle, a mozda i nisu. Videcemo.

 

Dakle, nisi pomogao delima. Samo lajkovima.

Edited by Zupermen
Link to comment

Hajde malo elaboriraj pravila, propise i proceduru za situaciju kada se pojavi više hiljada ljudi koji ti ulaze u državu mimo graničnih prelaza, i povezanu proceduru oko traženja azila.

 

Baš interesantno. Deluješ samouvereno kao neko ko se već par decenija bavi graničnim prometom, kao i rešavanjem predmeta odobravanja ili neodobravanja azila.

Ne traci mi se sada vreme za nesto sto mozes sam da nadjes u zakonima i da procitas, ali bez brige - forum je pun strucnjaka koji tacno znaju sta treba da se radi i koji ce ti sve odmah potanko objasniti.

Link to comment

Nesto mi se cini da i sam nisi imun na alicemerstvotm koje drugima olako pripisujes.

 

Imas decko punu sumu motki, zasilji jednu pa udri po ovim jadnicima koji su pohrlili da zaprljaju Evropu. Po mogucstvu glogov kolac, kako bi isti zabio u islamsku raspomamljenu neman. Ipak je Evropa u pitanju, biljka koju treba pazljivo negovati i zalivati, taman posla da se uputi kritika, to ne sme, ne moze, nije templarski.

 

Link to comment

Ne traci mi se sada vreme za nesto sto mozes sam da nadjes u zakonima i da procitas, ali bez brige - forum je pun strucnjaka koji tacno znaju sta treba da se radi i koji ce ti sve odmah potanko objasniti.

koja pravila predvidjaju ulazak u zemlju vise hiljada ljudi? kad se pojave (nekako) na granici, kazu da nemaju dokumenta a ni nameru da se vrate, sta se radi? puca na njih? ostavi da pocrkaju ispred?

a oni kazu da samo zele da prodju kod svojih rodjaka, u zapadne zemlje koje su izgradjene na gastarbajterskom jeftinom radu i reklamirale su se tako decenijama unazad.

Edited by Takeshi
Link to comment

Nesto mi se cini da i sam nisi imun na alicemerstvotm koje drugima olako pripisujes.

 

Imas decko punu sumu motki, zasilji jednu pa udri po ovim jadnicima koji su pohrlili da zaprljaju Evropu. Po mogucstvu glogov kolac, kako bi isti zabio u islamsku raspomamljenu neman. Ipak je Evropa u pitanju, biljka koju treba pazljivo negovati i zalivati, taman posla da se uputi kritika, to ne sme, ne moze, nije templarski.

Gresis. Ulozio sam vec u trgovinu zicom na Budimpestanskoj berzi i vec dobro zaradio. Ali, nemam ja predrasuda, pomazem svim stranama u nevolji. Obezbedio sam i prodaju cvikcangli sa druge strane granice.

Link to comment

Te zemlje sto su "pokusale da sto manje komplikuju stvar" su mozda sebi i migrantima pomogle, a mozda i nisu.

 

makedonije je komplikovala, ne vidim kako je to ikome pomoglo. nisi nimalo uverljiv.

Link to comment

koja pravila predvidjaju ulazak u zemlju vise hiljada ljudi? kad se pojave (nekako) na granici, kazu da nemaju dokumenta a ni nameru da se vrate, sta se radi? puca na njih? ostavi da pocrkaju ispred?

a oni kazu da samo zele da prodju kod svojih rodjaka, u zapadne zemlje koje su izgradjene na gastarbajterskom jeftinom radu i reklamirale su se tako decenijama unazad.

E, tu se slazem sa tobom. Ako su tako rekli, onda je u redu.

Link to comment

Zupermene, sve je veoma prosto. Najbogatije evropske zemlje treba da prime ove ljude.

 

Ionako idu kod rodbine.

Slazem se. Prosto. Jos samo da prihvate da ih prime i sve ce biti OK.

Link to comment

Ne traci mi se sada vreme za nesto sto mozes sam da nadjes u zakonima i da procitas, ali bez brige - forum je pun strucnjaka koji tacno znaju sta treba da se radi i koji ce ti sve odmah potanko objasniti.

Aha. Znači, stvarno nemaš pojma. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...