Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

Češka policija je na poziv jedne devojke krenula u potragu za "naoružanim migrantom u crnom" za kog se ispostavilo da je odžačar sa četkom prebačenom preko ramena.

Policiju u mestu Damazlice, na jugozapadu Češke, alarmirala je usplahirena devojka koja je tvrdila da je videla kako ulicom šeta "muškarac tamne puti u crnom kombinezonu s belom kapom i mašinkom".

 

histerija se širi

Link to comment

Mozes ti i tristoti put da pitas, ali ja nisam u obavezi da trcim za tvojim pitalicama i zadovoljavam tvoju radoznalost. Gde sam ja to Srbiju "izdvojio"? Jesam li negde rekao da se ona nesto posebno razlikuje od Makedonije i Grcke? Sve tri su svesne da migranti ne zele tu da ostanu, pa samo prosledjuju drugome problem. Zasto i Madjari ne rade to isto nego imaju neki drugi nacin - otkud ja to znam? Oni misle da im je tako najpametnije, ili imaju dogovor sa Nemackom, ili im se jednostavno cefnulo.

 

A to sto ta tvoja prostorija zvrji prazna to samo govori o tvom licemerju.

 

Pa i Grčka i Makedonija i Srbija rade to što rade zato što misle da im je tako najpametnije. A imaju i razlog da to misle jer same izbeglice kažu da ne žele ni da se zadrže u tim zemljama a kamoli da se u njima trajno nastanjuju. Ne žele da se zadrže ni u Mađarskoj ali tamošnja vlast iz nekog interesantnog razloga ne želi da ih pusti da jednostavno prođu i odu dalje nego, kao, brane nešto od nekog. Šta je sad tebi krivo ono troje što nisu upali u te templarske tripove nego se jednostavno trude da ne komplikuju stvar bez potrebe?

 

Nisam rekao da prostorija zvrji prazna nego da će dobri bog dati da bude zauzeta kada bude tebi zatrebala.

Link to comment

Pa i Grčka i Makedonija i Srbija rade to što rade zato što misle da im je tako najpametnije. A imaju i razlog da to misle jer same izbeglice kažu da ne žele ni da se zadrže u tim zemljama a kamoli da se u njima trajno nastanjuju. Ne žele da se zadrže ni u Mađarskoj ali tamošnja vlast iz nekog interesantnog razloga ne želi da ih pusti da jednostavno prođu i odu dalje nego, kao, brane nešto od nekog. Šta je sad tebi krivo ono troje što nisu upali u te templarske tripove nego se jednostavno trude da ne komplikuju stvar bez potrebe?

Odakle ti to da je meni krivo? Ako ne podrzavam tvoju histeriju, odmah mozes da mi pripisujes sve sto ti padne na pamet? To da li smo pametno radili kad smo pustali svakog da prodje mimo pravila cemo videti kada se napravi konacni racun i vidi kod koga ce da ostane koliko gladnijeh usta. Mozda cemo da prodjemo dobro, ali sigurno necemo.

 

 

Nisam rekao da prostorija zvrji prazna nego da će dobri bog dati da bude zauzeta kada bude tebi zatrebala.

Srecom, ne oslanjam se ni na alaha ni na Tora ni na Miki Mausa, pa me savrseno zabole za kletve.

Link to comment

Чекајте, овде још неко мисли да Мађари сами ово раде? Мађарска затвара јер је добила одобрење, можда наређење, да затвара јер од Реске до Берлина нема границе, тачније, није било границе. Када су Немци видели да Мађари нису довољно ефикасни почињу са својом контролом на границама(гледамо ових дана), хитно зову Вучића на "разговор"...Немци играју улогу доброг пандура, јер ипак после дебакла око Грчке(где су оптужени за хегемонизам, па све до новог нацизма) није лепо да буду отворено против избеглица.

Link to comment

Kakvih pravila, šta bulazniš?

Jesi li ti nekada u zivotu imao priliku da predjes bilo koju granicu na svetu? Da ne pitam da li znas proceduru oko trazenja azila...

Da se ne obazirem na drugi deo recenice - na takve prostakluke necu posebno da reagujem, posto znam da su ovde normalna pojava.

Edited by Zupermen
Link to comment
Preko megafona, sa mađarske strane, poručeno im je da ne mogu proći, da ovde ne mogu tražiti azil, da ga potraže u nekoj drugoj zemlji ili da se vrate u Siriju.

 

 

 

Romanes eunt domus

Link to comment

Znaci,sve je grcka trebala da primi, to hoces da kazes? Misis da je to izvodljivo?

Pa ako nije izvodljivo, daj da saljemo to u Makedoniju, tamo je sigurno izvodljivo...

Mozda i Orban misli da nije izvodljivo da ih on primi, boji se ako prodju da ce mu ih sutra Nemci uvaliti na stan i 'ranu, pa je resio da se na vreme obezbedi. Ostaje da problem resi uvek humana Srbija.

 

Mada, ako je vec cilj da se sprdamo, kao sto ovde izgleda, onda mislim da od svih drzava koje su se nasle na putu ove moderne seobe naroda, Grcka nekako i ima najvise slobodnih smestajnih kapaciteta preko zime. Mislim, stoga, da je izvodljivo. One do 20 leta da posalju na Ios, one do 35 na Mikonos i Zakintos, a starije u Paraliju i na Halkidiki. One sa problemima u disanju na Krf na oporavak i tako dalje, po zelji gostiju i mogucnostima domacina.

Edited by Zupermen
Link to comment
EUROPA NA PREKRETNICI Merkel zbog izbjeglica zahtijeva hitan krizni summit: 'Vrijeme curi, moramo djelovati brzo!'

 

merkel_918795S1.jpg

 

BERLIN - Njemačka i Austrija traže hitno sazivanje kriznog summita Europske unije na kojem bi se donijele mjere pomoći zemljama iz kojih dolazi najveći broj izbjeglica, priopćeno je nakon susreta kancelarke Angele Merkel i njezina austrijskog kolege Wernera Faymanna u utorak u Berlinu.

"Izbjeglički problem može biti riješen samo na europskoj razini", rekla je Angela Merkel na zajedničkoj konferenciji za tisak s austrijskim kancelarom Wernerom Faymannom u Berlinu. Ona je ustvrdila da summit mora biti održan, ne u listopadu kako je prvobitno planirano, nego već sljedećeg tjedna.

"Vrijeme nam istječe. Moramo djelovati brzo", ustvrdila je kancelarka. Ona je rekla da na summitu neće biti riječi o raspodjeli izbjeglica jer da je ova tema "u rukama ministara unutarnjih poslova", nego o tomu kako pomoći zemljama iz kojih najveći broj izbjeglica dolazi. I to "u suradnji i bliskom dijalogu s Turskom".

U planu je, kako je naglašeno, i izgradnja tzv. "Hotspots" za prijem izbjeglica u Grčkoj i Italiji, u kojima bi tražitelji azila bili registrirani i raspoređeni po zemljama članicama Europske unije. Ekonomske izbjeglice bi bile odmah vraćene natrag.

Zahtjev za sazivanjem kriznog summita već je odaslan predsjedniku Vijeća EU Donaldu Tusku, koji još po tom pitanju nije donio odluku.

Angela Merkel je istodobno odaslala poruku izbjeglicama koje su već u zemljama Europske unije ili se nalaze na putu prema njima.

"Nitko nema pravo sebi odabrati zemlju Europske unije u kojoj želi ostati", poručila je Merkel, ali je istodobno odbacila prijedloge austrijskog kancelara, ali i nekih njemačkih političara, koji su tražili kaznene mjere za one članice Europske unije koje odbiju prihvatiti izbjeglice.

"Prijetnje ne vode nikuda", rekla je Merkel pozvavši na povratak europskom duhu.

Austrijski kancelar Faymann je upozorio na opasnost humanitarne katastrofe ukoliko se ne bude djelovalo brzo.

"Mi ne možemo ljude pustiti da se probiju do nas i onda ih pustiti da čekaju. To bi izazvalo humanitarnu katastrofu", rekao je Faymann u Berlinu.

On je međutim upozorio da teret izbjeglica ne smije ostati na leđima Njemačke, Austrije i Švedske.

"Ove tri zemlje ne mogu same riješiti problem humanitarne pomoći i prava na azil", rekao je Faymann nakon susreta s Merkel.

 

ne zvuci realisticno.

Link to comment

Odakle ti to da je meni krivo? Ako ne podrzavam tvoju histeriju, odmah mozes da mi pripisujes sve sto ti padne na pamet? To da li smo pametno radili kad smo pustali svakog da prodje mimo pravila cemo videti kada se napravi konacni racun i vidi kod koga ce da ostane koliko gladnijeh usta. Mozda cemo da prodjemo dobro, ali sigurno necemo.

 

 

Srecom, ne oslanjam se ni na alaha ni na Tora ni na Miki Mausa, pa me savrseno zabole za kletve.

 

Nisam rekao da je tebi nešto krivo nego sam pitao šta su tebi u svemu ovome krive tri zemlje koje su pokušale da što manje komplikuju stvar. Ako hoćeš odgovori, ako nećeš ne moraš ali bi mogao da iskuliraš sa tom paranojom da tebi neko nešto pripisuje i da se na tebe podigla nekakva histerija.

 

Kletva™ je samo adekvatan odgovor na tvoj stav da je svako ko se ne slaže sa tobom dužan da odvoji sobu za prijem izbeglica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...