Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Komšija je video da izbeglice žele da brzo pređu preko njegove avlije u sklopu fenomena koji se ne dešava njegovom zaslugom, a zatim je mudro izračunao da mu je bolje da ih mirno pusti da prođu nego da glumi ludilo. Deluje kao prilično racionalno razmišljanje.

 

To po strani, ovu reku nesretnika prebacuju njihove noge (ponekad i štake ako fali noga). A ako baš hoćeš da tražiš nekog krivca za prebacivanje trebalo bi da počneš od Grčke (koja je, gle čuda, članica EU) a ne od zlih suseda koji su skovali zaveru protiv Mađarske.

Ma ne sumnjam ja da ces ti naci neko opravdanje i objasnjenje, nego da vidimo kako ce se razvijati situacija.

Link to comment

Zanimljivo iskustvo. Kod mene sve suprotno, svakodnevno sam u kontaktu sa mnogo ljudi iz EU i retko ko iskace iz forumskog miljea misljenja. Bice da zavisi u kakvim se krugovima kreces, nezavisno od nivoa obrazovanja.

 

Isto i ovde. Juce su bili izbori u Norveskoj i velike su sanse da Oslo po prvi put u istoriji dobije gradonacelnika muslimana.

Link to comment

Ma ne sumnjam ja da ces ti naci neko opravdanje i objasnjenje, nego da vidimo kako ce se razvijati situacija.

 

Opravdanje nije, objasnjenje jeste.

 

Moze to i drugacije - lepo se krene u batinanje, sikaniranje i pljackanje ovih napacenih ljudi, krene Vucic da gusla k'o Orban, ekspresno dodjemo na listu nesigurnih zemalja i da nas bog vidi! Problem solved, patented by Hungary.

Edited by ManicMiner
Link to comment

Opravdanje nije, objasnjenje jeste.

 

Moze to i drugacije - lepo se krene u batinanje, sikaniranje i pljackanje ovih napacenih ljudi, krene Vucic da gusla k'o Orban, ekspresno dodjemo na listu nesigurnih zemalja i da nas bog vidi! Problem solved, patented by Hungary.

 

a moze i neki gradjanski rat ovde da se napravi, tek onda smo na listi nesigurnih zemalja :misko:

Link to comment

mocna evropska unija resava problem tako sto ga ostavlja raspaloj balkanskoj zemlji, vrhunski pristup.

 

О томе и ја размишљам откако су Мађари подигли ове ограде и остала срања.

Link to comment

PKS pokrenula akciju prikupljanja pomoći za migrante
Privredna komora Srbije pozvala je privredna društva i predstavnike partnerskih poslovnih asocijacija da se pridruže akciji pomoći migrantima, koji bežeći od rata i nasilja prolaze kroz Srbiju.

 

„Pozivu su se već odazvali Srpsko-nemačko udruženje privrede i Austrijska privredna komora u Beogradu. Veoma je važno da privreda i privrednici učestvuju u toj akciji. Nadam se da će svako u skladu sa svojim mogućnostima moći da pomogne", istakao je Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ma ne sumnjam ja da ces ti naci neko opravdanje i objasnjenje, nego da vidimo kako ce se razvijati situacija.

 

Videćemo. U međuvremenu smo na temi sirote i nedužne Mađarske kojoj su zli susedi planski sproveli reku nevoljnika na svetu i neukaljanu teritoriju ili šta je već ostalo od iste nakon Trijanona. Dakle, imaš li neki odgovor na pitanje zbog čega ti je pored žive Grčke - kroz koju su prošli/ušli bukvalno svi koji su stigli do Mađarske - trn u oku Srbija?

Link to comment
6 Great Things You Can Still Do in Hungary

While Hungary may sometimes get a bit of a bad press elsewhere in the world, there are still plenty of things you can do in Hungary which are becoming increasingly rare in other so called ’free’ democratic nations.

Here is a list of just some of them.

1 Hitch-hike

How many times do you see hitch-hikers in the UK? In fact, how many times in the last couple of decades have you hitch-hiked yourself? Not many I guess; if at all.

In Hungary it is not unusual to hitch-hike, no one is worried about picking up an axe wielding maniac and, in the main hitch-hikers don’t have to unnecessarily worry about their own personal safety either.

Hungary is a relatively safe place to travel in and about.

In fact, during the summer months you can often see hitch-hikers thumbing lifts around Lake Balaton. Personally I pick them up if I can; it’s a great way to hear other people’s stories and meet new people.

2 Party

You may think that you can party anywhere, but not quite like the way you can party in Hungary you can’t.

In Hungary, a 24hour party means exactly that. Not being a wuss and turning up at midnight and sloping off at 4am, you will barely be acknowledged as attending if you do that.

And when you get to the party you are also expected to actually ’party’, there is little in the way of posing and looking ’cool’, just good old fashioned having fun.

3 Go to Pubs

Yep, pubs…you know, those places where you used to go for a communal pint, meet your mates and hear all the local gossip.

Fortunately in rural Hungary, pubs are still exactly that. There is no gastro food being served, no poncey beers with a fruit stuck on the top, and no tacky themes or soulless ‘spoonie’ style haunts.  Pubs are pubs, and usually the vibrant hub of the community.

Here you can find your friends as well as the local tradesman. Oh, and just one thing, it’s a pub right…so you are expected to drink. Getting drunk in rural Hungary isn’t a social faux pas, it’s a custom.

So man up and get on with it.

4 Have an Identifiable Culture

Hungarians are proud of their cultural identity, and so they should be.

National heritage, customs and holidays are all still traditionally celebrated and acknowledged in schools and local communities.

Hungarian history is still taught, along with the lives and achievements of famous notable Hungarians, there is no dilution of exactly what it is to be Hungarian.

Hungarians are proud to be Hungarian and have a strong cultural identity, something which is becoming less obvious in many places around the world.

5 Grow Your Own Food (and drink!)

In fact in rural Hungary, if you don’t at least have a small veggie patch, why are you there in the first place?

Living in the ‘country’ is not aspirational like it is in the UK, so if you have a notable size of land you tend to use it. After all, land isn’t ‘purpose built’ for growing a lawn and a few flower beds.

It is totally normal to grow your own food, brew your own wine and distil your own rocket fuel (err sorry, I meant pálinka).  And plenty of it.

What’s more, Hungary is GMO free.

6 Not Keep Up with the Joneses

Hungarians are extremely hospitable when it comes to sharing their food and drink so it’s totally normal to be invited to a Hungarian home to help them eat and drink it.

Once you are invited to a Hungarian home, there is no standing on ceremony, nobody cares too much what you are dressed like or, if you are the host, your home décor either.

The fact that you are invited is enough.

Hungarians aren’t traditionally ones for keeping up with the Joneses, it’s not the car you drive or what is in your wallet that counts, but what is in your heart.

And long may it stay that way!

 

 

:lol:

Link to comment

 

 

Mađarska vlada je odlučila da počne pripremne radove za produženje ograde podigute na granici sa Srbijom, prema Rumuniji, saopštio je šef mađarske diplomatije.

 

Link to comment

Videćemo. U međuvremenu smo na temi sirote i nedužne Mađarske kojoj su zli susedi planski sproveli reku nevoljnika na svetu i neukaljanu teritoriju ili šta je već ostalo od iste nakon Trijanona. Dakle, imaš li neki odgovor na pitanje zbog čega ti je pored žive Grčke - kroz koju su prošli/ušli bukvalno svi koji su stigli do Mađarske - trn u oku Srbija?

Pa ti tako slobodno skakuces sa teme na temu, sa pitanja na pitanje. Jesam li ja pominjao Grcku, Srbiju ili bilo koga drugog? Samo sam komentarisao da to sto Madjari rade ima sasvim racionalno i realno objasnjenje, i da po zakonu, koliko se cini, imaju pravo na to. 

A niko ne brani bilo kome, ko hoce i moze da pomogne, da se pokaze na delu. Lako je samo se praviti lud i proslediti problem drugome.

Nego, spremaj jednu prostoriju za goste...

Link to comment

Pa ti tako slobodno skakuces sa teme na temu, sa pitanja na pitanje. Jesam li ja pominjao Grcku, Srbiju ili bilo koga drugog? Samo sam komentarisao da to sto Madjari rade ima sasvim racionalno i realno objasnjenje, i da po zakonu, koliko se cini, imaju pravo na to. 

A niko ne brani bilo kome, ko hoce i moze da pomogne, da se pokaze na delu. Lako je samo se praviti lud i proslediti problem drugome.

Nego, spremaj jednu prostoriju za goste...

 

Nigde ja ne skakućem. Optužio si Srbiju da je sprovela reku nevoljnika pravo na mučenu Mađarsku pa te evo treći put pitam da li su ti nevoljnici u Srbiju pali sa Marsa ili su svi do jednog prvo ušli i prošli kroz Grčku (članicu EU i potpisnicu šengenskoga sporazuma)? Na osnovu čega izdvajaš Srbiju kao nekog negativca koji prosleđuje problem drugom? Taj problem™ je u Srbiju stigao sa teritorije EU.

 

Prostorija će, inşallah, biti zauzeta kada tebi bude trebala.

Edited by beowl
Link to comment

Nigde ja ne skakućem. Optužio si Srbiju da je sprovela reku nevoljnika pravo na mučenu Mađarsku pa te evo treći put pitam da li su ti nevoljnici u Srbiju pali sa Marsa ili su svi do jednog prvo ušli i prošli kroz Grčku (članicu EU i potpisnicu šengenskoga sporazuma)? Na osnovu čega izdvajaš Srbiju kao nekog negativca koji prosleđuje problem drugom? Taj problem je u Srbiju stigao sa teritorije EU.

 

Prostorija će, inşallah, biti zauzeta kada tebi bude trebala.

Mozes ti i tristoti put da pitas, ali ja nisam u obavezi da trcim za tvojim pitalicama i zadovoljavam tvoju radoznalost. Gde sam ja to Srbiju "izdvojio"? Jesam li negde rekao da se ona nesto posebno razlikuje od Makedonije i Grcke? Sve tri su svesne da migranti ne zele tu da ostanu, pa samo prosledjuju drugome problem. Zasto i Madjari ne rade to isto nego imaju neki drugi nacin - otkud ja to znam? Oni misle da im je tako najpametnije, ili imaju dogovor sa Nemackom, ili im se jednostavno cefnulo.

 

A to sto ta tvoja prostorija zvrji prazna to samo govori o tvom licemerju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...