Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Doduse, ne znam kako nase vlasti tretiraraju tu "zonu", posto se ona objektivno nalazi u - Madjarskoj

 

Tako je, neka prosire tampon zonu na 100, sto da ne i 200 kilometara u dubinu.

Edited by ManicMiner
Link to comment

a kako se onda trazi azil u madjarskoj, ako je granica tranzitna zona gde ne moze!?  ^_^

samo oni koji dolete poslovnom klasom? pojave se sa krstarenja dunavom?

Tako sto dodjes na granicni prelaz, pozeljno sa dokumentima, i zatrazis azil. Naravno, odbice te jer dolazis iz sigurne zemlje u kojoj je trebalo da si vec zatrazio azil. To sto im je zapravo cilj da se nakace na nemacku ili svedsku sisicu je jedina kvaka u celoj drami sa ovim ljudima.

Edited by Zupermen
Link to comment

Tako sto dodjes na granicni prelaz, pozeljno sa dokumentima, i zatrazis azil. Naravno, odbice te jer dolazis iz sigurne zemlje u kojoj je trebalo da si vec zatrazio azil. To sto im je zapravo cilj da se nakace na nemacku ili svedsku sisicu je jedina kvaka u celoj drami sa ovim ljudima.

 

resice problem tako sto ce ga prebaciti preko ograde kod komsije? koji i sam jedva sastavlja kraj s krajem.

a migranti dosli preko dve nato clanice, plus je jedna eu.

Edited by Takeshi
Link to comment

Sreću tvojoj računici kvari to što Srbija nije članica EU a na ove izbeglice se ne može primenjivati sporazum o readmisiji koji Srbija ima sa EU.

Nema srece i nema moje racunice. Jednostavno, nece pustiti ove koji nisu jos usli, a ovima koji su vec upali nece odobriti azil (ako ga uopste budu trazili). Nema sisice, a tu ce Madjari duze da izdrze nego gomila gladnih ljudi kojima su se srusili snovi. To sto je stiglo nekako ce resiti, verovatno uz smanjenje onoga sto stize iz sisice na nivo pukog prezivljavanja...

Link to comment

resice problem tako sto ce ga prebaciti preko ograde kod komsije? koji i sam jedva sastavlja kraj s krajem.

a migranti dosli preko dve nato clanice, plus je jedna eu.

A sto je komsija napravio problem tako sto je reku nesretnika prebacio do tebe, to nikom nista? Mislim, nece komsija da ih primi, neces ni ti - i ko ce da nadrlja? Pa naravno - gladusi...

Link to comment

A sto je komsija napravio problem tako sto je reku nesretnika prebacio do tebe, to nikom nista? Mislim, nece komsija da ih primi, neces ni ti - i ko ce da nadrlja? Pa naravno - gladusi...

pa ne znam da li je baš tako. oni su došli do nas, rekli da bi samo da prođu a  mi smo im rekli da mogu. ne znam kakav je vizni režim srbije i sirije, ako je bezvizni, onda smo mi samo tranzitna zemlja za te ljude. ako mađari neće da ih puste da prođu kroz mađarsku i teraju do krajnjeg odredišta pa nam ih natovare na ničijoj zemlji ili kod nas, mi treba da dignemo buku. a ne da jajarimo s njima zbog jebenih pristupnih pregovora. ponavljam, mađari su treš, uključujući i našu porodicu pastor

Edited by djordje geprat
Link to comment

A sto je komsija napravio problem tako sto je reku nesretnika prebacio do tebe, to nikom nista? Mislim, nece komsija da ih primi, neces ni ti - i ko ce da nadrlja? Pa naravno - gladusi...

 

Komšija je video da izbeglice žele da brzo pređu preko njegove avlije u sklopu fenomena koji se ne dešava njegovom zaslugom, a zatim je mudro izračunao da mu je bolje da ih mirno pusti da prođu nego da glumi ludilo. Deluje kao prilično racionalno razmišljanje.

 

To po strani, ovu reku nesretnika prebacuju njihove noge (ponekad i štake ako fali noga). A ako baš hoćeš da tražiš nekog krivca za prebacivanje trebalo bi da počneš od Grčke (koja je, gle čuda, članica EU) a ne od zlih suseda koji su skovali zaveru protiv Mađarske.

Link to comment

pa ne znam da li je baš tako. oni su došli do nas, rekli da bi samo da prođu a  mi smo im rekli da mogu. ne znam kakav je vizni režim srbije i sirije, ako je bezvizni, onda smo mi samo tranzitna zemlja za te ljude.

 

Nije bezvizni. Praktično svim zemljama iz kojih izbeglice i migranti dolaze potrebna je viza sa Srbiju, osim ako ne zatraže azil kod nas u roku od 72 sata po evidentiranju ulaska.

Link to comment

Ima li neki novinar toliko sadrzaja medju nogama da makar tog bizona pita da li je on bio vojno sposoban pocetkom devedesetih, da li je bio mobilisan i gde je bio smesten..jebem ga u vojnu sposobnost.

Mislim da je onaj drugi sagovornik iz one nvo za pomoć azilantima zgađeno spomenuo , pa i vi ste gospodine iz Bosne...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...