Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

naizgled sve kulturan svet iz EU/EEA, momci iz nagyarske, slovakie i norveške - iz malih, učmalih i uspavanih sredina - nie ni čudo, još kada pogledaju vesti gde se svi ti muslimani tamane međusobno, seku glave - naravno da se plaše nečeg što je njima strano;

sigurno neće kao ja da jedu kod tih istih kebabe i birjani;

 

jedino je englez pokazao širinu, UK je ipak bila imperija, sve ih je primila u svoje skute;

 

a netrpeljivost kineza i malajaca prema onima iz bangladeša, indije, pakistana je poznata stvar, pogledajte kako to izgleda u singapuru

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

 

Der Europäische Gerichtshof hat entschieden: Deutschland darf Zuwanderern aus EU-Staaten Hartz-IV-Leistungen verweigern, auch wenn sie eine Zeit lang hier gearbeitet haben. Der Ausschluss verstoße nicht gegen das Gleichbehandlungsgebot.

 

kako špigel javlja, ni ovima koji su se već smestili i počeli da privređuju nije sigurna budućnost

Link to comment

evropa je spasena, uhvaceni su prestupnici.

 

4662.jpg?w=620&q=85&auto=format&sharp=10

 

madjari su smislili da se deo iza granice zove tranzitna zona i da trazenje azila u njoj nije isto kao regularan zahtev.

 

Hungary has declared a state of emergency in two of its southern counties bordering Serbia, according to government spokesman Zoltan Kovacs.

The measure also paves the way for the deployment of the army to assist police with border patrol and migrant-related duties he said told apress conference in Szeged.

Fifteen people have been arrested for damaging Hungary’s new border fence, an official has announced.

Gyorgy Bakondi, homeland security adviser to the Hungarian Prime Minister, also confirmed that a “transit zone” has been set up at Hungary’s border with Serbia.

Those applying for asylum in the zone will be sent back to Serbia, he said. The legal status of the transit zone is not the same as entering Hungarian territory, Bakondi explained.

 

Edited by Takeshi
Link to comment

evropa je spasena, uhvaceni su prestupnici.

 

4662.jpg?w=620&q=85&auto=format&sharp=10

 

madjari su smislili da se deo iza granice zove tranzitna zona i da trazenje azila u njoj nije isto kao regularan zahtev.

 

Doduse, ne znam kako nase vlasti tretiraraju tu "zonu", posto se ona objektivno nalazi u - Madjarskoj

Link to comment

Doduse, ne znam kako nase vlasti tretiraraju tu "zonu", posto se ona objektivno nalazi u - Madjarskoj

 

verovatno ce pravno i jedni i drugi imati opravdanje da ih ne prime. morace medjunarodne/eu institucije da raspetljavaju. tuga.

Edited by Takeshi
Link to comment

 

 

Austrija: Zatvoren auto-put, kolone ka Nemačkoj

Beč -- Austrija je bila prinuđena da zatvori autoput A4 prema Mađarskoj zbog velikog broja izbeglica i očekuje se zaoštravanje situacije zbog novog mađarskog zakona.

 

a komentar za medalju

 

 

 

ma da li je moguce, a ja resio zeta da vodim u Frankfurt na sajam automobila...kuda da idem sada?

 

to je taj nepresušni humor u srba

Link to comment

Juce sam imao priliku da pricam sa 10-ak Evropljana, inace stanovnika EU, na temu izbeglicke krize.

 

Naizgled sve obrazovan i kulturan svet, iz struke, svi nekakvi vajni pobornici open-sorsa, slobode i prava, ali cim se tema okrenula na svakodnevno marsiranje nesrecnika i potucanje od nemila do nedraga upali su u Seselj-mod. 

 

Naslusao sam se svacega, od toga da je uvodjenje kontrole na granicama potpuno normalno jer je Evropa bez granica zamisljena samo za slobodno kretanje Evropljana a nikako tamo nekih muslimana sa bliskog istoka, do grozomornih ideja o tovarenju u brodove i ekspresnom vracanju nazad (oni pazljiviji su predlagali vazdusne mostove).

 

Norvezanin je tupio o tome da Breijvik, iako ludak, ipak nije bio toliko lud i da su delovi manifesta koji opisuju islamsku opasnost potpuno tacni, Slovak je mantrasio o zatucanosti Kurana, a na moju opasku da se u Starom zavetu moze naci podosta krvavog kao i to da je bog licno naredjivao istrebljenje citavih naroda, rekao je da hriscani ionako Stari zavet i ne priznaju (?) i da je jedino validan novi zavet (??) i to u reformatorskoj varijanti (???). 

 

Madjar je bio u fazonu - 'esmo vam rekli, Svedjanin kako ne zeli Al Kaidine borce u blizini svoje dece, a zacudo najnormalniji je ispao Englez za kojeg se ispostavilo da je izgubio clana porodice u IRA napadu osamdesetih i koji je, kao i ja, bio totalno zgrozen sranjima koje prosipa pomenuta ekipa.

 

Otreznjujuci razgovor. Shvatio sam da, posle svega, mi ovde ipak nismo tolika stoka. Dapace.

 

Stvarno su stoka. Ja bih pozvao te EU nacose da svrate kod mene kuci da ih upoznam sa migrantskom porodicom kojoj sam pruzio utociste i da vide da nema nikakve razlike medju ljudima.

Link to comment

zatvoreni terminali za putnički i za teretni saobraćaj na horgošu ne zna se da li ima više novinara ili sirijaca blokirali su put tako da nemojte da krećete na sajam automobila u frankfurt :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Doduse, ne znam kako nase vlasti tretiraraju tu "zonu", posto se ona objektivno nalazi u - Madjarskoj

 

Mogu je valjda tretirati isto kao i do sada (tj. kao Mađarsku), Mađari mogu da menjaju svoje zakone, ali ne i naše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...