Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ovi iz EU ne znaju šta ih je snašlo. Prvo se malo nećkaju, a onda puste sve. Odsustvo  bilo kakvog plana, ad hoc rešenja. Utešno je što  očigledno to nije karakteristično samo za Srbiju. Da li je junačenje  Merkelove da je Nemačka dovoljno ekonomski jaka  da izdrži priliv stanovništva?

Edited by halloween
Link to comment

 

 

"Ne primamo ih nazad, ako treba vojsku na granicu"

Srbija neće primiti izbeglice koje Mađarska bude vraćala, makar morala da postavi vojsku na granicu, kaže državni sekretar u Ministarstvu rada Nenad Ivanišević.

 

 

eto vam ga sad, loud and clear, sada kreće natezanje, ali ono pravo

Link to comment

 

 

Ljubljana – Notranje ministrstvo bo glede na migracijske tokove v nekaj urah lahko vzpostavilo sprejemne centre za migrante, je pojasnil Boštjan Šefic, državni sekretar. V tem tednu je država sposobna namestiti nekaj tisoč ljudi. Vsak dan bo, zaradi dogovorov z različnimi institucijami, teh mest več, napovedujejo. Šefic zagotavlja, da na varnostnem področju ni nevarnosti. 

 

 

Za nastanitev migrantov, ki bi zaprosili za mednarodno zaščito, je na voljo od 500 do 600 mest, v centru za tujce je prostora dovolj, vendar so jih za vsak slučaj vseeno povečali za sto mest. Nastanitveni centri bodo s pomočjo občin in nekaterih zasebnikov lahko nastanili 2000 ljudi, za dodatnih 3000 bi lahko poskrbeli v šotorskih naseljih.

 

moji zmajčeki mogu primiti čitavih pet hiljada ljudi, ali prvo da vidimo kako će čuvati granice sa hrvatskom

Link to comment

Ne. Biće kamp na granici, treba ljudima da obezbedimo hranu, zdravstvenu zaštitu i kakav takav krov nad glavom, pa kad ih se skupi 50 hiljada ivo me zanima kako će da ih zaustave. A da - i RT i CNN da snimaju po ceo dan.

 

 

to je jedan scenario, s tim sto 50k nije realno. zapravo videcemo u narednih par dana kojom brzinom se puni srbija pa ce biti jasno sta nas ceka. u ovom trenutku je turska obala - beograd negde oko 72-96 sati, tako da treba videti reakciju na madjarsko zatvaranje granice. ja cenim da ce se smanjiti na do 500 dnevno, od cega ce barem polovina uspesno ici dalje, tako da za 50k treba bas puno vremena.

 

sa druge strane neke kasarne su dobile naredjenje da pripreme ispraznjene delove i da unesu duseke ili krevete. stay tuned. 

Link to comment

Hehe

Dosli ti gosti iz kulovgrada koji ostaju-zauvek..

Chobo, karma je kucka

Otidi u veg hamburgeriju i napisi izvesce

Otvori topik novi

 

ništa od te tvoje karme od jutros nijednog saracena na štajgi :fantom:

Link to comment

izgleda da je mađarska primila prvih 16 izbeglica na stan i hranu u sledeće tri godine :fantom:

 

Grupa izbeglica presekla je jutros ogradu na granici Madjarske i Srbije, njih 16 policija je nakon toga odmah privela i to će biti prva grupa izbeglica na kojoj će biti primenjen novi zakon o državnoj granici.

 

Kako javlja mađarska državna televizija M1, grupa izbeglica je u ataru blizu prelaza Reske - Horgoš presekla bodljivaku žicu i probila ogradu, nakon čega su ušli u Mađarsku.

 

Njih 16 policija je odmah privela i to je prva grupa izbeglica na kojoj će biti primenjen novi, strožiji zakon o državnoj granici koji je stupio na snagu u ponoć, a koji, izmedju ostalog, predvidja kaznu zatvora do tri godine za one koji ilegalno predju granicu.

Edited by Hella
Link to comment

Pa mora da se zna neki red, ako te ne udavi sredozemno more udavice te madjari.

 

Evropa im zapravo govori "svejedno ste najebali, karma bato, zadovoljite se time sto ste uopste zivi, eto u Srbiji ima bobicastog voca i kukuruza za jesti, neko ni to nema"

Edited by Caligula
Link to comment

Pa mora da se zna neki red

 

neka, neka. ovih 300k izbjeglica cine citavih 0,056% evropskog stanovnistva. za 30 godina ce ih biti cijelih 0,080%. pobrstice evropu ko koupus

Edited by Krampa
Link to comment

jedino da će se cela priča zaustaviti na toj brojci, ne beže samo sirijci već i avganistanci, pakistanci, subsaharski afroamerikanci itd

- juče je na tv prva išao urnebesam dokumetarac bbc-a zoranovi tigrovi, radnja je smeštena u južnom sudanu, pretežno naseljenom hrišćanima, i prati živote fudbalera nacionalne selekcije

- mi smo za njih kalifornija hebote, u kući ministra sporta zidovi su štrokavi, ej ministra...

- igrači žive u nekim "kućama" od šperploče, jedan od igrača živi sa 120 članova porodice :blink:  ali ih to ne sprečava da imaju dc10

- šta će biti za par godina kada milioni tih gladnih zakucaju na vrata evrope posle naredne sušne godine, građanskog rata i tome slično...

Link to comment

Juce sam imao priliku da pricam sa 10-ak Evropljana, inace stanovnika EU, na temu izbeglicke krize.

 

Naizgled sve obrazovan i kulturan svet, iz struke, svi nekakvi vajni pobornici open-sorsa, slobode i prava, ali cim se tema okrenula na svakodnevno marsiranje nesrecnika i potucanje od nemila do nedraga upali su u Seselj-mod. 

 

Naslusao sam se svacega, od toga da je uvodjenje kontrole na granicama potpuno normalno jer je Evropa bez granica zamisljena samo za slobodno kretanje Evropljana a nikako tamo nekih muslimana sa bliskog istoka, do grozomornih ideja o tovarenju u brodove i ekspresnom vracanju nazad (oni pazljiviji su predlagali vazdusne mostove).

 

Norvezanin je tupio o tome da Breijvik, iako ludak, ipak nije bio toliko lud i da su delovi manifesta koji opisuju islamsku opasnost potpuno tacni, Slovak je mantrasio o zatucanosti Kurana, a na moju opasku da se u Starom zavetu moze naci podosta krvavog kao i to da je bog licno naredjivao istrebljenje citavih naroda, rekao je da hriscani ionako Stari zavet i ne priznaju (?) i da je jedino validan novi zavet (??) i to u reformatorskoj varijanti (???). 

 

Madjar je bio u fazonu - 'esmo vam rekli, Svedjanin kako ne zeli Al Kaidine borce u blizini svoje dece, a zacudo najnormalniji je ispao Englez za kojeg se ispostavilo da je izgubio clana porodice u IRA napadu osamdesetih i koji je, kao i ja, bio totalno zgrozen sranjima koje prosipa pomenuta ekipa.

 

Otreznjujuci razgovor. Shvatio sam da, posle svega, mi ovde ipak nismo tolika stoka. Dapace.

Edited by ManicMiner
Link to comment

^^Nije ni van Evrope mnogo drugačije, skoro pričam sa nekim Azijatima (daleki istok) što ih znam još sa faksa, uglavnom smatraju azilante za ekonomske migrante koji će da prave sranja po Evropi prvom prilikom.

Link to comment

A jeste čuli sinoć ono đubre Popovića "vojno sposobni muškarci"...Jao mamu ti jbm

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

Ima li neki novinar toliko sadrzaja medju nogama da makar tog bizona pita da li je on bio vojno sposoban pocetkom devedesetih, da li je bio mobilisan i gde je bio smesten..jebem ga u vojnu sposobnost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...