Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

aman lezilebe, znamo ko je drzava srbija, dovoljno je i ovo sto ne radi nista, bojim se da bi svako drzavno radjenje™ donelo vise stete nego koristi. ali ipak mislim da time ne zasluzuju visu ocenu od dovoljan, bez obzira na to sto su se (skoro) svi ostali pokazali jos gore.

Link to comment

Ko zna... Verovatno će i oni da sačekaju dan ili dva sa naše strane da vide šta će Orbanov gestapo raditi u praksi i kako bi to moglo da se eskivira.

 

ako sam dobro skužio sa htv-ovog dnevnika poenta je usledećem: nikome neće biti zabranjeno da uđe u Mađarsku ali svako ko uđe biće registrovan (uključivo otisci prstiju), spakovan u bus i pravac Austrija.

e sad, šta biva dalje, nisam pametan, valjda ulaze u igru one poludogovorene kvote.

Link to comment

Pa jebote barake su im palili onomad, u nasoj lepoj Srbiji.

 

Ovaj topik je kao zelja mis sveta izrecena u mikrofon.

a sa druge strane u krnjači u centru za prihvat osoba koje traže azil danas čuo predivnu priču od bake iz benkovca koja je tu od '95 kako se pantomimom sporazumevala sa nekom ženom iz iraka, pile kafu svaki dan. njena ćerka, mala iračanka nacrtala sebe, baku i bakinu mačku i to joj poklonila na odlazku.

 

postoji i druga strana

Link to comment

ma naravno, dan dva tri i idemo dalje. kada nasa srpska braca i RS dobiju instrukcije da budu fini i chargiraju 250e od sremske race do granice kod velike kladuse, svima lepo, svima dobro. ne brinite za rutu kroz bosnu. jedno su planine a drugo je sto ce dobiti jos bolji tretman no u srbiji, svoji na svome.

Link to comment

+1

 

... jbg, ovde se dogadja neka duhovna renesansa tipa "kako smo mi Srbi dobri" a ispod tepiha vriste devedesete u kojima su se braca klala i ubijala sa uzivanjem, bez nekog posebnog razloga.

 

Pa jebote barake su im palili onomad, u nasoj lepoj Srbiji.

 

Ovaj topik je kao zelja mis sveta izrecena u mikrofon.

 

 

zatakni ljubav u ljubunku, folirantu.

Link to comment

e, ne mogu sad svakom pojedinacno da odgovaram, glupo je, nadam se da ste me razumeli :)

 

a poseban biser je kauboj koji kaze otprilike isto sto i ja, ali uz svrstavanje na suprotnu stranu :lolol:

Link to comment

Pazi, sigurno migranti znaju mnogo bolje od nas koje opcije imaju.

I imaju jak razlog zašto pritiskaju preko Srbije na Mađarsku.

Ja uopšte nisam siguran da će tek tako, masovno, slegnuti ramenima i krenuti put EU nekom drugom rutom.

To se već dešavalo. Na primer, kada su Bugarska i Grčka podigle ograde na granici sa Turskom. Ti koridori su jednostavno napušteni i prešlo se na ekstremno opasne varijante sa grčkim ostrvima. Ja bih rekao da madjarska ograda isto tako može da malo preusmeri tok, samo je pitanje gde tačno.

Link to comment

ako sam dobro skužio sa htv-ovog dnevnika poenta je usledećem: nikome neće biti zabranjeno da uđe u Mađarsku ali svako ko uđe biće registrovan (uključivo otisci prstiju), spakovan u bus i pravac Austrija.

e sad, šta biva dalje, nisam pametan, valjda ulaze u igru one poludogovorene kvote.

Ako je tako, a moglo bi da bude, koji ce im onda zid i ovolika halabuka sa sve vojskom?

 

Ima nesto drugo: Evropa je pala jos na Balkanu pocetkom 90-ih pa na dalje kada je dozvolila da sve izbeglice ne budu iste.

To je proslo zahvaljujuci em tadasnjem EU blagostanju, em nemanju clanica kao sto su razne Madjarske, Rumunije, Bugarske, a racun stize sada.

Nije problem, mada kada se napise ili izgovori glasno zvuci uzasno, dete koje se udavilo i cija je fotografija danima uznemiravala osetljive duse; problem je ono djubre madjarsko novinarsko i to ne samo zato sto je djubre madjarsko novinarsko, vec najvise zbog toga sto se radi o slici i prilici jednog stava koji - bolje nego ista - pokazuje stanje svesti u modernoj Evropi.

Poginula deca, na zalost, nisu nista novo, toga je bilo i bice: novo je ponasanje koje se u drugoj deceniji 21, veka smatralo zaboravljenim, prevazidjenim i to na kontinentu koji bi, vise nego ma koji drugi, morao da zna u sta se ovakve stvari lako mogu da preokrenu.

Link to comment

Kod mene ..na potezu izmedju Bele Crkve i Srpske Crnje je prostor ravan kao ploca, vrlo slabo branjen..a sa druge strane je EU drzava..doduse ne sengen..ali ni sengen nije daleko..pa jos madjarski i to nebranjen. 

 

Ima vas koji vidjate te ljude..pa im lepo iscrtajte. Nek jedu govna fasisticki kobasicari.

Link to comment

Ali ih iz Madjarske ne mogu vracati u Srbiju onda...a izmedju dve EU drzave nece biti zida..

 

Svakako lakse za dolazak do cilja. Srbija  i Horgos vise nikako nisu zeljene destinacije

Link to comment

a sa druge strane u krnjači u centru za prihvat osoba koje traže azil danas čuo predivnu priču od bake iz benkovca koja je tu od '95 kako se pantomimom sporazumevala sa nekom ženom iz iraka, pile kafu svaki dan. njena ćerka, mala iračanka nacrtala sebe, baku i bakinu mačku i to joj poklonila na odlazku.

 

postoji i druga strana

 

Pa to i kazem, ovo je trodimenzionalna situacija. Nesrecni ljudi su u prolazu i Srbi im pomazu. Kada i ako budu bili prinudjeni da ostaju/gomilaju se u Srbiji, odnosi ce se promeniti.

 

A uvek ce biti dobrih ljudi, kao sto ih ima sada, kao sto ih je bilo i devedesetih (ima primera onoliko).

Link to comment

Evropa, dobitnica Nobela. Smesna kolonija obojena u ruzicasto koja se ne pita cak ni oko stvari koje su joj od vitalnog interesa. 

 

Sto su pokrali od otkrica Amerike i kolonizacije sveta pokrali su, sta su naucili od renesanse pa do sada naucili su, sad nastupa endarkenment i zaborav. 

 

U poredjenju sa EU trecerazrednim klovnovima Obama i Putin deluju ne kao moderni De Gol ili Cercil, nego kao jebeni Marko Aurelije.

Edited by IndridCold
Link to comment

aman lezilebe, znamo ko je drzava srbija, dovoljno je i ovo sto ne radi nista, bojim se da bi svako drzavno radjenje™ donelo vise stete nego koristi. ali ipak mislim da time ne zasluzuju visu ocenu od dovoljan, bez obzira na to sto su se (skoro) svi ostali pokazali jos gore.

Ali tu grešiš.

Srbija (ovakva kakva je) ozbiljan stub pomoći migrantima.

Od prijema, izdavanja papira u tri smene u nekoliko policijskih centara, lekarska pomoć, zaštita... Ono bilo bi sjajno da se napravi vazdušni most Preševo-Subotica ali...

Da li može i više. Pa sigurno, više vode, bolja hrana i sl. Ali to su finese naspram onog što su preživeli ili će tek.

Nije da nam ova država tj vlast pa i narod ne daje materijala da ih milion puta zapljunemo, ali aj kada nešto i ubodu da im se ne poseremo na to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...