Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

za mesec dana ce pasti temperatura i pocece kise. xy desetina hiljada ljudi ce ostati da luta po evropskim putevima po vremenu na koje nisu spremni i na koje nisu navikli a nemaju gotovo nikakvu zdravstvenu zastitu, deca zbog rata nisu vakcinisana. to je mnogo gore od eventualnog ludjenja madjarskog pandura umobolnika.

 

i mi tu ne mozemo nista. super su sitne akcije i podela hrane ali ovaj problem moze resiti samo drzava. nemacka ili bilo koja druga, nebitno.

Link to comment

drzava srbija se ponasa bolje nego mnogi, tacno, ali bih tesko ocenio sa vise od dovoljan 2 strategiju "mi samo ne bi da smetamo". al isto tako ne bi nista ni da ucinimo...

Aj ne zajebavaj.

Šta da uradi?

Migranti neće ni da čuju za smeštaj, dobijaju hranu, vodu, med.pomoć i iskreno mislim onoliko koliko ova bedna zemlja ima i može.

Ne znam šta više? Da Srbija reši problem migranata u EU?

Link to comment

e pa vidiš, mene bole kurac. srbija se ponaša vrlo dobro 4- u ovom sranju i nema apsolutno nikakvog smisla da najebe, a da se pri tome članice visokog društa ponašaju kao smeće. ako srbija opet najebe, to će opet pojačati kojekakve desničare koji sada životare i eto nama ovde sranja.

pa srbija se generalno ponasala korektno i svaka cast ljudima koji su pomagali taj nesrecni svet ali da su izbjeglice imale nameru da ostanu u srbiji mislim da bi imali malo drugaciju sliku.

Link to comment

pa srbija se generalno ponasala korektno i svaka cast ljudima koji su pomagali taj nesrecni svet ali da su izbjeglice imale nameru da ostanu u srbiji mislim da bi imali malo drugaciju sliku.

 

apsolutno se slažem.

Link to comment

e, aj polako. ovo moje je bilo reakcija na par kuknjava tipa "javlja mi se da ce srbija najebati".

i ponavljam, vise mi je stalo do svakog ovog deteta nego do srbije kao drzave. ili madjarske, nemacke, ... bilo koje.

a jel vi mene zajebavate da se drzava srbija ima oceniti sa vrlo dobar jer eto panduri ne tuku izbeglice?

Link to comment

Izbeglicama je najmanje u interesu da se zaglave u Srbiji. Ko god bude na bilo koji način mogao dalje, to će i uraditi. Informacije će se brzo prenositi, oni će sigurno imati neki svoj odgovor.

Link to comment

a za to vreme Austrijanci ga baš podebljavaju:

 

 

 

očekujem sve veću koncentraciju naroda na autobuskoj stanici koji više nemaju kuda da mrdnu

 

 

samo ti ocekuj, park je skoro pa pust veceras. nema 100 ljudi ukupno u oba parka

Link to comment

nadam se beowlom scenariju. da se otvori neka nova ruta. sumnjam preko hrvatske jer je mala granica pa ce je zatvoriti u roku od par dana. bosna je katastrofa zbog planina. ostaje opcija evt. preko semberije pa na zapad jer tamo je nemoguce zatvoriti granicu prema hrvatskoj. ostaje jos stara veza bar - bari. kako god uzas. poserem im se po sred zvezica i evropskih vrednosti. govna

Pazi, sigurno migranti znaju mnogo bolje od nas koje opcije imaju.

I imaju jak razlog zašto pritiskaju preko Srbije na Mađarsku.

Ja uopšte nisam siguran da će tek tako, masovno, slegnuti ramenima i krenuti put EU nekom drugom rutom.

Link to comment

e, aj polako. ovo moje je bilo reakcija na par kuknjava tipa "javlja mi se da ce srbija najebati".

i ponavljam, vise mi je stalo do svakog ovog deteta nego do srbije kao drzave. ili madjarske, nemacke, ... bilo koje.

a jel vi mene zajebavate da se drzava srbija ima oceniti sa vrlo dobar jer eto panduri ne tuku izbeglice?

 

kakvo je to uopšte poređenje deteta i države :isuse:

 

ajd ti prvo reci šta je država srbija trebalo da uradi ?

Link to comment

a jel vi mene zajebavate da se drzava srbija ima oceniti sa vrlo dobar jer eto panduri ne tuku izbeglice?

u svoj svojoj bedi bar im ne stajemo na put, i koliko toliko se civilizovano ponašamo prema njima i nevolji koja ih je snašla

Link to comment

wow, kakva politicko-korektna budalastina

to slicno ko da si na pocetku sranja u Siriji rekao "boli me kurac da li ce Sirija kao drzava najebati vazno je samo da se deci u Siriji nista lose ne desi"...

 

+1

 

... jbg, ovde se dogadja neka duhovna renesansa tipa "kako smo mi Srbi dobri" a ispod tepiha vriste devedesete u kojima su se braca klala i ubijala sa uzivanjem, bez nekog posebnog razloga.

 

Pa jebote barake su im palili onomad, u nasoj lepoj Srbiji.

 

Ovaj topik je kao zelja mis sveta izrecena u mikrofon.

Link to comment

e, aj polako. ovo moje je bilo reakcija na par kuknjava tipa "javlja mi se da ce srbija najebati".

i ponavljam, vise mi je stalo do svakog ovog deteta nego do srbije kao drzave. ili madjarske, nemacke, ... bilo koje.

a jel vi mene zajebavate da se drzava srbija ima oceniti sa vrlo dobar jer eto panduri ne tuku izbeglice?

Ne, nego zato što su ljudski prihvaćeni, ljudski tretirani i što im je omogućeno svako pravo kao migrantima.

Ja te ozbiljno pitam, šta još, pa da joj daš bar 3-?

Link to comment

Neće pucati pre nego što im tampon zona doživi fijasko i izbeglice krenu da je buše kao sir. Ovo djubre diže ulog u nadi da će Srbija i Makedonija baciti karte ali ovo je veće i od Srbije i Makedonije i njegovog nacističkog ćumeza. Protok izbeglica biće usporen ali ne i zaustavljen, tako da će se dotok nastaviti. A dolazi zima.

 

the_watchers_on_the_wall_by_88grzes-d7lo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...