Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Tačno. Meri se i time kako se EU odnosi prema sopstvenim članicama koje dospeju u finansijsku bulu, zatim može da se meri onom neformalnom podelom na tate koje proizvode i boraniju koja kupuje, pa onim prstenovima od 4000, 1500 i 500 evra koje si upravo ti onako dobro opisao, pa onda moronskom spoljnom politikom i još ponečim. Mislim, pričamo o Mađarskoj koja kao ima više koristi od EU nego da bude izvan EU, a ovamo ignorišu sva pravila koje im članstvo nameće, otvoreno šalju evropske zvaničnike na troskoke i sve to mnogo pre ovoga sa izbeglicama. Jedino ako pod: "Bolje je biti u EU nego izvan EU" podrazumevaš: "Bolje je biti u EU i drpati od nje sve što možeš nego da budeš van nje pa da ne možeš da je drpaš". Sa tim se i ja slažem samo ne vidim u tome nikakav veliki društveni ili civilizacijski benefit - samo jedan zgodno namešten izvor za drpanje dok može da se drpa.

 

Pa naravno da sam opisao, zato što je to jako loše i zabluda je. Ali ne treba iz te zablude prelaziti unatrag, nego unapred. Ja sam to napisao zato što mislim da treba napraviti oko onih koji će i dalje biti najrazvijeniji i najbogatiji jedan red zemalja koji je takođe pristojno mesto za život, pa onda dalje red (krug) zemalja koje nisu totalno razvaljene, a ne ko Ukrajina ili Sirija. To košta, i to sam napisao, ali to košta manje nego ovo što imamo. Ovo što ti predlažeš je totalni korak unuzad, upravo u kontra smeru od onoga što ja vidim kao poželjno. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa naravno da sam opisao, zato što je to jako loše i zabluda je. Ali ne treba iz te zablude prelaziti unatrag, nego unapred. Ja sam to napisao zato što mislim da treba napraviti oko onih koji će i dalje biti najrazvijeniji i najbogatiji jedan red zemalja koji je takođe pristojno mesto za život, pa onda dalje red (krug) zemalja koje nisu totalno razvaljene, a ne ko Ukrajina ili Sirija. To košta, i to sam napisao, ali to košta manje nego ovo što imamo. Ovo što ti predlažeš je totalni korak unuzad, upravo u kontra smeru od onoga što ja vidim kao poželjno.

Ih MM, još duga i jednorozi.

Nije stvar koliko košta nego ko zarađuje.

Link to comment

Ma ne, duga i jednorozi je ono što imamo sada. To prosto nije realno na dugi rok.

Ne znam, ja bih rekao da su bajkovite stvari prošle pre par godina i sada svako gleda da izvuče što više.

Jedinstvo Brisela liči na ono vodanje predsedništva SFRJ po turističkim objektima 1991-1992.

"Sve smo se dogovorili, ima pomaka, dobro je..."

Edited by wall
Link to comment

Ono sto EU moze da uradi je da se dozove pameti i da krene u prijem i integraciju ovog naroda. Morace na kratko da stegnu kaiseve ali je alternativa da se rastavi na sastavne delove uz buduce ulicne sukobe svuda po malo.

Link to comment

Ne znam, ja bih rekao da su bajkovite stvari prošle pre par godina i sada svako gleda da izvuče što više.

Jedinstvo Brisela liči na ono vodanje predsedništva SFRJ po turističkim objektima 1991-1992.

"Sve smo se dogovorili, ima pomaka, dobro je..."

 

Nije tu samo u pitanju neka bajka, interesi su mnogo vise u pitanju. Da je bajka, djavola bi neko skucao u Grcku 200 milijardi evra. Intersi se doduse razlikuju, ali svima im je jasno da je cepanje katastrofa (za njih same prevashodno)

Link to comment

Nije tu samo u pitanju neka bajka, interesi su mnogo vise u pitanju. Da je bajka, djavola bi neko skucao u Grcku 200 milijardi evra. Intersi se doduse razlikuju, ali svima im je jasno da je cepanje katastrofa (za njih same prevashodno)

I jula 1914. je svima bilo jasno...

Mislim da opasno precenjujes sposobnost ljudskih bica da se u krizama, a i inace, ponasaju racionalno ili barem ne u korist sopstvene stete.

Nece biti prvi put da sami sebe iznenadimo.

Link to comment

I jula 1914. je svima bilo jasno...

Mislim da opasno precenjujes sposobnost ljudskih bica da se u krizama, a i inace, ponasaju racionalno ili barem ne u korist sopstvene stete.

Nece biti prvi put da sami sebe iznenadimo.

 

Ne, ok, nisu Nemacka i Francuska i Engleska u ratu jedni s drugima, niti je moguce da do toga dodje ybog izbeglica. Ne mogu, isteklo vreme za raspravu, moram da se okrenem obavezama u domacem prvenstvu :)

Edited by MancMellow
Link to comment

inače ne misli običan narod ovako to samo neki tamo ekstremisti u crkvi vladi vojsci policiji televizijama stadionima etc kojih je šačica :fantom:

 

In Hungary, Churches Are Conspicuously Silent On Migrants

September 13, 2015 8:04 AM ET

 

Europe's Catholics have been asked to help migrants fleeing the Middle East. NPR's Rachel Martin speaks to correspondent Lauren Frayer about clerics in Hungary, who have rejected the pope's call.

 

A record number of migrants poured across the Hungarian border overnight. They're making a push to cross before Hungary finishes building a 13-foot high fence along its border with Serbia. Pope Francis has called on Europe's Catholics to support and house migrants, but in Hungary, church leaders have been hesitant. One Hungarian bishop was even quoted as saying, "the pontiff is wrong" and that migrants are, quote, "invading his country."

 

http://www.npr.org/2015/09/13/439962977/in-hungary-churches-are-conspicuously-silent-on-migrants

 

 

Link to comment

Nije tu samo u pitanju neka bajka, interesi su mnogo vise u pitanju. Da je bajka, djavola bi neko skucao u Grcku 200 milijardi evra. Intersi se doduse razlikuju, ali svima im je jasno da je cepanje katastrofa (za njih same prevashodno)

Istina, kada tj gledaš na primeru Grčke. Samo meni sve to počinje da liči na održavanje golfa dvojke™ neko će pre ili kasnije reći da nema više smisla.

Glumljenje ludila i zabijanje glave u pesak, onda hiserično primanje migranata...

Ode poluosovina, jao zovi Peru treba nam odmah. Ma nećemo sada da menjamo i manžetnu, daj da zakrpimo.

Link to comment

pa da, to hoce promeniti kontekst. cela evropa ce postati totalno islamofobna ako bi poginule hiljade ljudi ne bih iskljucio da bukvalno postane nebezbedno biti musliman u nekim evropskim zemljama. ovo nije amerika, a i tamo ima svacega. zato i kazem da zlo treba umoriti na izvoru. 

 

ne verujem da postoji saglasnost za unistenje dinastije Saud.

Link to comment

Ne, ok, nisu Nemacka i Francuska i Engleska u ratu jedni s drugima, niti je moguce da do toga dodje ybog izbeglica. Ne mogu, isteklo vreme za raspravu, moram da se okrenem obavezama u domacem prvenstvu :)

Jebote, koji si ti bukvalista, pomenuo sam jul 1914. kao samo jedan od primera ponasanja ljudi koji znaju, a rade na svoju stetu.

I pokusao da skrenem paznju na precenjivanje znacaja takozvanog racionalnog ponasanja u krizama narocito.

Kakva bre Nemacka, kakva Engleska...

Link to comment

Ono sto EU moze da uradi je da se dozove pameti i da krene u prijem i integraciju ovog naroda. Morace na kratko da stegnu kaiseve ali je alternativa da se rastavi na sastavne delove uz buduce ulicne sukobe svuda po malo.

 

Meni se nešto čini da je stezanje kaiša ovde još i najmanji problem. Nijedan od ovih dežurnih evropskih nacista ne pita ko će da plati integraciju tolikih izbeglica nego tupe o nekim kršćanskim vrednostima, načinima života (manje crnaca - manje rasizma), nepremostivim razlikama i tako tim budalaštinama. Pitanje je dana ko će prvi uvesti termin "alien species" u svakodnevni govor o izbeglicama.

Link to comment

Jebote, koji si ti bukvalista, pomenuo sam jul 1914. kao samo jedan od primera ponasanja ljudi koji znaju, a rade na svoju stetu.

I pokusao da skrenem paznju na precenjivanje znacaja takozvanog racionalnog ponasanja u krizama narocito.

Kakva bre Nemacka, kakva Engleska...

 

pa ok, racionalnost zavisi od motiva. svašta je racionalno ako su motivi pomalo sumanuti. 

 

a ovo sam malo trčao pred rudu, jer sam uveren da na srednje-dugački rok raspad EU vodi u sukobe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...