Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

afrika lejdi :D

 

Da ne bese Afrike, ne bih je ni znao :D

 

 

Upoznali se na sofijskom aerodromu, pre zajednickog leta za J'oburg [ona je dalje isla za Mozambik, ja za Bocvanu], ostali u kontaktu, posle sam ja isao u Maputo, a po [mom] povratku u Evropu, nalazili se u Kopenhagenu i Londonu...

Link to comment

Da ne bese Afrike, ne bih je ni znao :D

 

 

Upoznali se na sofijskom aerodromu, pre zajednickog leta za J'oburg [ona je dalje isla za Mozambik, ja za Bocvanu], ostali u kontaktu, posle sam ja isao u Maputo, a po [mom] povratku u Evropu, nalazili se u Kopenhagenu i Londonu...

super je lik  :thumbsup:

Link to comment

Da ne bese Afrike, ne bih je ni znao :D

 

 

Upoznali se na sofijskom aerodromu, pre zajednickog leta za J'oburg [ona je dalje isla za Mozambik, ja za Bocvanu], ostali u kontaktu, posle sam ja isao u Maputo, a po [mom] povratku u Evropu, nalazili se u Kopenhagenu i Londonu...

 

pravi si 007, svetski putnik i zavodnik :)

Link to comment

visoko cenim slobodu

Osim slobode kretanja.

 

 

Madjarski je strah/animozitet/neradovanje prema azilantima sasvim legitiman, tu im se (vec sam sto puta pojasnjavao) - nema sta prigovoriti.

Mi kao drzava - ako hocemo da se ponasamo malko ignorantski (pa i infantilno)...

Po meni, zid na mk granici (odnosno ostra kontrola) bi bilo pravo resenje (kada bi ga bilo moguce sprovesti). Mi svet (i ratove) da menjamo - tesko da mozemo, ali mozemo da sprecimo da nam ne dolaze.

S druge strane, ako mi kao drzava mozemo imati koristi od ovog ili onog imigranta - why not? he's welcome, ako mene neko pita...

edit. Po meni - ljudi koji glume kosmopolite, ultraotvorene i sl. . .(i koji mene tumace kao ksenofoba, fasistu ili ratnog zlocinca) - su (bicu blag, polazim od dobronamerne varijante - a to ovde nije uvek bio slucaj) malko naivni. Njima obicno imam da odgovorim "Narodi koji zaboravljaju svoju istoriju su osudjeni da je ponove".

Zašto je mađarski strah od azilanata legitiman? Azilanti su poznati kao nasilna ekipa, biju belce, siluju žene, diluju drogu?

 

Infatilno je samo rezonovanje da će zid na granici u Mađarskoj/Makedoniji rešiti problem azilanata. Jedino su u pravu da mi ne možemo da menjamo svet, ali problem migranata najmanje žulja nas, a najviše zemlje u koje oni beže, pa će oni morati da smisle i rešenje problema.

I otkud sada stav da je azilant dobrodošao ako "možemo imati koristi od njega"? Valjda nam azilanti okupiraju parkove i autobuske stanice? Zar neće da se otcepljuju i prave Novu Siriju u Preševu? Zar nam ne kvare društvo svojim kulturološkim stavovima? Ili je to sve ok, sve dok ih držimo u manjini?

Glume kosmopolite? Znači ne postoje prave kosmopolite. Svako ko kaže da je kosmopolita taj glumi? I gde je nestalo visoko poštovanje za slobodu? Ili sloboda ne može da bude da se neko izjasni kao kosmopolita?

Šta znači "Narodi koji zaboravljaju svoju istoriju su osudjeni da je ponove"? Ništa nismo naučili od prihvatanja izbeglica iz Hrvatske, Bosne i Kosova pa će nam se ponoviti da će nam novi dođoši zatrovati okolinu, preuzeti radna mesta i pokupiti žene?

Link to comment

pravi si 007, svetski putnik i zavodnik :)

 

Now, now - ko je pominjao zavodjenje...

 

 

ETA: htedoh da se izvinim za OT, ali posle crnaca i medveda, vidim da ne moram :D

Edited by jms_uk
Link to comment

Now, now - ko je pominjao zavodjenje...

 

 

 

 

ih, pa ti si dzentlmen, nikada ti to ne bi pomenuo :)  ali ja nisam dzentlmen i kako da se ne divim nasem 007 :)

Link to comment

drona

preduzetni lik iz mog maksija, rešio da kupi drona - ja kao šta ćeš s njim, on, da snimam svadbe

 

meni to, bez zajebancije, deluje kao dobar plan

 

(izvinte na offu)

Link to comment

Е сада што се тиче самих емигранта,ја сам све то написао не из разлога да би смо са њима средили своју демографску слику Србије,већ да помогнемо људима којима је рат узео све што је могао,па ако већ немају где нека их овде код нас.Мени лично ти људи не сметају.

 

ni meni ako se odreknu religije mira od koje su pobegli  :fantom:

Link to comment

Bila ona Vuciceva izjava kako je madjarski zid, neprihvatljiv, tralala. Nije mi jasno "why bother", sta se uopste oglasava, ionako ga niko ne slusa. Valjda je to upereno lokalnom zivlju u blizini zida, cisto da ne bude na nista nije rekao.

Link to comment

nego, da se mi vratimo temi: sta je na kraju bilo sa medvedima i crncima u opustelim selima?

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...