Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

meni je to racionalna odluka. bolji nacin da se kontrolise tok migracije i evidentiraju ljudi od zidurine (i da se stane na put krijumcarima). u stvari kad postoji takva opcija, apsolutno se gubi svako opravdanje za zid, u smislu nekakve tehnicke neophodnosti. umesto zida i ovog visemesecnog tumaranja, da su odmah uveli to, situacija bi bila dramaticno bolja i humanija.

Link to comment

drugačije nije ni moglo, s tim što će se izbeglice i migranti gomilati u srbiji i ostalim zemljama;

 

takođe nije pravedno ni da nemačka prima toliki broj ljudi dok se ameri i englezi prave ludi, vremena su stvarno ludačka

Link to comment

zapad je debelo zaslužio ovo što se dešava

 

čisto da se razbiju više te zablude da se može lepo sedeti zavaljen u fotelji, sa nekim čipsom ili sličnim govnetom i ravnodušno gledati na tv-u kako tamo negde (ni ne znam baš tačno gde), padaju bombe i prže decu

 

tj. da se sve to tako može raditi večno i bez posledica

 

ovo je samo početak

nikakve granice i provere tu neće pomoći

 

a nemačka jeste zaslužila da jede američka i britanska govna

tj. sami su se doveli u tu poziciju

nije da nisu imali šansu da se postave i drugačije

Link to comment

E sad cemo da vidimo koliko ce fortress europe zaista da bude fortress.

 

Mislim da je sve jedno maestralno sviranje kurcu i da ovo ignorisanje realnosti nece moci dugo da traje.

Link to comment

Inace mislim da bi izbeglice svejedno bezale put nemacke i severozapadne evrope, sve i da te zemlje nisu u natou.

 

Ono sto je manc pisao o 4000e, 400e i plamenu je trenutno neodrzivo stanje stvari.

Link to comment

a gde je tu rusija i putin?  :cry:

 

On se makar ne busa u grudi oko zastite ljudskih prava, mecka lomi granje tamo gde joj dune i od mecke se to i ocekuje :fantom:

 

ne zna se ko je gori (mislim na elitu)  btw, svi kriterijumi su otisli u kurac. Odnosno, zna se ko je gori, oni neempaticni skotovi preko bare.

 

Sto je najgore, ni Rusi ni Ameri nisu iskusili jedan promil patnje na svojoj civilnoj kozi za sve ono sto su u proteklim decenijama priredili civilima sirom sveta.

Edited by Caligula
Link to comment

pre arapskog proleća asad nikoga nije ni interesovao, da je bio diktator - bio je, ali je vladao kakv takav red;

 

ako ovi sa zapada hoće da rešavaju siriju, moraće da se pozabave i islamskom državom ali i asadom, sve da poteraju u tri lepe;

 

samo ne znam šta rusi tu traže i kakvu ravnotežu oni zamišljaju da prave

Link to comment

samo ne znam šta rusi tu traže i kakvu ravnotežu oni zamišljaju da prave

 

putin zeli da vlada svetom. to je bar jasno. ocekuje se par prekoatlanskih glasnogovornika za koji sat da to objasne. stej tjuned. :fantom:

Link to comment

E sad cemo da vidimo koliko ce fortress europe zaista da bude fortress.

 

Mislim da je sve jedno maestralno sviranje kurcu i da ovo ignorisanje realnosti nece moci dugo da traje.

 

Dozivecu ovde salvu protesta, ali 1 sveobuhvatna i zajednicka saveznicka vojna akcija u Siriji (i delovima Iraka) i mirovna konferencija koja bi je sledila nema nikakvu smislenu alternativu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...