Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

 

P.S. Vidi, Pontijače, ja tvojoj gluposti pomoći ne mogu. Probaj sas neki cr'teži, možda ukapiraš da odnos zaposlenih u jednoj stranoj kompaniji ne preslikava verno demografiju grada ili zemlje. Al verovatno ni tad ukapirati nećeš.

 

ne mogu ni ja pomoci tvojoj dijasporskoj nadrkanoj uvredjenosti. stoji to da su belgijanci primili u svoju zemlju i tebe i marokance™ ali kao sto je davno receno tamo™, najbolje se srbi bore kada prde iz dijaspore pa tako samo ti nastavi sa svojom borbom u razoblicavanju zlih rasistickih belgijanaca. smesno je to, pripadnik naroda koji je napravio srebrenicu™ 1995 je skandalizovan zlim belgijancima zbog konga™ 1958

Link to comment

ne mogu ni ja pomoci tvojoj dijasporskoj nadrkanoj uvredjenosti. stoji to da su belgijanci primili u svoju zemlju i tebe i marokance™ ali kao sto je davno receno tamo™, najbolje se srbi bore kada prde iz dijaspore pa tako samo ti nastavi sa svojom borbom u razoblicavanju zlih rasistickih belgijanaca. smesno je to, pripadnik naroda koji je napravio srebrenicu™ 1995 je skandalizovan zlim belgijancima zbog konga™ 1958

 

 

Ali kakve ovo ima veze s Digovim postom o ksenofobiji u EU?

Link to comment

ne mogu ni ja pomoci tvojoj dijasporskoj nadrkanoj uvredjenosti. stoji to da su belgijanci primili u svoju zemlju i tebe i marokance™ ali kao sto je davno receno tamo™, najbolje se srbi bore kada prde iz dijaspore pa tako samo ti nastavi sa svojom borbom u razoblicavanju zlih rasistickih belgijanaca. smesno je to, pripadnik naroda koji je napravio srebrenicu™ 1995 je skandalizovan zlim belgijancima zbog konga™ 1958

 

Rekoh ja, ni cr'teži ne pomažu. A to kako i zašto su Belgosi primil Marokance je dosta zanimljivo štivo, naravno, ako umeš da čitaš.

 

Link to comment

nego, evo jedne vesti koja je odlican spin, tek da citaoci novina ne preteraju u saosecanjima prema izbeglicama :fantom:

 

 

 

"Otac utopljenog dečaka bio krijumčar ljudi"

Abdulah Kurdi, otac sirijskog dečaka koji se utopio, bio je krijumčar ljudi, rekla je Zainab Abas, jedna od putnica čamca kojim je Kurdi upravljao.Ona je to izjavila za australijsku televiziju “Netvork Ten”.

Kako je ona navela, u čamcu je bilo previše ljudi i da joj je osoba kojoj je platila putovanje rekla da su sigurni jer “vozač prevozi svoju ženu i decu pa će biti pažljiviji”.

Abas je u čamcu izgubila svoje dvoje dece, prenosi Index.hr. Takođe, isto tvrdi i još nekoliko preživelih putnika.

Ahmed Hadi Džavad i njegova supruga, Iračani koji su u nesreći izgubili 11-godišnju ćerku i devetogodišnjeg sina, rekli su za Rojters da je Abdulah Kurdi počeo da paniči i povećao brzinu, kada je u brod udario talas.

I treći putnik s broda potvrdio je ovu priču, koja za sada nije zvanično potvrdjena, prenosi britanska agencija.

"Priča koju je Ajlanov otac ispričao nije istinita. Ne znam zbog čega je lagao, možda iz straha. On je upravljao brodom sve dok nije potonuo", rekao je Džavad.

Abdulah Kurdi je ranije medijima ispričao da je neko drugi upravljao brodom.

Džavad tvrdi i da je Abdulah doplivao do njih i molio ih da prikriju njegovu pravu ulogu u nesreći, ao i da mu je izvesni Abu Husein rekao da Kurdi organizuje put do Evrope.

S druge strane, Kurdi je za britanski "Mejlonlajn", rekao da su ove optužbe lažne.

"Razmišljao sam o tome da upravljam brodom, ali nisam to učinio. Sve su to laži. Da sam krijumčar, zašto bih svoju porodicu stavio u isti čamac kao ostale? I ja sam platio krijumčarima", rekao je Kurdi.

Abdulah Kurdi je u nesreći izgubio dva sina, od tri i pet godina i suprugu.Fotografije utopljenog trogodišnjaka, čije je telo more izbacilo kod turskog letovališta Bodrum, šokirale su svet.

Edited by Pontijak
Link to comment

Naravno, ti si skroz svestan da i dalje lupaš, zar ne? Pusa iz dijaspore.

mislim da ovo postaje besmisleno, ti nadrkani dijasporac a ja zaludan domorodac, nije ovome mesto ovde

Link to comment

meni se baš sviđa što su svi počeli da kapiraju s kim imaju posla

 

 

2j2jlo4.jpg

 

sem građanista ali oni ionako nikad ništa ne skapiraju što se vidi i iz njihovih imovnih karata :fantom:

 

 

 

Link to comment

"Imam plan za izbeglice, EU neka da 3 milijarde €"

Mađarski premijer Viktor Orban predložio je da EU da tri milijarde evra pomoći susedima Sirije kako bi se na taj način sprečio ogromni priliv izbeglica.

Orban je u intervjuu za nemački list "Bild" rekao kako želi da EU da novac Turskoj, Libanu i Jordanu, prvim zemljama u koje dođu Sirijci kad napuste svoju zemlju bežeći pred ratom, prenela je agencija AFP.

 

 

"Imam plan, koji ću predstaviti liderima Evropske unije na našem sledećem sastanku, a koji predviđa obezbeđenje ogromne finansijske pomoć zemljama koje graniče sa Sirijom", rekao je mađarski premijer.

Od početka rata u Siriji, pre četiri godine, milioni ljudi su napustili tu zemlju, a mnogi od njih su našli utočište u kampovima u susednim zemljama.

"Ukoliko je potrebno više novca, povećaćemo pomoć sve dok priliv izbeglica ne presuši", rekao je Orban i dodao:

"Ti migranti ne dolaze iz ratnih zona, već iz kampova iz tih susednih zemalja, gde su bili bezbedni. Oni ne beže od opasnosti, oni su već pobegli i ne bi više trebalo da strahuju za svoje živote."

"Oni ne dolaze u Evropu zato što tragaju za bezbednošću, već zato što žele bolji život nego što ga imaju u kampu. Oni žele nemački život ili možda švedski život", rekao je Orban u intervjuu za "Bild", čiji su delovi objavljeni danas.

Premijer Mađarske vlade je, međutim, istakao: "Činjenica je da ne postoji takvo osnovno pravo kao što je pravo na bolji život, već samo pravo na bezbednost i ljudsko dostojanstvo."

Orban je zauzeo čvrst stav prema hiljadama izbeglica koje prolaze kroz Mađarsku i insistira na primeni novog oštrijeg zakona, prema kojem je ilegalni prelazak granice krivično delo. Pored toga, povećan je broj vojnika koji na granici Mađarske sa Srbijom grade ogradu, podseća AFP.

 

i par komentara :lolol:

 

Bogo moj, ovo podseća na još jedan plan koji košta tri milijarde evara.

 

 

 

E madjari bas ste neefikasni. Nas Apsolutni Vodja ce ovolike izbeglice da resi sa 400.000 evra a vama treba 3 mld...

 

 

Link to comment

 

 

Oni ne dolaze u Evropu zato što tragaju za bezbednošću, već zato što žele bolji život nego što ga imaju u kampu. 

 

Ovo je ko iz Alan Forda jbt, da nije tragicno, bilo bi mega smesno

Link to comment

Pa zapravo je tačno, barren delimično da je rezultat priliva tolikih izbeglica to što je novac/budžet za kampove u Jordanu presušio. I to zaista sada i jeste jedini način da izbegli ne kreću na tako opasan put. Barem oni sa porodicama i ostarelima.

Link to comment

nego, evo jedne vesti koja je odlican spin, tek da citaoci novina ne preteraju u saosecanjima prema izbeglicama :fantom:

 

 

To ipak ne menja činjenicu da su roditelji najviše krivi zbog nastradalog dijeteta. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...