Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Manjka mi razumevanja iz veoma prostog razloga što taj zid neće ni za promil smanjiti priliv imigranata na njihovo sveto tlo (osim ako ga ne naprave u izraelskom stilu i na njega postave vojsku sa shoot to kill naređenjima za šta niti imaju herca niti će im EU dozvoliti). Problem emigranata je mnogo veći od Mađarske i nije na Mađarskoj da spasava Evropu od njih niti je Mađarska u nekoj velikoj frci da spasava sebe budući da niko od tih ljudi nema nameru da se naseli u Mađarskoj. Ovaj problem zahteva neku pametnu i koordinisanu akciju velikog broja zemalja a ne ova individualna budalisanja koja pri tome iniciraju lokalni nacisti.

A morace i migranti da razmotre Plan B - da idu preko Rumunije...

Link to comment

izem ti takav život

 

Kad su i za takav život spremni da se udave u Mediteranu ili uguše u nekom kontejneru, a u najboljem slučaju prođu kroz epsku golgotu, onda nije teško zamisliti šta su ostavili tamo odakle su došli i na šta to liči.

 

Mislim da nam nekako izmiče da većina ljudi u suštini nije specijalno ambiciozna i da sve dok imaju krov nad glavom i par obroka dnevno u kakvoj-takvoj slobodi, sigurno neće stavljati glavu u torbu. Potrebno je stvarno nešto specijalno da bi toliki broj nevoljnika izrezonovao kako nemaju šta da izgube i kako je sve (uključujući i smrt negde usput) bolje od ostanka.

Link to comment

Uzgred, realna cena do Subotice je 120€ odnosno 14.480din. Tako kaže kalkulator na sajtu Pink taksija. 

 

s ovim cenama goriva realna cifra je 100 € u najboljem slučaju 110 €  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

ako slucajno naletite na ovaj film. preporuka

 

opet ti s nekim bedačenjima a :fantom:

 

jel znaš da stres i depra izazivaju kratak život

Edited by Hella
Link to comment

 @pacey defender

Uzgred, realna cena do Subotice je 120€ odnosno 14.480din. Tako kaže kalkulator na sajtu Pink taksija. 

 

 

Je l to sa povratkom iz Subotice ili?

Link to comment

 @pacey defender

Uzgred, realna cena do Subotice je 120€ odnosno 14.480din. Tako kaže kalkulator na sajtu Pink taksija. 

 

 

Je l to sa povratkom iz Subotice ili?

mislim da je samo u jednom smeru. 

 

to je realna cena. uzeće vam hiljadu dinara od vidikovca do centra. 

 

htedoh reći da ih pljačkaju, ali samo 66% više od realne cene  :fantom:

Link to comment

Medvedi, Mađari, crnci, natalitet i sela. :Hail: :hail: Smejao sam se kao na najboljim stranama Laugha, ali posle nisam imao snage da čitam ostatak diskusije. Izvinjavam se, morao sam samo da hailujem.

Link to comment

Kad su i za takav život spremni da se udave u Mediteranu ili uguše u nekom kontejneru, a u najboljem slučaju prođu kroz epsku golgotu, onda nije teško zamisliti šta su ostavili tamo odakle su došli i na šta to liči.

 

Mislim da nam nekako izmiče da većina ljudi u suštini nije specijalno ambiciozna i da sve dok imaju krov nad glavom i par obroka dnevno u kakvoj-takvoj slobodi, sigurno neće stavljati glavu u torbu. Potrebno je stvarno nešto specijalno da bi toliki broj nevoljnika izrezonovao kako nemaju šta da izgube i kako je sve (uključujući i smrt negde usput) bolje od ostanka.

 

dok ne zakrče creva nema ni pokreta

Link to comment

Taksista mora da ukalkuliše i povratak, teško da će imati vožnju iz Subotice. 

Malo pozitivno brojanje za njih. (da ne bude da su svi ološ)

 

Vratio se @kul.

Bilo bi lepo da odgovori kako to azilanti kvare domicilno stanovništvo?

Link to comment

Evo, ovo sve pre nego što sam se ja uključila. Crnci treba da se umnožavaju i popravljaju demografsku sliku i sela koja propadaju. Posle je bilo reči i o integraciji definisanoj na neobičan način - kao popravljanje demografske slike. Ta reč se inače koristi u drugom značenju, ali šta sad.

 

Prosto čovek da se zapita, ako vam smetaju demografska slika Srbije i prazna sela, što se malo ne aktivirate po oba pitanja???

 

Па по питању деце ја сам се активирао још одавно,имам два примерка женско и мушко.Имао бих још сигурно само да имам услове тј бољи животни стандард.

Што се села тиче јебига,колико год села да остане празно и пусто ја немам да наследим ни један метар квадратни,тако да ми остаје као једини избор  живот  бетону.

 

Е сада што се тиче самих емигранта,ја сам све то написао не из разлога да би смо са њима средили своју демографску слику Србије,већ да помогнемо људима којима је рат узео све што је могао,па ако већ немају где нека их овде код нас.Мени лично ти људи не сметају.

Edited by Блок_64
Link to comment

+1

 

[malo biased jer znam autorku filma]

 

afrika lejdi :D

 

 

nema na torentima

 

mislim da nema. prije ces ga vidjeti na nekom film festivalu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...