Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa evo Junkera desničara koji hoće malo jači ingejdžment Evrope :D

 

pa, ono, konačno je neko imao tri čiste da kaže ljudima da je 0,25% = 0,25%. Pa i da je 0,75% to je i dalje debelo u granicama hendlovanja. Ali naravno, važnija je bila moralna poruka.

 
Link to comment

Meni je ceo taj snimak zaista porazan, i bez saplitanja. Ljudi trče u kukuruze sa decom u naručju i kesama oko ramena, a policija ih kao nešto hvata i sprečava, svesna da jedino što može da uradi je da se dodatno usere u život tim nesrećnicima. 

Link to comment

CNN u Turskoj, odličan prilog - vrte ga danas.

 

Prodaju izbeglicama pojaseve za spasavnje na sve strane, posle ih natovare na obali u velike gumenjake krenu prema moru pa kad malo odmakne onaj koji 'vozi' čamac - iskoči i otpliva na obalu. Nije samo industrija tih pojaceva procvetala, nego neko uzima pare praveći ove čamce  :isuse: 

(apsurdno izgleda pretrpani gumeni čamac koji krene da se sam vrti u krug dok se neko ne prihvati kormila i onda krivudavo krene ka pučini)

 

ovde je prilog, ne znam kako da linkujem video a nema ga na Youtubu - http://edition.cnn.com/2015/09/08/middleeast/syrian-refugees-turkey-boats/index.html

 

Link to comment

Porodica Avganistanaca  u čije bivstvovanje od mesec dana  u Bgu sam sticajem okolnosti bila uključena ( jednog člana su sahranili u Bgu ) uspela je da sa troje dece od kojih je jedno baš beba dodje do Nemačke. Na auto putu ka Austriji iz kolone  ih je u kola primio Austrijanac koji je došao da poveze koga može, kada su rekli da im Austrija nije krajnja tačka  nego Nemačka nastavio je ka Nemačkoj sa rečima da in neće ostaviti  sa troje dece dok ne dodju tamo gde su krenuli.  Dobrota, samo tako :heart:

Link to comment

Porodica Avganistanaca  u čije bivstvovanje od mesec dana  u Bgu sam sticajem okolnosti bila uključena ( jednog člana su sahranili u Bgu ) uspela je da sa troje dece od kojih je jedno baš beba dodje do Nemačke. Na auto putu ka Austriji iz kolone  ih je u kola primio Austrijanac koji je došao da poveze koga može, kada su rekli da im Austrija nije krajnja tačka  nego Nemačka nastavio je ka Nemačkoj sa rečima da in neće ostaviti  sa troje dece dok ne dodju tamo gde su krenuli.  Dobrota, samo tako :heart:

sjaj i beda civilizacije u tri reda. 

Link to comment

ali joj zato komentatori nisu ostali dužni. posebno Mađari

 

"Hallod...az egész ország utal téged! Ne merd mégegyszer a szadra venni az országunk nevét! Kurva anyád"

 

u slobodnom prevodu:

 

Čuj, mrzi te cela država. Da više nisi uzela mađarsko ime u usta! Kurvin sine

 

madjari zaista vole da psuju :heart:

Link to comment

Da. Pa onda predlaze jos intervencija, ali ovoga puta - drugacije. Necu da kazem da je tu konkretno u krivu, po meni nije, nego hocu samo da ukazem koliko je tesko i komplikovano misliti ovo sto se dogadja. I koliko je tanka liniji koja razdvaja ono sto je ikako moguce od onoga sto nikako nije i koliko ta linija retko ko zna gde je tacno. Da li je uopste moguca nekakva "altruisticka" intervencija? Zato sto se shvatilo koji su rezultati "neokolonijalnih". Niko ne zna. I sta bi bio cilj intervencije? Zizek je u osnovnom u pravu - probleme treba resavati na izvoru, a ne na nekoj srpsko-madjarskoj granici jer tu su neresivi, to je promasen ceo fudbal. Ali kako - to bojim se da niko ne zna.

 

Pa, dobro, Zizek se konkretizacijom opekao sa Sirizom koji nastavlja da podrzava jer  "ko zna zasto je to dobro".

Zato je komotnije pisati opet uopstenu kritiku kolonijalne uprave.

Link to comment

pa, ono, konačno je neko imao tri čiste da kaže ljudima da je 0,25% = 0,25%. Pa i da je 0,75% to je i dalje debelo u granicama hendlovanja. Ali naravno, važnija je bila moralna poruka.

 

To je tacno, no, recimo, gde je bila solidarnost u slucaju Grcke?

Ili, sta fali zahtevu Rumuna za Sengenom ako se vec poteze solidarnost?

Dakle, demokratski deficit, resavanje krize ad hoc, bez jasnih principa. To je problem EU, a ovo, kao, racionalno vidjenje Junkera taj problem necce resiti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...