Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

veliki broj danaca pomaze izbeglicama da se dokopaju svedske. uz hranu, odecu i ostalo neophodno, ljudi se organizuju i prevoze ih u svojim autima i brodovima sa nemacke granice do svedske. danas je na radiju pandur obavjestavao pucanstvo da je to sto rade nezakonito i da rizikuju zatvorske kazne. ljude generalno boli kurac sta panduri i politicari pricaju i sve ih se vise pridruzuje tim akcijama.

 

 

 

zaista mi je drago sto je to tako kao sto pises :)  uostalom, danci su se pokazali kao ljudi i tokom okupacije u svetskom ratu pomazuci jevrejima da izbegnu u svedsku

 

ovaj link u spojleru sadrzi jako teske i uznemirujuce fotografije ali naslov foto galerije je savrseno izabran bas kao odgovor onakvima kojima pripada i pomenuti pljuvac

 

http://www.index.hr/lajk/poster/142155/galerija-za-one-koji-se-pitaju-zasto-izbjeglice-ne-ostanu-doma

Link to comment

Azile su sredinom devedesetih dobijali svi izbegli iz Bosne, bez obzira da li je u tom trenutku u njihovom gradu/selu tutnjao rat, da li su studenti ili VKV radnici, ili da li su doputovali prvom klasom iz Zagreba ili brodom iz Draca. Srbija nije bila u ratu i uglavnom su se zahtevi za izbeglickim i politickim azilom odbijali, mada je bilo izuzetaka (UK), gde je to krajem devedesetih odobravano. Ako je tada politka davanja izbeglickog statusa i azila u EU bila prilicno siroke ruke, nema razloga da takva ne bude i sada.

 

Према бројкама UNHCR 1.312.520 грађана (земаља бивше) СФРЈ је затражило азил 1990-2004. односно мање од 90.000 годишње (уистину скоро 240.000 у 92. години) али то распоређено на све земље Европе, Канаду, САД, Аустралију, Нови Зеланд и Турску.

 

Овде би неко да потенцијалних 4 милиона смести у Шведску, Немачку, Аустрију, Мађарску и још пар земаља пошто су Енглези, Американци и Данци јасно дигли рампе...

 

Да не причамо о културолошким разликама између људи из бивше Југославије и оних из Сирије и Ирака, односно спремности пре него способности не ни за асимилацију колико поштовање закона земаља дочека.

Edited by stooler
Link to comment

Gen cuvara konc logora i ljubitelja istih prosto ne umire lako..

 

Ova aktivno mrzi, bez razloga i potrebe..niko njenu jebenu Madjarsku ne zeli da naseli ali mrznja je jaca.

Link to comment

Koliko mi kaze kolega koji je tamo, ima brdo avanturista videoblogera i uopste ljudi koji jure senzaciju i izludjuju ljude koji su, kao on, prosli milion ovakvih situacija i nije im padalo da rade ovakve stvari...

Rece mi da su on i jos jedan kolega zamalo prebili jednog mudrijasa pre neko vece, koji je nudio kintu azilantu da ovaj skoci na bodljikavu zicu "..ali sa detetom..." i ja sam u Presevu video dosta tih "lovaca na potresne slike".

Svako hoce dobar materijal, ali ne po svaku cenu....

Naravno djubre je djubre bez obzira za koga radi...

Link to comment

zaista mi je drago sto je to tako kao sto pises :)  uostalom, danci su se pokazali kao ljudi i tokom okupacije u svetskom ratu pomazuci jevrejima da izbegnu u svedsku

 

ovaj link u spojleru sadrzi jako teske i uznemirujuce fotografije ali naslov foto galerije je savrseno izabran bas kao odgovor onakvima kojima pripada i pomenuti pljuvac

 

http://www.index.hr/lajk/poster/142155/galerija-za-one-koji-se-pitaju-zasto-izbjeglice-ne-ostanu-doma

uhhh majku ti jbm....

Link to comment

Koliko mi kaze kolega koji je tamo, ima brdo avanturista videoblogera i uopste ljudi koji jure senzaciju i izludjuju ljude koji su, kao on, prosli milion ovakvih situacija i nije im padalo da rade ovakve stvari...

Rece mi da su on i jos jedan kolega zamalo prebili jednog mudrijasa pre neko vece, koji je nudio kintu azilantu da ovaj skoci na bodljikavu zicu "..ali sa detetom..." i ja sam u Presevu video dosta tih "lovaca na potresne slike".

Svako hoce dobar materijal, ali ne po svaku cenu....

Naravno djubre je djubre bez obzira za koga radi...

a300530774fadf6a953c79999e7476f9.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...