Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ko će ako ludak neće  :fantom:

 

"Najsiromašniji predsednik" poklonio kuću siročićima iz Sirije
 

Stotinu dece koja su ostala siročići tokom Sirijskog rata može naći utočište u domu bivšeg urugvajskog predsednika Hosea Muhike.

DAILYPAKISTAN.COM.PK IZVOR:  PONEDELJAK, 7.09.2015. | 13:58
   
Deca mogu da stignu već u narednim danima, ukoliko imaju pratnju barem jednog punoletnog srodnika.

 

Još se ne zna koliko će dece Muhika primiti u svoju letnju rezidenciju, naročito zato što će urugvajska vlada biti odgovorna za sve troškove.

 

On je odavno poznat kao “najsiromašniji predsednik na svetu”, koji vozi Folksvagen “bubu”, živi na farmi, a svoju mesečnu platu od 12.000 dolara donira u dobrotvorne svrhe:isuse:

 

Lucija Topolanski, Muhikina supruga, kaže da potez prihvatanja sirijskih siročića treba da “motiviše sve zemlje sveta da prihvate odgovornost za ovu katastrofu”.

Edited by Hella
Link to comment

a da se fajt prebaci na fajt klub? jutros čuh da je još jedna država odbila da prihvati kvotu. jebo im pas mater. radi se rumuniji. da li je bila urbana legenda ili ne da su rumuni bežali od čaušeskua preko dunava na plinskim bocama, ne znam. no, sećamo se TV izveštaja iz bukurešta '89.trebalo je da svi oni ostanu pod ruskom čizmom i dalje. i oni fašisti iz nekad istočnonemačkog drezdena.

Link to comment

meni ovo extra al onako multilevel extra :fantom:

 

Pet sirijskih porodica želi da napusti Urugvaj

 

Izvor: Tanjug utorak, 8.09.2015. | 00:38

 

Pet porodica sirijskih izbeglica protestovalo je ispred urugvajskog predsedništva zbog "neispunjenih obećanja", javlja Asošijejted pres.

 

Oni su na taj način tražili od vlasti Urugvaja da im omoguće da napuste.

 

Urugvaj je u oktobru 2014. prihvatio 42 sirijske izbeglice, a članovi tih porodica sada kažu da su im lokalne vlasti obećale više nego što mogu da ispune, da je Urugvaj skup, a da nema posla.

 

"Nema nama budućnosti ovde. Vladin plan pomoći važi dve godine, a jedna je prošla", rekao je glava jedne od porodica Ibrahim Al Mohamed.

 

"Radim u bolnici i moja plata je mala - 11.000 pezosa (oko 380 američkih dolara). Imam ženu i tri mala sina. Šta da uradim da bih zaradio za život kada pomoć prestane", upitao je on.

 

Glava porodice Aldiz (Aldees), Maher, rekao je da želi u Siriju ili Liban.

 

Njegova porodica vratila se za Montevideo pre nedelju dana, pošto je neuspešno pokušala da otputuje - proveli su 20 dana na aerodromu u Istanbulu gde njihova dokumenta nisu prihvaćena.

 

Porodica Ašebli je na protest došla sa koferima i torbama, odlučna da ostane pred predsedništvom dok im zahtevi ne budu ispunjeni.

 

"Rekli su nam mnogo toga što se ništa nije ostvarilo. Rekli su da je život u ovoj zemlji jeftin, a skup je. Nema novca dovoljno. Nema posla", rekao je Ibrahim Ašebli.

 

Direktor Sekratarijata za ljudska prava Havijer Miranda rekao je da se primenom izbegličkog programa Urugvaj nadao da će pružiti Sirijcima dostojanstven život, priznajući da je Urugvaj skupa zemlja, ali da su prilike za posao iste za sve, a da pomoć ne može da se produži posle dve godine.

 

Dok je na vlasti bio predsednik Hoze Muhika, Urugvaj se saglasio da prihvati ukupno 120 sirijskih izbeglica, najavljujući da će druga grupa od sedam porodica stići kasnije ove godine.

 

Predsednik Tabare Vaskes, koji je preuzeo dužnost u martu, rekao je u inauguralnom govoru da je potrebna detaljna analiza pre nego što se odluči da li će biti primljeno još izbeglih iz Sirije.

 

Prema UN, od izbijanja rata u Siriji 2011, više od četiri miliona građana te zemlje zatražilo je utočište u inostranstvu, što je najveći broj iz bilo koje krize za skoro četvrt veka.

 

Link to comment

a da se fajt prebaci na fajt klub? jutros čuh da je još jedna država odbila da prihvati kvotu. jebo im pas mater. radi se rumuniji. da li je bila urbana legenda ili ne da su rumuni bežali od čaušeskua preko dunava na plinskim bocama, ne znam. no, sećamo se TV izveštaja iz bukurešta '89.trebalo je da svi oni ostanu pod ruskom čizmom i dalje. i oni fašisti iz nekad istočnonemačkog drezdena.

 

Bilo je i plinskih boca, ali i dzakova sa piljevinom, daski, balvana.....

 

Oko Kladova postoje groblja sa desetinama NN nesrecnika koje je Dunav naneo iz Rumunije.

 

 

 

Link to comment

meni ovo extra al onako multilevel extra :fantom:

 

Šta ti je ekstra, što ovaj čovek otvoreno kaže ono što svako od nas misli?

 

95% svetskog bogatstva otišlo je u 5% zemalja i sad je mnogo zločesto to što sva svetska sirotinja hoće da živi ili tamo ili onako kako se živi tamo?

 

Šta treba da radi ovaj, da do kraja života zahvalno hrani decu šakom brašna dnevno zbog toga što bi mu kod kuće odrubili glavu? Bojim se da to ne fercera tako.

Link to comment

Scena u Maksiju juce. Mladic, evidentno strana izbjeglica, stavlja grozdje na vagu pored kase. Nadrndana prodavacica mu se obraca na cistom srpskom, kao da prica vreci konjskog izmeta "a ti ne znas da stavis grozdje u kesu?", lik shvati sta zena hoce, stavi grozdje u kesu, opet na vagu, ona izvaze, on joj pruza novac, ona njemu "okolo, okolo", pritom ga ni ne gleda. Decko stoji, drzi pare, gleda nju, ona gleda njega, glumi ludilo, onda se smiluje i pokaze mu prstom da prodje sa druge strane kase. Guska se okrene prema meni, posto smo mi jel, ortakinje, bijelkinje, svoje na svome, kaze sa gadjenjem "kao da su dosli sa druge planete..", kazem ja "a zasto vi njega matretirate?". Tu se malo zbunila, "pa sve snimaju kamerom, mora sa ove strane". Ja zavrsim na kasi, stavljam novac u novcanik, decko pruza moronki novcanicu od 500 dinara, poderanu na sredini. Nista do sad nevidjeno. Ova opet najodvratnijim tonom "sta je ovo, nema nit, poderano je..." pri tom prica sebi u bradu i ne gleda lika. On stoji, potpuno zbunjen, ja ju pogledam i ne mrdam sa kase. Velikodusno je uzela selotejp i zalijepila novcanicu.

Supickumaterinu bezobraznu, radis u samoposluzi u centru glavnog grada, ne znas rijeci engleskog, izdrkavas se na nekome ko bjezi iz rata preko dva kontinenta i jos ti je musterija.      

Link to comment

Šta ti je ekstra, što ovaj čovek otvoreno kaže ono što svako od nas misli?

 

95% svetskog bogatstva otišlo je u 5% zemalja i sad je mnogo zločesto to što sva svetska sirotinja hoće da živi ili tamo ili onako kako se živi tamo?

 

Šta treba da radi ovaj, da do kraja života zahvalno hrani decu šakom brašna dnevno zbog toga što bi mu kod kuće odrubili glavu? Bojim se da to ne fercera tako.

 

Da proba da zaposli i zenu. Sem toga, najbolje da je u Siriji imao mnogo vise od toga za sta radi u Urugvaju, jeste Sirija bila solidna ekonomski ali pre na nivou Urugvaja nego bas te Nemacke.

Link to comment

Pa eto, on bira da bi sa porodicom radije tamo gde je ozbiljna lova (sram ga bilo, bezobraznika). Oni mogu da ga ne prime ali malecki problem im pravi to što lik nije sam nego ih ima na desetine miliona a uskoro će ih biti stotine miliona. Tu im više nikakav zid neće pomoći, moraće da aktiviraju nuklearno oružje kako bi odbranili svoj teškom mukom stečen visok standard i način života.

Link to comment

Pa eto, on bira da bi sa porodicom radije tamo gde je ozbiljna lova (sram ga bilo, bezobraznika). Oni mogu da ga ne prime ali malecki problem im pravi to što lik nije sam nego ih ima na desetine miliona a uskoro će ih biti stotine miliona. Tu im više nikakav zid neće pomoći, moraće da aktiviraju nuklearno oružje kako bi odbranili svoj teškom mukom stečen visok standard i način života.

 

Nece ni tu vise biti ozbiljna lova ako se ne odbrane, mogu te stotine miliona uleteti u Evropu, ali to nece vise biti Evropa. U sledecem koraku dok smisljaju sta sledece, najbolje prvo jedno cetvoro svako nek rodi, a onda nek smislja sta ce sa njima, to je mnogo dobar recept za obogacivanje. Ajde molim te, i u toj Evropi sa ozbiljnim parama mogu samo da sanjam da izdrzavam petoro od svoje plate. To mogu da izvedem samo na socijali, ali i racunica za socijalu se kvari ako se kaci vise korisnika.

Link to comment

Pa eto, on bira da bi sa porodicom radije tamo gde je ozbiljna lova (sram ga bilo, bezobraznika). Oni imogu da ga ne prime ali malecki problem im pravi to što lik nije sam nego ih ima na desetine miliona a uskoro će ih biti stotine miliona. Tu im više nikakav zid neće pomoći, moraće da aktiviraju nuklearno oružje kako bi odbranili svoj teškom mukom stečen visok standard i način života.

Kad dodje do toga nece se birati sredstva.debela vecina ce odabrati visok standard a samilost ce ostaviti po strani.i to je razumljivo.

nadam se da ce jednog lepog dana bogatuni izracunati da im je isplativije da "saniraju" opasne,siromasne drzave

Link to comment

Ovaj topik polako забражђује.

Ne bas u прву бразду, al' tu je negde.

 

 

Evo, na primer, i arhi argumenta poznatog kao neka oni samo prave decu, na srpskom poznatog kao коте се к'о зечеви...

Link to comment

Nece ni tu vise biti ozbiljna lova ako se ne odbrane, mogu te stotine miliona uleteti u Evropu, ali to nece vise biti Evropa. U sledecem koraku dok smisljaju sta sledece, najbolje prvo jedno cetvoro svako nek rodi, a onda nek smislja sta ce sa njima, to je mnogo dobar recept za obogacivanje. Ajde molim te, i u toj Evropi sa ozbiljnim parama mogu samo da sanjam da izdrzavam petoro od svoje plate. To mogu da izvedem samo na socijali, ali i racunica za socijalu se kvari ako se kaci vise korisnika.

Nema previše smisla da osudjuješ nekog ko ne razmišlja tako dugoročno već gleda šta u ovom trenutku može da uradi za svoju decu.

 

Uopšte, ideja postavljanja te priče iz Urugvaja je bila da se mi svi sad zgrozimo nad nezahvalnikom koji je prvo utekao iz Sirije a sad mu je malo 380 dolara mesečno. Pa pola Srbije želi da utekne od takvog prihoda i zabode nešto bolje, zašto se ne zgražavamo nad njima? Nema nikakvog moralnog kodeksa koji brani izbeglicama da probaju nešto više i da moraju da srećni sede bilo gde gde nema rata. Svi ljudi na svetu imaju pravo da za sebe traže nešto bolje i još bolje od boljeg, pa tako i izbeglice.

Link to comment

Poznata je cinjenica da kad udvadesetostrucis populaciju, i kolicina vode dozivi udvadesetostrucenje.

Ovo mi stanovište deluje malo mnogo štagaznam, darvinistički.

Eto, kote se ko zečevi, pa su popasli svu travu i nemaju više resursa. Sada nadiru kao skakavci u Evropu, da nam obrste voćnjake.

Pazi majku mu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...