Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

I sve je poslo naopacke za Sirijce i macke, kad je Oerban odigrao fasisticke tacke..

 

Valja sad ?

 

nema veze s tobom, generalno ne razumem kad neko samo okaci link na forum bez ikakvog komentara prema istom. posebno kada se radi o ovakvim stvarima,

Link to comment

Ne znam za ostale, ja nisam cuo ton u snimku..madjarski ne govorim..mogu nesto da izmislim ali cenim da ne bi bilo lepo.

 

Ako nekoga ko zna madjarski ne mrzi da nam razjasni neki detalj koji je mozda skriven, bio bih mu zahvalan.

Link to comment

Evo malo fakata koje nisam znao, predstavljenih u formi stripa, kojima se može odgovoriti svima koji se pitaju "a što Sirijci ne ostanu da se bore?"...tl;dr Uskoro neće imati za šta da se bore niti za šta da žive u Sriji jer sranje je počelo kada je preko milion ljudi izgubilo osnovna sredstva za život posle petogodišnje suše.

 

http://www.upworthy.com/trying-to-follow-what-is-going-on-in-syria-and-why-this-comic-will-get-you-there-in-5-minutes

Link to comment

Ne znam za ostale, ja nisam cuo ton u snimku..madjarski ne govorim..mogu nesto da izmislim ali cenim da ne bi bilo lepo.

 

Ako nekoga ko zna madjarski ne mrzi da nam razjasni neki detalj koji je mozda skriven, bio bih mu zahvalan.

 

izvini, preterao sam.

 

osetljiva je tema, a svakakve stavove smo mogli ovde procitati poslednjih dana. 

Link to comment

Evo malo fakata koje nisam znao, predstavljenih u formi stripa, kojima se može odgovoriti svima koji se pitaju "a što Sirijci ne ostanu da se bore?"...tl;dr Uskoro neće imati za šta da se bore niti za šta da žive u Sriji jer sranje je počelo kada je preko milion ljudi izgubilo osnovna sredstva za život posle petogodišnje suše.

 

http://www.upworthy.com/trying-to-follow-what-is-going-on-in-syria-and-why-this-comic-will-get-you-there-in-5-minutes

Uh jbte od ovog moze da se rikne lol

Da je Al Gor pobedio sve bi bilo drugacije.

Link to comment

Ne znam za ostale, ja nisam cuo ton u snimku..madjarski ne govorim..mogu nesto da izmislim ali cenim da ne bi bilo lepo.

 

Ako nekoga ko zna madjarski ne mrzi da nam razjasni neki detalj koji je mozda skriven, bio bih mu zahvalan.

 

Slabo divanim madjarski, nesto malo a i to s greskom, ali potpis ispod videa kaze otprilike "evo ga snimak koji nece biti prikazan u zapadnim medijima koji pokazuje kako se madjarska policija surovo ophodi sa jadnim izbeglicama."

 

Komentari su u stilu "bolje da su to podelili Madjarima beskucnicima", "kakav je to nezahvalan narod, da su stvarno izbeglice od rata drugacije bi se ponasali", "treba konjski k...c da dobiju a ne vodu i hranu od nasih poreza, da je za metak za to bih jos i dao pare", "ni vazduha im ne treba dati", "ko je gladan jeo bi i eksere, ko je zedan i sopstvenu bi mokracu popio, ne treba nasu policiju ovome izlagati, kada ogladne - ozedne neka nauce da kulturno zamole na madjarskom", "ko baca vodu dobio bi od mene pendrekom, ovo je neki govnarski narod", "mnogoj madjarskoj porodici bi ovo sto oni odbijaju dobro doslo", "pendrekom ih treba uterati u red", "ovo nisu izbeglice vec prljavstina", "odvratan narod, ne izgledaju mi kao jadne izbeglice" i dalje sve u istom stilu, nemam vise volje da prevodim. :puke:

Link to comment

Ono govno Lukšić je danas izjavio 'da je Crna Gora posvećena borbi protiv neregularnih migranata', ili slično, nerviram se ceo dan, pri tom Crna Gora uopšte nije ugrožena od njih, svejedno sere, a da ga niko ništa ne pita.

 

Sad bih ga ubacio u gepek nekih kola, pa sve do Sirije i istovario tamo i nek' se onda snalazi pametnjaković.

 

Dopala mi se reakcija ljudi ovde na nervni slom koji sam dobio, na mojoj su strani.

Link to comment

Ako postoji loš momenat za rasformiravanje EU to je ovaj.

Zamislite orbanoliku gamad po Evropi da nema EU i da nema pogleda za parama od EU.

Da svoje odluke mogu samostalno da donose bez pogleda u Merkel i njene reakcije?!

Upravo EU, ovakva nikakva, jedini je garant  da orbanolika gamad neće na svoje granice 

izvući vojsku koja bi bila spremna da puca u izbeglice.

 

Deluje paradoksalno ali orbanolika gamad bi pravila neuporedivo manju stetu da nema EU u ovom obliku i sa ovim ogranicenjima, a svoju pateticnu vojsku bi sebi mogla da zatakne za rever. Da nije tih ledja u Briselu orbanolika gamad po tim nebitnim drzavicama tipa Madjarske bi bila manja od makovog zrna. Pitanje je da li bi uopste bilo moguce da likovi poput Orbana ikada zasednu na vlast. Naravno, to nije ni relevantno po ovom pitanju jer da nije EU ne bi bilo nikakve a najmanje ovolike migracije prema njoj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...