Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ima li smisla razmišljati o tome da se te izbeglice (kad već ne možemo da nahranimo niti zbrinemo zdrastveno sa minimalnim egzistencijalnim potrebama), dobro naoružamo i obučimo za ratne borbe (valjda bi se našao neko da i to finansira) i vratimo u matične zemlje ? (Usput, oživimo namenske gubitaše i uposlimo razne beretke, šljemove i legijance)

 

Neka se tamo, kući, SAMI,  izbore za svoju slobodu i demokratiju kao što smo svi mi na ovim ukletim prostorima radili vekovima unazad?

 

Da lii bi takva ideja odmah bila osuđena kao pozivanje na nasilje i rat, ili bi bila tretirana kao "oslobodilački" rat? 

Ima li termin borba za slobodu više ikakvog smisla?

 

Dokazalo se da se protiv fašizma i fašizoidnih teorija ne može rečima nitii drugim sredstvima do silom i oružjem, ili više ni to nije tačno?

 

 

može, ako si arkan.

 

:Hail:

 

Mislim, da sutra hipotetički izbije neki ludački građanski rat u Švedskoj, da li bi svi stanovnici odabrali stranu i krenuli da se bore za nju pa šta im bog da? Bi al' zamalo. Ogromna većina bi zapalila negde da započne nov život jer im šanse za to nisu loše uz malo cimanja i zlopaćenja na početku. Tako rezonuju i svi oni mučenici iz Sirije ali i iz zemalja koje nisu direktno pogođene ratom. 

 

 

Rezonuju...posle 4 i po godine smrti i razaranja. 

Link to comment

Krenuo da ti kucam odgovor ali mi je palo na pamet da bi vizuelna varijanta bila mnogo jasnija:

 

Untitled.jpg

 

(crna linija je taj skrnavi nacistički zid, od tromeđe sa Hrvatskom do tromeđe sa Rumunijom)

 

Kapiraš sada kakav idiotizam je u pitanju i kako isti na terenu neće ništa promeniti osim što će poskupeti trafiking i verovatno prouzrokovati mnoga utapanja na Dunavu?

 

Posledice po Srbiju? Ništa veće u odnosu na mađarsku granicu bez zida. Nas čekaju talasi emigranata i ovako i onako, ali oni će sve učiniti da se u Srbiji zadrže najkraće moguće. Orbanovi projekti tu neće ništa promeniti niti će ih motivisati da razmotre duži ostanak u Srbiji.

 

 

moraju nekako dunav da pređu, i zaobiđu hrvatske policijske postaje, pa preko baranje i močvara u baranyu, tu je i cim preko rumunjali

Link to comment

Ako si ti Bosanac ja nisam. 

 

Siguran si da nisi? Preispitaj malo pretke, nikad se ne zna đe je međed odradio posao....

Link to comment

moraju nekako dunav da pređu, i zaobiđu hrvatske policijske postaje, pa preko baranje i močvara u baranyu, tu je i cim preko rumunjali

 

Prilično sam siguran da će probati svaku varijantu. Ako su u stanju da se odvaže na one samoubilačke preplove preko Sredozemnog mora sigurno ih neće Dunav ili neki rit zaustaviti. A Rumunija im je još sigurnija opcija. Iz Turske u Konstancu pa odatle pešaka dok se onaj kretenoid ne doseti da diže zid i duž rumunske granice.

Link to comment

Proširiće se ovo u PM, ali @beowl, tvoja skica me neodoljivo podseća na sledeću:

 

600px-Grandes_invasions_Empire_romain-sh

 

i pokušaj huna da zavaraju sebi trag podizanjem novog zida :(

Link to comment

Proširiće se ovo u PM, ali @beowl, tvoja skica me neodoljivo podseća na sledeću:

 

600px-Grandes_invasions_Empire_romain-sh

 

i pokušaj huna da zavaraju sebi trag podizanjem novog zida :(

 

 

prema tome, zidovi se grade za đabe

Link to comment

a jebiga, ološa taksista uvek ima. kad bih po njima sudio o svojoj okolini, obesio bih se.

Uzgred, realna cena do Subotice je 120€ odnosno 14.480din. Tako kaže kalkulator na sajtu Pink taksija. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...