Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ako se izvinio zbog neelegancije izjave, to mi je jos jedan razlog za iznever.

jebemti, kakvi ljudi trose vazduh.

Zavisi kako vetar i trenutna politicka PC moda puhaju: mozda za par sati objasni da je pod elegancijom podrazumevao odecu i obucu klinca.

Link to comment

Drugim rečima, on to i dalje misli samo nije lepo sročio.

Ne verujem da je realno očekivati da kaže: "Tvitovao sam ono jer sam kompletan degenerik a to ću ostati sa ili bez tvitera". Od takvog nesoja je dovoljno makar što neće dalje insistirati na tom tvitu i braniti ga u drugim tvitovima.

Link to comment

Ne verujem da je realno očekivati da kaže: "Tvitovao sam ono jer sam kompletan degenerik a to ću ostati sa ili bez tvitera". Od takvog nesoja je dovoljno makar što neće dalje insistirati na tom tvitu i braniti ga u drugim tvitovima.

Jasno. Mada dovoljno bi bilo da na neki™ način ne može pisati i širiti smeće. :fantom:

Link to comment

 

 

"Na granici sam sa Mađarskom. Priliv ljudi se nastavlja", rekao je Hans Peter Doskozil, načelnik policije u Burgenlandu.

On je rekao da se danas, između 17 i očekuje dolazak autobusa koji će dalje prevoziti izbeglice do drugih mesta u Austriji ili možda do Nemačke. 

 

Doskocil rekao je da je dvorana "Nova Rok" u Nikerlsdorfu, u koju su jutros preusmeravane izbeglice, prepunjena sa 400 do 500 ljudi, te da je drugih 400 do 500 preveženo u Parndorf. 

 

Voz sa oko 400 osoba krenuo je jutros za Beč, a drugi vozovi treba da krenu tokom dana. 

 

"Nalazim se na graničnom prelazu sa Madjarskom i vidim kako talas izbeglica ne prestaje", rekao je Doskocil agenciji APA. 

 

 

boga mi, ovi su celu noć šipčili, dobar im je tempo, mađarska je tolikolepa zemlja, ali se čak ni ja ne bih zadržavao predugo

Link to comment

problem je u tome sto orban uopste nije usamljen u svom stavu, naprotiv. tusk je juce skoro otvoreno stao na njegovu stranu, ceo taj istocni blok isto razmislja, a i uk je bliza stavovima orbana nego nemacke...

 

 

pa to je apsolutno u redu, svako ima pravo da misli sta hoce ali za to treba da preuzme odgovornost. evropa je u ideoloskom smislu izgradjena na vrlo jednostavnim vrednostima koje poticu iz francuske revolucije, jednakosti i solidarnosti medju ljudima, ne samo evropljanima nego univerzalno. ako se sada ispostavlja da postoji citav niz zemalja koje ne dele te vrednosti, koje otvoreno krse povelju UN o pravima coveka i opsteprihvacene konvencije o izbeglcama onda odgovor EU mora da bude jasan - ili prihvatitet te vrednosti ili OUT. ako je EU bila pre samo mesec dana preispitivala status jedne clanice zbog finansijske nesolventnosti, ono o cemu ovde pricamo - o moralnom bankrotstvu - je daleko veca opasnost za ovakvu politicku zajednicu. i posebno je zanimljivo da se radi o zemljama koje, oh wait,  sve odreda pripadaju bivsem istocnom blokom i kao takve su jednom kratkom istorijskom periodu presle put od zlostavljanog do zlostavljaca. ono cemu prisustvujemo je rasivanje tog evropskog kaputa, da ne kazem sinjela, i to po savu koji se zastrasujuce poklapa sa nekadasnjom gvozdenom zavesom, sto nazalost vazi i u nemackoj.

 

sada kada su se svi vratili sa odmora, ne zajebavam se, zanima me da vidim kako ce brisel i luksemburg uterati ove skotove u red i da li ce biti principijelni onoliko koliko su bili u slucaju grcke.

Link to comment

 

sada kada su se svi vratili sa odmora, ne zajebavam se, zanima me da vidim kako ce brisel i luksemburg uterati ove skotove u red i da li ce biti principijelni onoliko koliko su bili u slucaju grcke.

 

Nema sanse

 

Ali, bez obzira, nacice se neko resenje za izbegle, ocigledno

Edited by MancMellow
Link to comment

problem je u tome sto orban uopste nije usamljen u svom stavu, naprotiv. tusk je juce skoro otvoreno stao na njegovu stranu, ceo taj istocni blok isto razmislja, a i uk je bliza stavovima orbana nego nemacke...

 

Znaci, na PPP nije problem ako se ceo istocni blok poredi sa nacistima ali su takva poredjenja za Srbiju ili nedaj boze RS/RSK na drugim topicima problematicna? Dobro.

Link to comment

Znaci, na PPP nije problem ako se ceo istocni blok poredi sa nacistima ali su takva poredjenja za Srbiju ili nedaj boze RS/RSK na drugim topicima problematicna? Dobro.

jesi siguran da si dobro procitao/razumeo to sto je aram napisao?

Link to comment

A ministar Kurz pak kaze da je austrijsko drustvo u stanju da integrise i svih 30.000 izbeglica. Normalan ton, nema drame.

 

Znači samo one koji stignu do utorka?

Link to comment

Pa moze i tako da gleda, heh. Ali jasno je da je njima glavni cilj Alemania, nekima i Svedska. Neki dan je od tri hiljade pristiglih navodno manje od deset trazilo azil u Austriji (mrzi me da trazim vest sad). Plus, on ovde govori o integraciji, ne samo o privremenom smestaju i pomoci. Dakle, racuna da ce ti ljudi ostati.

Link to comment

Znaci, na PPP nije problem ako se ceo istocni blok poredi sa nacistima ali su takva poredjenja za Srbiju ili nedaj boze RS/RSK na drugim topicima problematicna? Dobro.

znaci ti tvrdis da su madjari nacisti? :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...