Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

@vasudeva

kapiram šta misliš, al je "izbeglice" bezveze pominjati čak i u polušaljivoj denotaciji...

 

jad, čemer, beda

 

(znam, patetišem)

Edited by boshoku
Link to comment

teže, ali ići će. nisu ni hrvatski taksisti (carinici, trgovci, muljatori) imuni na vožnje od 200e.

 

 

mislim da će tražiti malo više, a ovi kao i uvek - imaće rezervni štek za podmićivanje

Link to comment

Prevoz od Dimitrovgrada ili okoline jednim obicnim Taxi vozilom sa 4-5 lica do Bg.a se tarifira sa 500 do 600 evra.

Pri tome, policia neretko pleni vozilo i podize KP protiv vozaca za trgovinu ljudima, iako taksisti uzimaju putnike na regularnim parkinzima i putu Pirot - Dimitrovgrad.

Link to comment

Prevoz od Dimitrovgrada ili okoline jednim obicnim Taxi vozilom sa 4-5 lica do Bg.a se tarifira sa 500 do 600 evra.

Pri tome, policia neretko pleni vozilo i podize KP protiv vozaca za trgovinu ljudima, iako taksisti uzimaju putnike na regularnim parkinzima i putu Pirot - Dimitrovgrad.

 

 

tako sam i rekao, samo skuplje sa poratom rizika 

Link to comment

 

Mislim, da sutra hipotetički izbije neki ludački građanski rat u Švedskoj, da li bi svi stanovnici odabrali stranu i krenuli da se bore za nju pa šta im bog da? Bi al' zamalo. Ogromna većina bi zapalila negde da započne nov život jer im šanse za to nisu loše uz malo cimanja i zlopaćenja na početku. Tako rezonuju i svi oni mučenici iz Sirije ali i iz zemalja koje nisu direktno pogođene ratom. Jednostavno vide šansu za nešto bolje, svesni su rizika i voljni su da ga preuzmu. Mislim da je u pitanju relativno nov fenomen na koji treba adekvatno odgovoriti (ovo stavljam zarad neke dalje diskusije), pri čemu praistorijske metode tipa zidovi i ograde svakako nisu adekvatan odgovor.

 

U svakom slučaju pozdravljam, valjda u 21. veku ne moraju ljudi da se više kolju oko toga čija je neka čuka ili neko parče pustinje. Pametniji popušta.

Link to comment

U svakom slučaju pozdravljam, valjda u 21. veku ne moraju ljudi da se više kolju oko toga čija je neka čuka ili neko parče pustinje. Pametniji popušta.

e moj ti... nije tako

Link to comment

Ima li smisla razmišljati o tome da se te izbeglice (kad već ne možemo da nahranimo niti zbrinemo zdrastveno sa minimalnim egzistencijalnim potrebama), dobro naoružamo i obučimo za ratne borbe (valjda bi se našao neko da i to finansira)

oslobodimo srpske zemlje i more?

 

ja sam za! 

Link to comment

image.jpg

 

a ovaj zajebani tip je glavni inženjer projekta, s licencom - Speciális mélyépítési – mélyalapozási munkavédelmi ABC

Link to comment

Policija praktično ne sprečava putovanje migrantima, osim što vrši njihovo daktiloskopiranje i registraciju, od koje migranti nemaju nikakve vajde. Realno ih samo usporavaju na neki sat-dva, i prekidaju već plaćenu turu vožnje od A do B.

 

Gledan ovde, da policija nema ništa od potrebnog za smeštaj i prehranu, kamo li med, pomoći.

Tek od pre neki dan su stavili nekakve maske, "ala ptičiji grip" i nekakve rukavice. Samo kukakju kako ništa od dezinfekcionih sredstava niti prostorija za registraciju lica ne poseduju, i plaše se za svoje zdravlje.

Više se brinu za sebe nego za lica koja prolaze ilegalno granicu pod raznoraznim opasnostima i rizicima.

Link to comment

Samo glasno razmišljam da niko nikakavu smislenu ideju nema šta će se dešavati sa emigrantima, ako madjarski fundamentalisti stvarno počnu sa gradnjom bilo čega na granici. Već će to smanjiti propuusnost te granice i višestruko nagomilati probleme srbijici.

 

Krenuo da ti kucam odgovor ali mi je palo na pamet da bi vizuelna varijanta bila mnogo jasnija:

 

Untitled.jpg

 

(crna linija je taj skrnavi nacistički zid, od tromeđe sa Hrvatskom do tromeđe sa Rumunijom)

 

Kapiraš sada kakav idiotizam je u pitanju i kako isti na terenu neće ništa promeniti osim što će poskupeti trafiking i verovatno prouzrokovati mnoga utapanja na Dunavu?

 

Posledice po Srbiju? Ništa veće u odnosu na mađarsku granicu bez zida. Nas čekaju talasi emigranata i ovako i onako, ali oni će sve učiniti da se u Srbiji zadrže najkraće moguće. Orbanovi projekti tu neće ništa promeniti niti će ih motivisati da razmotre duži ostanak u Srbiji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...