Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ovaj... kao sto rekoh malocas, jako je bezveze uvoditi ko je kriv price na ovu temu.

 

nezavisno od politike, amerika bi trebala primiti oho-ho ljudi. ne zato sto je odgovorna za sranje (ili nije, ili je delimicno no ovde to nije uopste bitno) vec zato sto je dovoljno prostrana i dovoljno prosperitetna da uhlebi jako puno ljudi kojima trenutno gori pod nogama.

...ali pre svega zato što poslednjih decenija skoro ekskluzivno i proizvodi sranja zbog koji ljudi moraju da beže iz svojih kuća. Ali pobrinuće se za to njihovi evropski dupelisci kao i uvek, prebacujući problem na niže, na svoje istočno i južno evropske dupelisce.

Link to comment

Divne slike iz Budimpešte, istočnoevropska huliganska bagra nailazi napokon na tvrdo, nisu to evropski antifa fićfirići.

 

Znas sta, nije moj komentar prvi te prirode na ovoj temi pa bi mogao da se usmeris na one koji su sa tim dnevnopolitickim bulaznjenjem i zapoceli.

 

EDIT: Kurdi koji su ovde najvise najebali su bili od samog starta jedni od pokretaca rusenja Asada, a sada Sirija ima dugu istoriju zlostavljanja kurdske manjine bas kao i sve ostale zemlje u tom regionu.

 

 

Da da a i Sadam je zaslužio invaziju 2003 zbog onog šta je radio 80ih!

 

Koji cherry picking, naravno nećeš komentarisati neprijateljstvo i silne borbe između Asada i Kurda u ratu koji još traje.

Edited by dillinger
Link to comment

i ja sam rekao pre pedesetak strana da ce kroz koju nedelju biti proboj

 

sve u svemu mancov strah da ce u srbiji biti zaglavljene mnoge desetine hiljada, pa cak i stotine, bez izlaza se nije obistinio i mozemo biti sretni.

 

 

 

 

da smo mi u eu, da makedonija nije i da prema tome imamo 1 evropski zadatak kao sto ga madjari imaju mislim da bi smo isto pravili zid kao oni

 

nisam tako rekao. ni mislio

Link to comment

Pa to je onda samo tvoj problem. Ja nemam problem da pljunem EU, da kazem da je USA delom odgovorna za ISIS i da treba da pomogne, pa i da je Putin odigrao takodje neku ulogu u Siriji i da snosi odgovornost.

 

 
 

 

A ovo nije:

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=19762&view=findpost&p=3206703

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=19762&page=276&do=findComment&comment=3207297

vidis, mene na ovoj temi politika, krivica i te pizdarije ni najmanje ne interesuju. sve sto vidim je reka ljudi koji beze od sigurne smrti i treba im pomoc. ljudi, zivi ljudi, ljudi kao ja, su izmesteni iz sopstvenih zivota i tretirani kao kriminalci zato sto zele da prezive, odgaje decu i pozive skromno i pristojno. i sad treba da se nadgornjavamo ko je odgovoran. mozda ipak da resimo problem pa onda da vidimo ko je odgovoran?

Link to comment

http://rs.n1info.com/a90075/Svet/Region/Prva-zrtva-u-Madjarskoj-Stradao-migrant-iz-Pakistana.html

 

 

Prva žrtva u Mađarskoj: Stradao migrant iz Pakistana

Muškarac iz Pakistana poginuo je danas u Mađarskoj pošto se srušio na pruzi kada je grupa od oko 350 migranata pobegla sa železičke stanice u mestu Bičke, gde su vlasti držale oko 800 izbeglica, saopštila je danas mađarska policija.

U saopštenju se navodi da policajci nisu jurili grupu odbeglih migranata, a muškarac se srušio oko 800 metara od stanice u Bičkeu, zapadno od Budimpešte, preneo je Rojters.

Mađarska televizija je objavila da je Pakistanac pao i udario glavom o prugu.

Na stotine izbeglica je probilo policijski kordon na železničkoj stanici u Bičkeu i krenulo da trči železničkom prugom prema zapadu, ometajući saobraćanje vozova.

Migranti su iznenadili policajce na stanici, naglo izašavši iz prednjeg dela voza.

Policija je uspela da uz veliku galamu, vrisku i plač dece zaustavi i vrati u voz samo manji deo od oko 500 migranata koliko se procenjuje da se nalazilo u njemu, prenosi AP.

Prema saopštenju reportera ove agencije, u sve većoj daljini se mogla videti grupa od najmanje 200 migranata kako trči duž pruge u pravcu 135 kilometara udaljene Austrije.

Link to comment

300.000 si hipotetisao

 

da, ali kao rezultat potpunog zatvaranja granica. obzirom da su očigledno mađarske vlasti pobenavile, to i dalje ne mogu da isključim. jel ti čitaš šta čovek priča. ali nije to ono što me je izludelo, nego ideja da se izbeglice vraćaju iz austrije i nemačke u srbiju. nadam se (kako čitam) da su od takvih stvari sad konučno odustali.

Link to comment

da, ali kao rezultat potpunog zatvaranja granica. obzirom da su očigledno mađarske vlasti pobenavile, to i dalje ne mogu da isključim. jel ti čitaš šta čovek priča. ali nije to ono što me je izludelo, nego ideja da se izbeglice vraćaju iz austrije i nemačke u srbiju. nadam se (kako čitam) da su od takvih stvari sad konučno odustali.

 

da da, mislm ne vidim gde je nesporazum. nije ono bio nekakav zinger nit ista na tvoj racun, samo tekuca opservacija. bila je eskalacija represije od strane madjara, zgurivanje u taj usrani kamp i logicna reakcija na to je proboj onih 500, a za to vreme ionako se prelazi preko granice na drugim mestima, plus otkad je nemacka suspendovala dablin, nema deportovanja - sve u svemu, daleko od najgoreg scenarija. nekako srbija nije vise u zaristu desavanja kako je izgledalo.

Link to comment

vidis, mene na ovoj temi politika, krivica i te pizdarije ni najmanje ne interesuju. sve sto vidim je reka ljudi koji beze od sigurne smrti i treba im pomoc. ljudi, zivi ljudi, ljudi kao ja, su izmesteni iz sopstvenih zivota i tretirani kao kriminalci zato sto zele da prezive, odgaje decu i pozive skromno i pristojno. i sad treba da se nadgornjavamo ko je odgovoran. mozda ipak da resimo problem pa onda da vidimo ko je odgovoran?

 

 

Potpuno se slazem ali obracas se na pogresnu adresu.

Link to comment

jbt, pazi,, oni (vlast) ih neće u svojoj zemlji, a ovi hoće što pre da izađu iz njihove zemlje. Mislim win-win, ne vidim uopšte, apsolutno čemu pravljenje frke

Samo su dva moguća objašnjenja: ili ono pomahnitalo nacističko djubre pokušava da ubere koji jeftin populistički poen ili ima naredjenje iz Berlina da to radi ne bi li se tako makar koji procenat izbeglica odvratio od želje za Zapadnom Evropom.

 

U oba slučaja ideja je jeziva i neka gori u paklu (a može i na zemlji) onaj ko ju je osmislio.

Edited by beowl
Link to comment

Samo su dva moguća objašnjenja: ili ono pomahnitalo nacističko djubre pokušava da ubere koji jeftin populistički poen ili ima naredjenje iz Berlina da to radi ne bi li se tako makar koji procenat izbeglica odvratio od želje za Zapadnom Evropom.

 

U oba slučaja ideja je jeziva i neka gori u paklu (a može i na zemlji) onaj ko ju je osmislio.

A najverovatnije je i jedno i drugo. Ovi iz berlina ga pujdaju a njemu odgovara zbog glasača.

Link to comment

U Berlinu se u nedelju sastaju koalicioni partneri iz CDU, CSU i SPD, a glavna tema sastanka bice rešavanje izbegličke krize. Jedno od pitanja biće kako ljudski i dostojanstveno u Nemačkoj smestiti tako veliki broj izbeglica, najavio je šef poslaničke grupe socijaldemokrata u Bundestagu Tomas Operman. On zahteva da država pomogne savezne zemlje i komune sa najmanje tri milijare evra. SPD takođe trači da se obezbede nova prihvatilišta za još 100.000 izbeglica. „Moramo i hoćemo da usvojimo snažan paket pomoći, kojim bi se poslala jasna poruka: Možemo da primimo izbeglice u Nemačku“, istakao je Operman.

edit: a savezna ministarka za rad predlaze da se izda dozvola za rad za 100 hiljada drzavljana "zapadnog balkana" u narednih pet godina, da bi se tako rasteretio azilantski sistem.

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...