Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ma znam da nisi bio ozbiljan ali sa tim se danas ceo dan spekulise. Evropa je pala na ovom ispitu ali ne u smislu "nehumanost bla bla bla" nego u smislu da nije bila spremna za kriznu situaciju. Trome institucije, partikularni interesi itd. Ideja kao takva je obesmisljena a obesmisljena je jer se previse uljuljkala u poziciju u kojoj je trenutno.

 

pa naravno. to je ona stara prica da ne postoji stajanje u mestu. jer niko i nista drugo ne stoji u mestu. tako da ako stojis u mestu, ili se jaaaako sporo kreces, ti u stvari nazadujes. 

Edited by MancMellow
Link to comment

pa naravno. to je ona stara prica da ne postoji stajanje u mestu. jer niko i nista drugo ne stoji u mestu. tako da ako stojis u mestu, ili se jaaaako sporo kreces, ti u stvari nazadujes. 

 

Zapravo, EU vec dve godine jurca iz jedne krizne situacije u drugu, i svim tim situacijama Merkelova drzi konce.

Ukrajina, Grcka, izbeglice...

 

I svaka situacija je odraz nedostatka strateske ideje, pa se budze neka ad hoc resenja koja stvari odlazu a ne resavaju.

Link to comment

pa naravno. to je ona stara prica da ne postoji stajanje u mestu. jer niko i nista drugo ne stoji u mestu. tako da ako stojis u mestu, ili se jaaaako sporo kreces, ti u stvari nazadujes. 

 

Upravo. Jednostavno su propustili svoju sansu. Imali su bar 15 godina da se dalje razviju, ali je bilo lakse ovako. Jebi ga zao mi je, sada ce se ili nesto drasticno menjati ili odumiranje.

Link to comment

Zapravo, EU vec dve godine jurca iz jedne krizne situacije u drugu, i svim tim situacijama Merkelova drzi konce.

Ukrajina, Grcka, izbeglice...

 

I svaka situacija je odraz nedostatka strateske ideje, pa se budze neka ad hoc resenja koja stvari odlazu a ne resavaju.

 

Ma Merkel je fail samo takav. Strateski fail. "Jurcanje" je posledica, a, dobro, uzroci naravno da se ne svode samo na nju. Ali, jbg, ka kad to na drugim topicima pisem, ti si u fazonu - nema demokratskog kapaciteta. Well, kako da ti kazem, istorijski procesi te ne pitaju za demokratski kapacitet. Ne postoji glasanje, niti moze da postoji, o tome sta ce Putin (ili Kijev) da uradi u Ukrajini, da li ce ili nece da krenu da se sele milioni ljudi i da li ce i kolika ekonomska kriza da se dogodi (mada jedino za ovo poslednje postoje bar neke, ali indirektne veze). U tim situacijama, a idealno cim one postanu izgledne, postojece elite se ili organizuju ili se ne organizuju, a da li je to bilo onako bas knjiski demokratski ili malo nategnuto, o tome se posle samo pisu debele knjige. Ali ljudima u tom vremenu to nista ne znaci. Evropa mora da se solidno ujedini ili ce nestati kao bitan faktor. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Prica o kvotama je glupost. Kako uopste mogu da obezbede da se te kvote postuju i da izbeglice iz Madjarske nece otici za Svedsku. Jednostavno EU je obesmisljena ovim i mozda je najbolja opcija da se svako vrati na cuvanje svojih granica ako nista drugo onda privremeno.

 

 

Bravo. Ovo je idealno rešenje.

Umesto neke mogućnosti da se neke države prisile da se ne ponašaju fašistički, ti rešenje

vidiš u razdruživanju EU.

Čini mi se da bi se tom rešenju najviše radovale USA i Rusija.

Link to comment

Bravo. Ovo je idealno rešenje.

Umesto neke mogućnosti da se neke države prisile da se ne ponašaju fašistički, ti rešenje

vidiš u razdruživanju EU.

Čini mi se da bi se tom rešenju najviše radovale USA i Rusija.

 

Tesko da sam ja neko ko prizeljkuje raspad EU. Medjutim EU se pokazala nesposobnom u ovom slucaju. Sa jedne strane nije razvila mehanizme da resi ovu krizu, a sa druge strane zajednica sluzi svima da prebacuju odgovornost s jednih na druge. Svako za sebe princip bi ih mozda naterao da preuzmu odgovornost i da se ne kriju vise iza EU. Na kraju krajeva sengen je vec obesmisljen. Ta prica kako ce neko nekoga na nesto da natera je suplja jer ocigledno ne postoji volja za tako necim. Oni koji bi trebalo da ih nateraju su pokrili usi i vicu "LALALALALA".

Link to comment

Tesko da sam ja neko ko prizeljkuje raspad EU. Medjutim EU se pokazala nesposobnom u ovom slucaju. Sa jedne strane nije razvila mehanizme da resi ovu krizu, a sa druge strane zajednica sluzi svima da prebacuju odgovornost s jednih na druge. Svako za sebe princip bi ih mozda naterao da preuzmu odgovornost i da se ne kriju vise iza EU. Na kraju krajeva sengen je vec obesmisljen. Ta prica kako ce neko nekoga na nesto da natera je suplja jer ocigledno ne postoji volja za tako necim. Oni koji bi trebalo da ih nateraju su pokrili usi i vicu "LALALALALA".

daj serdare neki tvoj predlog

bas je telegentno ovo o  prebacivanju odgovornosti..tako funkcionise eu ako nisi znao.sengen se ne primenjuje serdare moj jerbo zivot gazi pravila

ili

bar sta misle tvoji bliznji tamo u ameriku o ovoj imigrantskoj krizi

Link to comment

daj serdare neki tvoj predlog

bas je telegentno ovo o  prebacivanju odgovornosti..tako funkcionise eu ako nisi znao.sengen se ne primenjuje serdare moj jerbo zivot gazi pravila

ili

bar sta misle tvoji bliznji tamo u ameriku o ovoj imigrantskoj krizi

 

Ako cemo vec da se gadjamo amaterskim predlozima moj bi predlog bio da EU otvori granice za one iz ugrozenih podrucija i da se ta ugrozena podrucija jasno identifikuju. Takodje bi trebalo da postoji sistem za registraciju izbeglica bilo da oni udju u Grckoj ili da udju u Spaniji. Da im se daju izbeglicki papiri, omoguci sloboda kretanja, i da papiri koji im se daju predstavljaju radnu dozvolu. Mislim da bi to tim ljudima znacajno olaksalo situaciju. Ne mislim da ce to eliminisati ove strahote koje se desavaju jer ce vecina i dalje da stize camcima ali bi situaciju bar popravilo. 

Ovde su naculi nesto na vestima i nije im jasno odakle opet izbeglice iz Srbije kada su to vec resili 99.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ako cemo vec da se gadjamo amaterskim predlozima moj bi predlog bio da EU otvori granice za one iz ugrozenih podrucija i da se ta ugrozena podrucija jasno identifikuju. Takodje bi trebalo da postoji sistem za registraciju izbeglica bilo da oni udju u Grckoj ili da udju u Spaniji. Da im se daju izbeglicki papiri, omoguci sloboda kretanja, i da papiri koji im se daju predstavljaju radnu dozvolu. Mislim da bi to tim ljudima znacajno olaksalo situaciju. Ne mislim da ce to eliminisati ove strahote koje se desavaju jer ce vecina i dalje da stize ilegalno camcima ali bi situaciju bar popravilo. 

Ovde su naculi nesto na vestima i nije im jasno odakle opet izbeglice iz Srbije kada su to vec resili 99.

amaterski predlozi?to vec zvuci potcenjivacki.

po kojim parametrima bi ti klasifikovao ugrozena podrucja?

al si dobrica!

stari si ti elitist

radna dozvola?dobri moj naivni serdare..znas da ne ide ta radna dozvola lahko.a strahote su ovih domacih kojima se ugrozava red rad i popodnevno hrkanje posle preobilnog zderanja?

najvaznije su kvote, jel tako?

sa lovcena klice erazerhede,brdja egoist,znam takve elitiste iz mne a jos kad ima "nauka" da za pravo ihaj skaj je limit

Link to comment

amaterski predlozi?to vec zvuci potcenjivacki.

po kojim parametrima bi ti klasifikovao ugrozena podrucja?

al si dobrica!

stari si ti elitist

radna dozvola?dobri moj naivni serdare..znas da ne ide ta radna dozvola lahko.a strahote su ovih domacih kojima se ugrozava red rad i popodnevno hrkanje posle preobilnog zderanja?

najvaznije su kvote, jel tako?

sa lovcena klice erazerhede,brdja egoist,znam takve elitiste iz mne a jos kad ima "nauka" da za pravo ihaj skaj je limit

 

Nista da cujemo tebe. Kakav bi tvoj predlog za ovu krizu bio?

Link to comment

Nista da cujemo tebe. Kakav bi tvoj predlog za ovu krizu bio?

primiti ljude bez zazora

kao italijani sto su primili nas crnogorce u gaetu.jesi bio tamo?ja jesam i bio vrlo zadovoljan

sve to moze se programirati na ovaj ili onaj nacin.

Link to comment

Nista da cujemo tebe. Kakav bi tvoj predlog za ovu krizu bio?

mojne si bankarski pijun ili partijski

budi cova iz nahije

u mirnodopskim uslovima naravno

rat je vec cesto drugo.

jesi ti prevazisao sve to?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...