Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Neko je danas na forumu izneo teoriju zavere po kojoj Madjari na sve načine zagorčavaju život izbeglicama ne bi li ih motivisali na neki ozbiljan incident. A taj incident im treba da bi pred svojom i stranom javnošću opravdali izvodjenje vojske na granicu, suspenziju šengena i formiranje SA odreda.

 

Nije baš neka teorija ali bolju nemamo za sada.

 

Izjava ove svinje Orbana o "radikalno drugačijoj kulturi" koja preti da nas ovako bogougodne iz'ede me navodi na pomisao da u glavi tog skota fašističkog ovo može biti realan plan. I samo da dodam da ga jebem u usta ona škrbava.

Link to comment

Ovaj decak sto se udavio je Kurd. Oni su stvarno najnesrecniji narod na svetu, nema ko ih ne maltretira. U Siriji im jebu majku vec 50 godina, Irak, Iran o Turskoj da ne pricamo.

Edited by Eraserhead
Link to comment

ukoliko sve ovo orban radi na svoju ruku koristeći luft koji mu je ostavlljen, mislim da je srbija u velikom problemu.

iskreno ne verujem u ovu teoriju. daleko mi je logicnije da je madjarska primorana da se striktno drzi nekakvih eu propisa o migracijam, koji su opet doneti u nekom ranijem periodu u kom niko nije predvidjalo da moze doci do egzodusa ovolikih razmera.

Edited by Bright Billy
Link to comment

iskreno ne verujem u ovu teoriju. daleko mi je logicnije da je madjarska primorana da se striktno drzi nekakvih eu propisa o migracijam, koji su opet doneti u nekom ranijem periodu u kom niko nije predvidjalo da moze doci do egzodusa ovolikih razmera.

 

Madjarska primorana, a Grcka nije primorana? Kako mislis da je Madjarska primorana?

Link to comment

Madjarska primorana, a Grcka nije primorana? Kako mislis da je Madjarska primorana?

 

kad migranti udju u grcku ulaze u eu ali i izlaze iz grcke u makedoniju koja nije eu. ali kad udju u madjarsku vise ne izlaze u eu, tako da je iz ugla eu grcka potpuno nebitna u ovom slucaju.  zbog toga predpostavljam da ostatak eu vrsi neku vrstu pritiska na madjarsku da primenjuje propise koji su (opet predpostavljam) osmisljeni da zaustave ekonomske migrante. 

Link to comment

kad migranti udju u grcku ulaze u eu ali i izlaze iz grcke u makedoniju koja nije eu. ali kad udju u madjarsku vise ne izlaze u eu, tako da je iz ugla eu grcka potpuno nebitna u ovom slucaju.  zbog toga predpostavljam da ostatak eu vrsi neku vrstu pritiska na madjarsku da primenjuje propise koji su (opet predpostavljam) osmisljeni da zaustave ekonomske migrante. 

 

Bilo bi im bolje da smisle kako da se propisi prilagode zahtevima sadasnje situacije.

Link to comment

Bilo bi im bolje da smisle kako da se propisi prilagode zahtevima sadasnje situacije.

 

verovatno ce tako na kraju i biti, al kretenskoj eu aministraciji ocigledno treba mnogo vremena (a verovatno i volje) za takav potez.

Link to comment

Ovaj decak sto se udavio je Kurd. Oni su stvarno najnesrecniji narod na svetu, nema ko ih ne maltretira. U Siriji im jebu majku vec 50 godina, Irak, Iran o Turskoj da ne pricamo.

 

+1

 

danas ipak nisam uspeo da izbegnem da vidim onu fotku. ono, ostao sam nem pred ekranom 5 minuta. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Subota 5. septembar, 20h - Paljenje sveća, polaganje cveća i ćutanje ispred Ambasade Republike Mađarske, Krunska 72. Građanski protest protiv fašističke i neljudske politike mađarske države. Posvećeno svim izbeglicama ubijenim na putu do Evrope. Dođite, podelite poziv. Ako živite u Skoplju, Sarajevu, Zagrebu i Ljubljani, razmislite o tome da organizujete nešto slično u isto vreme

Ukoliko je ideja protesta da se izrazi žaljenje zbog svih ubijenih na putu do Evrope, kao što kažeš, onda ambasada Mađarske nije mesto gde treba paliti sveće. Prava adresa za to je Vladimira Popovića 40-V. Prosto, ljudi se dave u mediteranu ne zbog Mađarske nego zbog 28 država članica EU. Hajde da ovaj ološ mađarski fašistički držimo odgovornim samo za zlodela koja neposredno čine. 

 

Ukoliko Eu smatra da nema direktne odgovornosti za smrt svih ovih nesrećnika, dužni su da razmisle da li je zbog njihove inertnosti broj žrtava mogao biti manji.

 

Ako je cilj da se protestuje protiv fašističke i neljudske politike Mađarske, predložio bih da se ciljano ide na to da se sačeka ambasador ili konzul i gađa paradajzom ili im se na pragu ostavi vreća zapaljenih svežih hrišćanskih govana. Zapravo, mislim da njihovu ambasadu treba konstantno trolovati raznim mirnim diverzijama, tipa, svaki dan zvanično uručiti cvikcangle ambasadoru ili dostavljati mu slike koje ilustruju mađarsko bavljenje žicom kada su bili sa "pogrešne" strane žice. Lepiti na oglasni pano ambasade selotejpom sramotne fotografije sa železničke stanice i granice. Pored toga, može se zakupljivati bilbord prostor ispred granice sa mađarskom i na izbegličkim jezicima ostavljati prijateljske poruke u stilu "ne zamerite ako smo nešto loše uradili, pripremite se za najgore". Cilj treba da bude da se mađarski fašizam - mislim da je to prava reč - učini sramotnim i ako dozvolite, 1 blamom.

 

Više od toga mi građani ne možemo da uradimo.  

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja bih samo podsetio (ne Džošuu, nego generalno) da je Kanjiža u Srbiji i da je sledstveno tome, sve što se tamo dešava postupak Srbije šire gledano. 

Link to comment

Eto, kandidujem temu na koju jos uvek nemam jasan odgovor a koja mi se cini vaznijom od PR stuntova Islandjana koji bi da prime izbeglice u praznu sobu i trening kampova Bayerna za izbeglice.

 

 

jbga, tebi sa bezbedne daljine to izgleda kao PR stunt. da si imao prilike da pustis u kucu nekoga koji se nije okupao  11 dana i koji u kupatilu provede tacno 2 sata u banjanju, pranju, brijanju i vracanju samog sebe u ljudski oblik, ne bi ti palo napamet da to tako ruzno opljunes.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...