Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ja bih se, ipak, vratio na pitanje koje je neko postavio a odgovor nije dobijen.

 

Zasto ne propuste vozove ka Austriji i Nemackoj kad se "mama Merkel", Bayern i Borussia toliko raduju dolasku izbeglica?

 

Zasto mama Merkel ne telefonira Orbanu da propusti vozove?

 

Gde je pritisak nemackog javnom mnjenja na Madjarsku?

 

Pa, vrati se, ko ti brani?

Link to comment

Zašto je problem dati im buffer od nekoliko dana u Srbiji da uhvate malo sna, pregrupišu se i ponovo probaju da predju granicu? Šta oni mogu da urade blokirani na ničijoj zemlji osim da protestuju 2-3 dana dok ne izgube živce pa krenu na juriš a naspram njih naoružane falange? Ne možeš da u momentu kada ih Madjari deportuju zahtevaš od njih da se ultimativno izjasne da li hoće ili neće u Srbiju. Naravno da niko od njih neće trajno u Srbiju ali možda hoće na 2-3 dana, čisto da dane dušom i da na miru osmisli nov pokušaj bez da ga progone Orbanovi fašisti. Ako ih onako deportovane isprepadaš sa tim pitanjem i njih 90% ga skapira kao dugoročno pitanje pa kažu da neće u Srbiju, šta postižeš? Zabadaš ih u jednoj tački gde Madjari mogu lagano da ih kontrolišu i igraš na to da će prisutni mediji naterati njihovog nacistu in charge da se urazumi. Loš plan, ako mene pitaš.

 

Uopste nisam spominjao nikakav ultimatum. Svako ko hoce da udje u Srbiju moze. 

 

Nema dobrog plana, ali to nasilno vracanje u Srbiju ljudi koji to ne zele je ponizenje i za njih i za drzavu Srbiju. A ako ima od koga moraju da se trpe ponizenja, od Madjarske necu da ih trpim.

Link to comment

Pa, vrati se, ko ti brani?

 

Eto, kandidujem temu na koju jos uvek nemam jasan odgovor a koja mi se cini vaznijom od PR stuntova Islandjana koji bi da prime izbeglice u praznu sobu i trening kampova Bayerna za izbeglice.

Link to comment

Nema dobrog plana, ali to nasilno vracanje u Srbiju ljudi koji to ne zele je ponizenje i za njih i za drzavu Srbiju. A ako ima od koga moraju da se trpe ponizenja, od Madjarske necu da ih trpim.

Eto, a posle ja Balkanac :D

 

Bottomline: ako će u Srbiji za njih biti bezbednije nego u Madjarskoj dok se pripremaju za nov pokušaj, ne vidim razlog da im se to ne ponudi odnosno da se njihova deportacija zaustavlja na Kelebiji. Privremen povratak u raspalu Srbiju je i dalje bolja opcija od hapšenja/interniranja u Madjarskoj ili onog obeležavanja u Češkoj.

Edited by beowl
Link to comment

Eto, kandidujem temu na koju jos uvek nemam jasan odgovor a koja mi se cini vaznijom od PR stuntova Islandjana koji bi da prime izbeglice u praznu sobu i trening kampova Bayerna za izbeglice.

 

Recidivi evroentuzijazma, šta ćeš, al polako i to kopni hvala Allahu.

Link to comment

Kurcite se obojica mnogo jer znate da ce svako da da pretpoatavku "mama nije okrenula orbana" kao odgovor.

 

Drugo, jel mozete da mi date link ka millestonu da vidim kad ste prvi batalili evroentuzijazam?

Edited by McCabe
Link to comment

Kurcite se obojica mnogo jer znate da ce svako da da pretpoatavku "mama nije okrenula orbana" kao odgovor.

 

Drugo, jel mozete da mi date link ka millestonu da vidim kad ste prvi batalili evroentuzijazam?

 

Dakle, to je tvoja pretpostavka?

 

Ja je jos uvek nemam. Prosto, ne mogu da nadjem racionalno objasnjenje za ovakvo ponasanje madjarske Vlade narocito kada Orban izjavi "to je nemacki problem, hoce da idu u Nemacku". Mislim, u njihovom fasizmu se ni jota ne bi promenila da su vozove zaista uputili ka Austriji a ne zaustavili negde u Madjarskoj.

Link to comment

Eto, kandidujem temu na koju jos uvek nemam jasan odgovor a koja mi se cini vaznijom od PR stuntova Islandjana koji bi da prime izbeglice u praznu sobu i trening kampova Bayerna za izbeglice.

 

Sad si nastradao

Link to comment

Čime se bavi B92, čist fašizam

 

 

 

Zašto izbeglice ne idu u zemlje Persijskog zaliva?

Nakon ogromnog priliva izbeglica iz Sirije u Evropu postavilo je pitanje zbog čega utočište od rata ne traže u bogate zemlje Persijskog zaliva koje su im bliže.

IZVOR: B92, BBC, INDEX.HR  ČETVRTAK, 3.09.2015. | 17:30Foto: Tanjug

Kaka navodi BBC, Sirijci u velikom broju beže u Liban, Jordan i Tursku, ali im ulazak u arapske zemlje nije tako lagan jer im je potrebna viza.

Postupak dobijanja vize je skup, piše BBC, i poštoji raširena percepcija da nepisana ograničenja otežavaju dobijanje vize u praksi. Većina Sirijaca kojima je odobren ulazak već imaju rođake u zemlji odredištu. 

Sirijci bez vize trenutno ne mogu ući ni u jednu arapsku zemlju osim Alžira, Mauritanije, Sudana i Jemena, a krut stav arapskih zemalja u jeku krize izaziva negodovanje na društvenim mrežama gde se mnogi pitaju treba li Arapi u komšiluku da pruže više pomoći nego što to čini širokogrudna Evropa. 

Haštag na Tviteru koji traži da zemlje Zaliva prihvate izbeglice poslednje sedmjice je korišten 33,000 puta, a korisnici društvenih mreža posežu za uznemirujućim i upečatljivim fotografijama izbegličkih stradanja u nastojanju da podstaknu raspravu.

Sirijska zajednica u Danskoj na svojoj Fejsbuk stranici nudi video izbeglica kojima je dopušten slobodan ulazak u Austriju, dok jedan od korisnika pita: "Kako to da smo pobegli iz regije naše muslimanske braće, koja bi trebalo da preuzme više odgovornosti za nas nego zemlje koje opisuju kao neverničke?" 

Drugi korisnik je odgovorio: "Kunem se svemogućim Bogom, Arapi su ti koji su nevernici. Pustite ih unutra!" 

Slične građanske akcije na društvenim mrežama privlače pažnju regionalnih medija, pa je saudijski dnevni list "Makkah Newspaper" objavio karikaturu u kojoj Arap iza zaključanih vrata okruženih bodljikavom žicom pokazuje na vrata s evropskom zastavom. "Zašto ih ne pustiti unutra, vi neuljudni ljudi?!", piše u popratnom tekstu crteža.

 

Karikaturu je na svom Tviter nalogu prenio i lider opozicione Slobodne sirijske vojske uz komentar: "O zemlje Zalivskog veća za saradnju, ovo su nevini ljudi i ja se kunem da oni najviše zaslužuju milijarde u pomoći i donacijama". 

Ali, usprkos pozivima na društvenim mreža, ne čini se da će zemlje Zaliva promeniti svoje stavove prema sirijskim izbeglicama, ocenjuje BBC. 

Zemlje poput Kuvajta, Saudijske Arabije, Katara i Ujedinjenih Arapskih Emirata niskokvalifikovanu radnu snagu uvoze iz jugoistočne Azije i indijskog potkontinenta, dok dobro plaćene poslove ljubomorno čuvaju za svoje građane. Prednost u zapošljavanju domaćeg stanovništva je posebno istaknuta u Saudijskoj Arabiji i Kuvajtu koji od 2012. godine sprovodi službenu strategiju smanjenja broja stranih radnika za jedan milion godišnje u razdoblju od jedne decenije.

Edited by slow
Link to comment

Jeste ali ne mogu da je koncipram dalje od ispreddragstorskog oblika. A verujem da nisam ni puno originalan.

 

Sve EU drzave se ponasaju kao da igraju hrkljus sa zivim ljudima i voleo bih da mogu da citam kablove u ovom momentu. Verujem da je u nem. ambasaddi u Budimpesti jako zivo i da Madjari ne lude samo na svoju ruku.

Link to comment

Jeste ali ne mogu da je koncipram dalje od ispreddragstorskog oblika. A verujem da nisam ni puno originalan.

 

Sve EU drzave se ponasaju kao da igraju hrkljus sa zivim ljudima i voleo bih da mogu da citam kablove u ovom momentu. Verujem da je u nem. ambasaddi u Budimpesti jako zivo i da Madjari ne lude samo na svoju ruku.

 

Issue je da se ne naseda na ciklus vesti a gde su sad u centru slike decaka, pa se svi utrkuju da budu sto moralniji.

 + imbecilno nasilno kurcenje Madjara u kome ne mogu da uklavirim nikakvu logiku.

 

Ovo je danasnja izjava Merkelove.

 

 

German Chancellor Angela Merkel said during a visit to Switzerland on Thursday that the burden of taking on hundreds of thousands of refugees fleeing conflicts in Syria and elsewhere must be shared out more fairly in Europe.

"The German government says the Dublin approach is not working anymore, because so many refugees are arriving at our external borders, that we can't leave Italy or Greece alone to deal with this task," she said at a news conference in Berne.

"At the same time, if we say that Italy and Greece can't be left alone with this task, then neither can it be that three countries, like Sweden, Austria and Germany, are left alone with the lion's share of the task."

Merkel said Europe must solve the refugee crisis with "fairness and solidarity" and that Germany stood ready, in light of its economic strength, to assume its responsibilities. She said Christian values dictated that all people in danger had a right to protection.

 

Prebacivanje vruceg krompira uokolo.

Link to comment

Kurcite se obojica mnogo jer znate da ce svako da da pretpoatavku "mama nije okrenula orbana" kao odgovor.

 

Drugo, jel mozete da mi date link ka millestonu da vidim kad ste prvi batalili evroentuzijazam?

 

A samo nečinjenje nije nikakav stav niti poruka?

 

Eto, jadna nemoćna Unija čije trećerazredne birokrate vedre i oblače po, npr. Balkanu već deceniju i po, nema mehanizama da obuzda 1 Mađarsku. Tuga :(

Edited by dillinger
Link to comment

Inace, malo insade info, nacosi sutra imaju protest protiv pederastije,marihuane i nelegalnih imigranata xD

:lol:

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...