Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

pa jbg nekao posaje trend foruma, hrvati = ustase, madjari = fasisti :)

kakogod..

 

++

 

jbga, vec sam pisao o tome ali solidarnost sa izbeglicama u madjarskoj je pocela dok smo mi ovde bili na kolektivnom godisnjem

Link to comment

jel ima neko orbanov telefon? imamo ovde jednog hriscanina bez dokumenata pa ako bi hteo da ga primi, kada mu je hriscanstvo toliko bitno.

Prime Minister’s Office

 

Postal address: 1357 Budapest, Pf. 6.

Phone: +36 1 795 5000

Fax: +36 1 795 0381

E-mail: titkarsag@me.gov.hu

 

:naughty:

Link to comment

jedno prakticno pitanje - ukoliko vozis ove ljude po srbiji u sopstvenom aranzmanu ima li opasnosti po njih/tebe da kriste zakon?

 

vozi. ako imaju papir bezbedna si 100%. ako nemaju papir kazi da ih vozis u policiju da se prijave. uvek mogu da te drkaju ali toga ima sve manje.

Link to comment

jedno prakticno pitanje - ukoliko vozis ove ljude po srbiji u sopstvenom aranzmanu ima li opasnosti po njih/tebe da kriste zakon?

 

yolo odgovorio, ja sam čuo drugačije sa dark sajda. lik koji ih je vozio za pare (čak i do Beča ranije), kaže da je ranije BG - Subotica bilo 200e, a sada 1000e, zbog dosta strožijih kontrola.

 

E sad, ja bih više verovato yolou, ali eto da prenesem i ovaj ugao.

Link to comment

 bez obzira na zute zvezdice na plavoj podlozi.

sjajte sjajte zvezdice, meseceve sestrice

dajte svaka jedan zrak da razbije gusti mrak

pa ce putnik sirotan sto putuje ceo dan

i kroz ovu gustu noc svojoj kuci sretno doc

 

@yolo, lezilebovich

u jebote jos da ispadnem krijumchar ljudi

Link to comment

Prime Minister’s Office

 

Postal address: 1357 Budapest, Pf. 6.

Phone: +36 1 795 5000

Fax: +36 1 795 0381

E-mail: titkarsag@me.gov.hu

 

:naughty:

 

 

 

Dear Mr. Orban,

 

I noticed your statement today that you are worried about Christianity in the current influx of refugees.

 

My friends are at the moment taking care of a Syrian refugee who is of Christian, Armenian origin. As you have probably heard about, Serbian citizens are accepting refugees in their homes to refresh, shower, eat or sleep.

 

He has no personal documents as they were stolen on his way, but his family sent him pictures of his previous passport and they are with him. So, easy to identify.

 

Do you any recommendations how to proceed and help this wonderful person to reach Denmark via Hungary in civilized, Christian manner. 

 

I am sure you will do everything you can to protect a Christian refugee, given the messages you sent in your today speech.

 

We are based close to Hungarian Embassy in Belgrade so I assume you can provide him with some kind of travel documents to allow him an entry to Hungary.

 

Looking forward to hear from you,

 

Greetings from Serbia.

 

:naughty:

Link to comment

yolo odgovorio, ja sam čuo drugačije sa dark sajda. lik koji ih je vozio za pare (čak i do Beča ranije), kaže da je ranije BG - Subotica bilo 200e, a sada 1000e, zbog dosta strožijih kontrola.

 

E sad, ja bih više verovato yolou, ali eto da prenesem i ovaj ugao.

 

jedina kontrola na autoputu je na 5 km pred horgosom, levak su napravili prvo da fataju ove koje snimaju sa radarom sa nadvoznjaka par stotina m pre toga, i drugo da bace pogled na kola. realno se treba spustiti sa autoputa kod drugog izlaza za sabatku i voziti 20km starim putem, ostaviti putnike na 1 km pred selo horgos u kome patroliraju panduri. odatle do pruznog prelaza je 2km sveukupno.

 

taj za 1000e da pofasta kare za 1000e, jebo mu ja mater.

Edited by yolo
Link to comment

 

 

@yolo, lezilebovich

u jebote jos da ispadnem krijumchar ljudi

 

pa zakonski jesi, rizik postoji.

 

sad ce se to dodatno problematizovati kada sledece nedelje pocne kampanja da se prijavljuju domacinstva koja bi primila ljude da se istusiraju, odmore ili prenoce....

Link to comment

 

 

Prvi put u životu žalim što Srbija nema vojsku veličine ruske pa da na ovo 15. septembra odgovori raspoređivanjem jedno tri hiljade tenkova i VBR-ova naspram kršćanskih snaga.

 

BzvyeJfIgAElVnY_zps5prjhb71.jpg

Link to comment

pa zakonski jesi, rizik postoji.

 

sad ce se to dodatno problematizovati kada sledece nedelje pocne kampanja da se prijavljuju domacinstva koja bi primila ljude da se istusiraju, odmore ili prenoce....

e jebiga. iskreno, bojala bih se (zakona)

nije madjarska nego treba da idem do hrvatske sl.nedelje

s tim u vezi sam htela pitati i jel postoji mogucnost da se sve donacije preusmere na iznajmljivanje prevoznika i da se ljudi opskrbe detaljnim mapama kako kroz hrvatsku do EU ali ovim sve pada u vodu

Edited by InvisibleLight
Link to comment

ni ja ne verujem da ce izbeglice krenuti da koriste bosnu+kordun za prelazak do slovenije, pogotovo kada krene losije vreme. najkraci put od kladuse do slovenije je najvecim delom nenaseljena divljina, brdovita i sumovita, tu bi se pogubili samo tako, iako kilometarski nije daleko. dodatno je problem sto je taj deo jako slabo naseljen, ne bi imali koga ni da pitaju za put. 

 

u svakom slucaju vrlo brzo ih ceka poprilican pakao, kada dodje jesen, kise i hladnije vreme. o dodatnom madjarskom zidu iza zice da ne govorimo.

Link to comment

Obzirom na to koliko su se sjajno srpski tenkovi iskazali prethodnih decenija, cenim da bi se kobasicari upisali od smeha da rasporedimo naoruzanje duz granice. Vecina ljudi u Srbiji pokazuje se kao bolja i humanija od vecine ljudi u Djarmalendu, to je dovoljna pobeda u mojim ocima. To sto oni rade je samo odlican pokazatelj da ne smemo da zaboravimo ko nam je u komsiluku i kakav nam je komsiluk, bez obzira na zute zvezdice na plavoj podlozi.

 

preterujes Snarc, blago receno. spusti malo loptu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...