Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

jao bre marcuse, ti se i dalje čudiš.

jbt ja sa sopstvenom mađarskom familijom ne komuniciram jer su idioti.

idioti su, prihvati to.

nema tu spasa

ne bih generalisala bash. ja sam baba cvetankom ne komuniciram isto, a nemamo s madzarima nishta (uostalom, i 'mi' smo se pokazali onoliko, i prema svojima i prema tudhima. svojima *** posebno <_<) al ne bih je bash tako/toliko oblatila. ova situacija je test za sisteme, za pojedince samo onoliko koliko nameravaju da uchestvuju u sistemu. sad, dal ce da zalichi na 1933+, to je do povijesnog toka. sve vreme sve lichi na sve shto je ikad bilo, to je najveci problem, onda jedni vrishte strashno, a drugi se relaksirano oslanjaju na testirane metode. to o svetu govori uzasne stvari, da jesmo nauchili ali da nas u sushtini ne interesuje <_<

 

 

 

*** svi pod navodnicima, i mi, i nashi, i svoji <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

 

U blizini voza raspoređeno je oko 50 policajaca. 

 

Policija je ispraznila jedan vagon, a još pet vagona sa migrantima i dalje stoji na stanici. 

 

Mađarska agencija MTI navodi da su migranti prebačeni u autobuse da bi se prevezli do obližnjeg kampa.

 

553849-auschwitz.jpg

Link to comment

Realno bi PPP mogao i bez tog generalnog etiketiranja Mađara. Jeste sve ovo strašno i nabijeno emocijama ali ostanimo ipak pri zdravom razumu.

 

stiže ikar sa kvotovima i kaficom

Link to comment

Orban se odavno dokazao kao fasista a ima podrsku vecine u Madjarskoj, tako da ne znam cemu se cudite. Ako se, s pravom, o Srbima svasta nesto moze zakljuciti time sto Aleksandar Vucic ima ovoliku podrsku onda se isto moze zakljuciti i o Madjarima koji podrzavaju ovog degenerika.

Link to comment

Orban se odavno dokazao kao fasista a ima podrsku vecine u Madjarskoj, tako da ne znam cemu se cudite. Ako se, s pravom, o Srbima svasta nesto moze zakljuciti time sto Aleksandar Vucic ima ovoliku podrsku onda se isto moze zakljuciti i o Madjarima koji podrzavaju ovog degenerika.

tačno tako.

 

ne treba generalizovati. ne treba ni prećutati da taj degenerik ima podršku 50% glasača u mađarskoj, a da degenerici još gori od njega imaju podršku 15% glasača. i da svaki madjarski seronja koji ćuti i ne reaguje dok vlada madjarske radi ovo sto radi, sustinski saucestvuje u nasilju nad izbeglicama.

Link to comment

jao bre marcuse, ti se i dalje čudiš.

jbt ja sa sopstvenom mađarskom familijom ne komuniciram jer su idioti.

idioti su, prihvati to.

nema tu spasa

 

+1

 

otkad znam za sebe madjari su uvek bili ovakvi. kod njih kad se kaze 'treba ubiti svakog cigana i jevreja' je kao dobar dan.

Link to comment

kako tamo stoji partija ciji je clan (predsednik?) ucestvovao u akciji simbolicnog presecanja zice?

 

i posoji li neko udruzenje koje se javno protivi ovakvom tretmanu izbeglica?

 

mnogo je lose to sto se ovde podrazumeva 'madjari = veliki (dobar) deo madjarskog drustva".   a pripadnici drugih naroda koji zive u madjarskoj su drugaciji? madjarima to u krvi?

stvarno bzvze ovo, ipak je postenije govoriti o madjarskom drustvu, ne madjarima

Edited by InvisibleLight
Link to comment

kako tamo stoji partija ciji je clan (predsednik?) ucestvovao u akciji simbolicnog presecanja zice?

 

i posoji li neko udruzenje koje se javno protivi ovakvom tretmanu izbeglica?

 

mnogo je lose to sto se ovde podrazumeva 'madjari = veliki (dobar) deo madjarskog drustva".   a pripadnici drugih naroda koji zive u madjarskoj su drugaciji? madjarima to u krvi?

stvarno bzvze ovo, ipak je postenije govoriti o madjarskom drustvu, ne madjarima

imaš li neki predlog kako da zovemo pripadnika mađarskog društva koji podržava ovo što orban radi? a da ne bude više od 15ak karaktera.

Link to comment

kako tamo stoji partija ciji je clan (predsednik?) ucestvovao u akciji simbolicnog presecanja zice?

 

i posoji li neko udruzenje koje se javno protivi ovakvom tretmanu izbeglica?

 

Zimus su me vodili na neki protestni skup zbog narastajuceg fasizma u Madjarskoj koji se mesecima odrzava na jednom od trgova u Budimpesti.  Divan svet ali ih jako malo ima i skoro da ne bude nikakvo interesovanje.

Link to comment

i da dodam još i ovo: jedini razlog zašto se mađarske vlasti ponašaju ovako, a austrijske ili npr. grčke drugačije je taj što se svi oni trude da ugode svojim biračima.

 

sva sreća pa se našim vlastima fućka za birače, odnosno što znaju da će ih lako izmanipulisati, kako god upravljali ovom krizom. da se srpski birač pita, odavno bi betonski zid bio između srbije i makedonije.

Edited by ikar
Link to comment

Realno bi PPP mogao i bez tog generalnog etiketiranja Mađara. Jeste sve ovo strašno i nabijeno emocijama ali ostanimo ipak pri zdravom razumu.

 

mislim da je etiketiranje Mađara ili mađarskog društva na PPP trenutno najnebitnija stvar u celoj priči

 

a njihova fašistička prošlost i otvorene rane koje su ostavili našem narodu svakako nikome ne pomažu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...