Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

- zasto izbjeglice ni ne pokusavaju prolaz preko Hrvatske? (bar koliko do mene dopire)

 

Hrvatska- položaj ka ostatku EU plus vodena granica ka SER

 

Glavni razlog je to što Hrvatska nije u Šengenu a Mađarska jeste. Ako uđu u Hrvatsku nije im sve ravno do Berlina nego opet moraju u Mađarsku.

Link to comment

Мени није јасно зашто не иду у Хрватску преко БиХ из гомиле разлога. Од уласа на Кордун(Хрватска), код Кладуше, имају неких 50 километара до Словеније(Шенген) а ни Италија није далеко. При томе би им пут кроз Федерацију био много лакши због исте вере са већинским становништвом Федерације, плус је контрола границе на Кордуну много тежа него у Панонској низији.

Link to comment

pogubili bi se po kordunu najstrašnije, tu su i hrvati koji bi ih, vrlo moguće, šikanirali;

 

pa kad se domognu moje dežele, tamo ih čeka granična policija, mada nije isključeno da će iči i tom rutom ako mađarska potpuno zablokira, biće mnogo teže u svakom slučaju

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Мени није јасно зашто не иду у Хрватску преко БиХ из гомиле разлога. Од уласа на Кордун(Хрватска), код Кладуше, имају неких 50 километара до Словеније(Шенген) а ни Италија није далеко. При томе би им пут кроз Федерацију био много лакши због исте вере са већинским становништвом Федерације, плус је контрола границе на Кордуну много тежа него у Панонској низији.

 

 

ovo je neizbezno. plus ce imati ogromnu podrsku lokalnog stanovnistva.

 

da li, pored ostalog, primecujete da se madjari prave ludi sto su im prodali karte od po 150-200e, zavisi gde idu, i otkazali vozove. no refund.

Link to comment

iskocila mi ta slika s decakom na fejsu, a nastojala sam da je ne pogledam. i nista, srecom sam kod kuce a ne na poslu, jer sam se potpuno raspala kad sam videla. 

 

Uh, kako sam se isplakao sada, na poslu.

Link to comment

Мени није јасно зашто не иду у Хрватску преко БиХ из гомиле разлога. Од уласа на Кордун(Хрватска), код Кладуше, имају неких 50 километара до Словеније(Шенген) а ни Италија није далеко. При томе би им пут кроз Федерацију био много лакши због исте вере са већинским становништвом Федерације, плус је контрола границе на Кордуну много тежа него у Панонској низији.

Bas htedoh ovo isto da napisem. Samo ne preko bih posto mislim da im to usporava put. Autoput bratstva i jedinstva im je brza varijanta. Sta se muce preko madjarske? Nema smisla vise.zice nozici na zicama (!!),pa zid, a sad ih maltretiraju na zeleznici...mnogo brze preko hrvatske.

Link to comment

Мени није јасно зашто не иду у Хрватску преко БиХ из гомиле разлога. Од уласа на Кордун(Хрватска), код Кладуше, имају неких 50 километара до Словеније(Шенген) а ни Италија није далеко. При томе би им пут кроз Федерацију био много лакши због исте вере са већинским становништвом Федерације, плус је контрола границе на Кордуну много тежа него у Панонској низији.

 

Zašto da se iz Makedonije lomataju preko tri zemlje do slovenačkog šengena (uključujući prelazak Drine i Korduna sa sitnom decom i moguće forsiranje Alpa ako Slovenci odluče da im prave slične logističke probleme kao Madjari)? Za njih je Srbija čista mogućnost da preko jedne teritorije (sve sama ravnica) dodju do madjarskog šengena. Edited by beowl
Link to comment

Zašto da se iz Makedonije lomataju preko tri zemlje do slovenačkog šengena ako mogu preko jedne zemlje da dodju do madjarskog šengena?

 

Говорим у случају да Мађари значајно отежају улазак и да Шенеген пукне, што све више изгледа да је случај, тако да се врати контрола између Мађара и Аустријанаца. Наравно да им је прва рута био аутопут кроз Србију. Мислим да би пут кроз Федерацију био прилично сигуран за њих.

Link to comment

 

 

Orban je, kako se navodi, obavestio Vučića o novom zakonu o pograničnim kontrolama koje će mađarski parlament uskoro usvojiti, što će omogućiti slanje jakih policijskih i vojnih jedinica na granicu sa Srbijom od 15. septembra, naveo je Havasi. 

:fur:

 

Moj ćale na ovu vest:" Lepo je reko Džon Vejn u onom filmu ( ne zma kom , ali nije važno), trebalo je sravniti sva nacistička govna i njihove sluge, sa zemljom"

Link to comment

Madjarska im je toliko bolja kao opcija da sam siguran da će se držati nje sve dok bude bilo fizički moguće.

 

A ako pukne šengen Slovenci sigurno neće sedeti skrštenih ruku, tako da Madjarska ostaje opcija broj 1, bilo iz Srbije bilo iz Rumunije bilo iz Hrvatske.

Link to comment

evo, imaju još malo vremena da koriste taj mađarski koridor, posle toga imaju tu federaciju i prelazak preko hrvatske koji neće biti garantovan, ponašaće se kao mađari

Link to comment

 

 

Slovački i češki vozovi samo do mađarske granice

Vozovi iz Slovačke i Češke za Budimpeštu biće zaustavljeni kod mađarskog pograničnog grada Sob, saopštili su predstavnici češke i slovačke putničke železnice.

Češke železnice i slovačka železnička kompanija ZŠK naveli su u odvojenim saopštenjima da su ih mađarske kolege obavestile da će putnicima biti obezbeđena alternativna prevozna sredstva do Budimpešte, prenosi Rojters.

Mađarska policija je dozvolila stotinama migranata da uđu na glavnu železničku stanicu u Budimpešti, ali su vlasti otkazale sve vozove u pravcu zapadne Evrope, što je izazvalo haos i konfuziju.

 

 

svi učestvuju u ovom valceru

Link to comment

Mađarski premijer Viktor Orban danas je iz Brisela telefonom razgovarao sa predsednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vučićem o kriznoj situaciji izazvanoj masovnom migracijom na granicama Srbije i Makedonije, rekao je šef Pres službe Orbanovog kabineta Bertalan Havaši, prenela je agencija MTI.

 

Orban je, kako se navodi, obavestio Vučića o novom zakonu o pograničnim kontrolama koje će mađarski parlament uskoro usvojiti, što će omogućiti slanje jakih policijskih i vojnih jedinica na granicu sa Srbijom od 15. septembra, naveo je Havasi.

 

 

 

Očekuje se da će imigranti i krijumčari ljudima potražiti nove tranzitne puteve zaobilazeći Mađarsku, rekao je Orban Vučiću, dodavši da se zemlje u regionu moraju pripremiti za tu situaciju.

 

Prema njegovim rečima, Vučić je rekao Orbanu da Srbija ispunjava svoju obavezu registrovanja tražilaca azila koji stižu iz Makedonije, iako Makedonija ne sprovodi kontrole na granicama.

 

Inače, mađarski premijer se nalazi u Briselu gde razgovora sa liderima Evropske unije o problemu migracije, navodi mađarska agencija.

 

 - Mi Mađari smo puni straha, ljudi u Evropi su puni straha jer vide da evropski lideri, među njima premijeri, nisu u stanju da kontrolišu situaciju -  rekao je Orban nakon sastanka sa predsednikom Evropskog parlamenta Martinom Šulcom u Briselu.

 

Orban je rekao da je došao da obavijesti predsednika Evropskog parlamenta da je Mađarska učinila sve što je mogla da ispoštuje propise EU o zaštiti granica.

 

 - Mi smo sada definisali novi paket propisa u mađarskom parlamentu, postavili smo fizičku barijeru i to će da stvori novu situaciju u Mađarskoj i u Evropi od 15. septembra -  rekao je on.

 

Orban je apelovao na migrante da ne napuštaju Tursku, rekavši da je moralni stav Evrope da ljudima kaže da ne dolaze.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...