Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Mislim da po sadasnjim zakonima EU Nemacka i ostali imaju pravo da vrate imigrante u EU zemlju u koju su prvo dosli zatražili azil- a to je u ovom slucaju Madjarska. Svejedno, sramotno ponasanje. Italijani i grci su isto imali enorman broj imigranata pa se nisu ovako ponasali.

Link to comment

BBC

 

Migration crisis: Budapest opens station after stand-off
  • 35 minutes ago

The main railway station in the Hungarian capital, Budapest, has opened its doors to hundreds of migrants after a two-day stand-off.

People could be seen pouring up the steps towards the platforms after the station doors were opened.

But a public announcement said international trains to Western Europe were suspended "indefinitely".

Link to comment

Apropo fotografije od juce:
 

 

The pictured boy is reported to be three-year-old Aylan, who drowned along with his five-year-old brother Galip and their mother, Rihan. Their father, Abdullah Kurdi, survived.

He and his family reportedly sought asylum in Canada before attempting the journey - but their refugee application was turned down.

Teema Kurdi, Abdullah's sister who lives in Vancouver, told Canada's National Post newspaper that she had been trying to help them leave the Middle East.

"I was trying to sponsor them [...] but we couldn't get them out, and that is why they went in the boat," she said.

 

Link to comment

Kako planiraju da ih razlikuju? Ono, ko ima sirijski pasoš može a svi ostali stoj?

 

 

ja mislim da bi to moglo da se uradi tako što bi doveli već postojeće sirijce - saradnike, koji već imaju uredan status u EU pa ti saradnici da na osnovu akcenta/dijalekta/izgleda izdvajaju one koji zaista dolaze iz sirije od svih onih iz iraka, libije, egipta i afganistance kojii nisu ni semiti;

 

kako ono beše, svi osim izbeglica su ekonomski migranti?

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

posle ovog haosa sa vozovima u pešti veliki broj će svakako krenuti peške.

sigurno neće čekati da eu usvoji procedure,

niti će čekati jesen i kiše

Edited by beta kentauri
Link to comment

Izvinjavam se na obimnoj neinformisanosti i ne citanju citave teme. Imam tri pitanja:

- zasto izbjeglice ni ne pokusavaju prolaz preko Hrvatske? (bar koliko do mene dopire)

- zasto ih u Madjarskoj matretira sto drzava sto fasisti krajputasi, kad kroz Madjarsku samo prolaze? Ajde za drzavu i ima logike da rade po naredjenu iz Berlina,

- ako oni vec svi dolaze u Srbiju, zar je moguce da niko bas ne zeli ni pokusati ostati u Srbiji, odnosno da Srbiji bas niko od njih ne treba? Surovo receno.

Link to comment

Hrvatska- položaj ka ostatku EU plus vodena granica ka SER

Mađarska- zato što je ekipa na vlasti ološka, a i frka im da ih vraćaju nazad ostali iz EU

Srbija- pa šta će ovde? Koji su plusevi ako su već bili u GRE?

Ovo ti je onako uprošćeno...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

- ako oni vec svi dolaze u Srbiju, zar je moguce da niko bas ne zeli ni pokusati ostati u Srbiji, odnosno da Srbiji bas niko od njih ne treba? Surovo receno.

 

long stori šort negde čitao pitali jednog iz somalije što ne ostane ovde pita on jel može da se privali na velfer i da dobije gajbu pa mu rekli ne kaže jbg onda odo ja u nemačku :fantom:

Link to comment

Mislim da geografija nije naklonjena migrantima, u eventualnom pokusaju proboja kroz Hrvatsku. Desni manevar im onemogućava reka Drava, što ih neminovno gura u Sloveniju i Julijske Alpe. Tek tamo bi bili propusteni dobroj volji lokalnih vlasti, a ona kako vidimo na primeru Mađarske nije nešto na sta se mogu osloniti. Egzodus Albanaca je to u svakom slucaju vec ranije razradio i precizirao.

Pa i Rusi su 1944. godine protutnjali kroz Mađarsku, na svom putu do Beča, zanemarujući prostor Hrvatske. Mnogo pre njih i Turci Osmanlije.

Edited by Dimitri
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...