Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

nemam pojma kako da pitam ovo a da ne zvučim kao potpuni sociopata, ali:

po kom kriterijumu mediji rešavaju da objave sliku ovog deteta, dok o onim klincima koji su pre valjda nedelju dana izginuli odmah u libijskim vodama niko ništa?

neki je lik iz aleksandrije (mislim) objavio fotografije četvoro dece na fb-u, povodom čega je na društvenim mrežama krenula polemika oko toga da li je ili ne korektno objavljivati to, ali se ne sećam da sam na nekom bitnijem medijskom portalu videla slike... isto su sirijci u pitanju.

Edited by Joshua
Link to comment

Sredinom devedesetih proslog veka, uobicajeni povratni teret ka Italiji iz jedne od ex-Yu zemalja, a preko plavog Jadrana bili su Kinezi.

Uobicajena praksa je bila iskrcavanje putnika ne na obali, nego po pravilu na par stotina metara, ako moze da se gazi, moze, ako ne pliva se.

I to brzo, najbrze sto moze.

Jedno od najbolje placenih zanimanja je inace bilo ciscenje potpalublja plovila koja su vozila Kineze, a koga ne mrzi moze da pokusa da zamisli na sta moze da lici prostor povrsine oko 10 m2 u kome se preko Jadrana prevezlo pa tako, oko 30, mozda 40 ljudi.

Link to comment

ne znam tu sliku od nekidan, ali ova jucerasnja je kao poster, jeziv kadar a jednostavan i fotografski skladan, kontrast odjece i scene, malom se ne vidi lice a znamo kako bi izgledalo, serabilnost stoprocentna.

Link to comment

"I vi ste u ovom sranju hteli da sahranite Srbiju? Vala ćemo Srbiju sahraniti kako dolikuje krštenom čoveku a ko mi još jednom spomene ovo čudo, glavu ću da mu razbijem!"

Link to comment

Jutros u PTC dnevniku pustili sliku deteta na plaži...

Ne vredi ovde mora neki meteor da rokne. Kaže mi kolega da je u budimpešti potpuni haos. Mađarske vlasti potpuno izgubljene, naginje se da među pandurima ispred stanice ima sve više "nervoznih" tačno se vidi. Bar ljudi odavde koji su prošli razne forme protesta raspoznaju takve. Kaže mi da su migranti vrlo umorni i već onako očajno-depresivni...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

to su svi oni sa oznakom E na ramenu

 

dete na plaži ne možeš izbeći.. mislim da je na naslovnoj strani štampane Politike.

ne gledam ništa sem Vremena danas, nadam se da nisu poludeli

Link to comment

sada već najavljuju da će možda i vraćati ekonomske migrante nazad u srbiju, a izbeglice propuštati;

 

kako li će to da izvedu?

 

Kako planiraju da ih razlikuju? Ono, ko ima sirijski pasoš može a svi ostali stoj?

Link to comment

Nego, što Mađari ne daju ljudima u Nemačku ? Ideja im je da ostali vide da se odatle ne može nigde, pa da odustanu na pola puta ?

Mislim da po sadasnjim zakonima EU Nemacka i ostali imaju pravo da vrate imigrante u EU zemlju u koju su prvo dosli - a to je u ovom slucaju Madjarska. Svejedno, sramotno ponasanje. Italijani i grci su isto imali enorman broj imigranata pa se nisu ovako ponasali.

Link to comment

ALi Mađari se pozivaju na Dablinski sporazum za koji su Nemci rekli da bi ga trebalo suspendovati dok traje ovo sranje. Ili sam ja nešto prezupčio od praćenja ovog ludila

Link to comment

Nego, što Mađari ne daju ljudima u Nemačku ?

zbog zakona eu da po istoj ne može tj. može da se kreće ukoliko se poseduje validna putna isprava i odgovarajuća šengenska viza

 

e

tako nešto je juče izjavio pr madjarske policije

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ALi Mađari se pozivaju na Dablinski sporazum za koji su Nemci rekli da bi ga trebalo suspendovati dok traje ovo sranje. Ili sam ja nešto prezupčio od praćenja ovog ludila

 

Oni su ga suspendovali na svojoj teritoriji pre više od mesec dana i pre bilo kakvih nemačkih izjava na tu temu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...