Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Imali smo bend kao srednjoškolci i jedna od autorskih pesama je glasila

 

"Uskoro će kraj svega,

Tako se osećam iz dana u dan.

Promeniti se ništa neće (da li čuješ plač male dece?)

...

Ref.

Generacija smrti i bede (generacija!)

Koja će dočekati kraj,

To smo miiiiiii,

Prijatelju znaj!"

 

Stvar je rege, skroz veselo smo je izvodili.

 

Nisam se ovoga setio 100 godina a poslednjih desetak postova me podsetilo.

Link to comment

Kao što reče Beo pun je Mediteran sličnih potresnih priča.

Italijani su jedno vreme objavljivali fotografije nastradalih u olupinama na dnu oko Sicilije... Verovatno prestali zbog pritiska javnosti ili politike... Ne znam, ne znam kako bih nazvao to što osećam, nije raspad, nije ni otupelost... Neki bes koji ne znam ka kome usmeriti...

Link to comment

Kao što reče Beo pun je Mediteran sličnih potresnih priča.

Italijani su jedno vreme objavljivali fotografije nastradalih u olupinama na dnu oko Sicilije... Verovatno prestali zbog pritiska javnosti ili politike... Ne znam, ne znam kako bih nazvao to što osećam, nije raspad, nije ni otupelost... Neki bes koji ne znam ka kome usmeriti...

sve je tacno i stvar je podjednako strasna i da je isla samo kao vest, bez ikakve fotke

ali ova fotka je jeziva, posebno gadja emocije, prosto kroz tu sliku detenceta sa tako lepo odabranim odelcetom i sandalicama, u najlepsim bojama, vidis celu jednu porodicnu pricu o nadi da ce detetu obezbediti neku koliko toliko normalnu buducnost ili nadu, vidis taj momeat kada malog slatkisha oblace u to najlepse odelce i krecu na put strapnje i nade, ne znam ova fotka je bas jeziva i mediji nemaju razloga da to objave sem broja kilikova

Link to comment

ako ce ta slika ista pokrenuti u mozgovima morona koji ih teraju na ta pogibeljna i ocajnicka putovanja? ne znam, glasno razmisljam...

ti bas imas veru u ljude  aktuelne politicke elite

Link to comment

sve je tacno i stvar je podjednako strasna i da je isla samo kao vest, bez ikakve fotke

ali ova fotka je jeziva, posebno gadja emocije, prosto kroz tu sliku detenceta sa tako lepo odabranim odelcetom i sandalicama, u najlepsim bojama, vidis celu jednu porodicnu pricu o nadi da ce detetu obezbediti neku koliko toliko normalnu buducnost ili nadu, vidis taj momeat kada malog slatkisha oblace u to najlepse odelce i krecu na put strapnje i nade, ne znam ova fotka je bas jeziva i mediji nemaju razloga da to objave sem broja kilikova

Nisam siguran... Možda i treba da se ljudi trgnu, da vest ne bude "udavilo se X migranata od toga Y dece." Nego ovo kako si ti potresno opisala... Možda je to još ostalo, fotografija koja kaže evo ovo dete. Ne znam, moguće da grešim.

Edit: Aram već objasnio.

Edited by wall
Link to comment

ma nemam, ali neko je pomenuo onu cuvenu fotografiju devojcice iz vijetnama. e pa, ja mislim da je ta fotografija vise ucinila za americko povlacenje odatle nego mesec dana protesta ispred bele kuce.

Link to comment

ma nemam, ali neko je pomenuo onu cuvenu fotografiju devojcice iz vijetnama. e pa, ja mislim da je ta fotografija vise ucinila za americko povlacenje odatle nego mesec dana protesta ispred bele kuce.

+1

 

Obaska sto ne vidim sta bi to jos mozda moglo da protrese savest(i) tamo gde treba, cimne takozvano javno mnjenje...

Nikakav pisani ili govorni izvestaj ne moze ni da se prinese po uticaju jednoj jedinoj fotografiji ili video snimku.

E, sad, ako je cilj 'Ne uznemiravaj, nama je ovde lepo', onda OK, opravdano je ukinuti fotografije.

Link to comment

problem je sto 'javno mnjenje' vec ima formiran stav o izbeglicama/imigrantima i kroz njega kanalise bes i tugu zbog deteta. u prevodu deo rezonuje da su roditelji krivi jer 'da su ostali u turskoj gde ima je zivot bezbedan dete bi bilo zivo'.

Link to comment

To je jedna strana cele stvari.

Nikako i jedina.

A javno mnjenje se moze kanalisati na mnogo nacina i u najrazlicitije svrhe.

Prenebregavati ovakve stvari u ime neke politicke korektnosti i zastite od soka izazvanog ovakvim i slicnim scenama je u najmanju ruku licemerno narocito za drustva u kojima se u 1 prosecnom filmu ili video igrici pobije bezbroj sta ti ja znam koga sve ne.

Link to comment

problem je sto 'javno mnjenje' vec ima formiran stav o izbeglicama/imigrantima i kroz njega kanalise bes i tugu zbog deteta. u prevodu deo rezonuje da su roditelji krivi jer 'da su ostali u turskoj gde ima je zivot bezbedan dete bi bilo zivo'.

Neko je rekao, parafraziram: "Roditelj će svoje dete staviti u čamac jedino ukoliko voda pruža bolje izglede od kopna."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...