Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ја не могу да вјерујем да су им продавали карте за Салцбург по 200 евра. И онда им забранили да иду.

11928746_1634061366852792_85389175329061

Link to comment

ne stizem da napisem za zicu, neko drugi ima kontrolu nad mojim zivotom.

 

mogu samo tehnicke stvari, ne mogu filozofiju posto nisam sposoban trenutno ni za kakvu refleksiju

 

ovo nije klasicna razor wire posto nije ostra po dugackoj ivici ovih "zileta" nego su samo ovi siljci jako zasiljeni. ne menja bitno stvar na opasnosti jer se danas milica mancic posekla tako sto je bukvalno dodirnula siljak "zileta"...

 

utesno je sto je bez obzira sto je jako opasno oruzje zapravo vrlo laka za sjebavanje. prvo, kako prelazi vecina, mozes da potkopas prolaz ispod, stavis cebe sa gornje strane i podvuces se. dalje, ima fora da se preseku ove zice koje drze ove spirale bodljikave zice za ove gvozdene armaturne sipke, onda se cela ta zicana struktura spusta dole za barem pola metra, ako jos imas neku motku da je pritisnes, sve pada na nekih 50-60cm visine.bacis preko toga dva jorgana i bukvalno mozes da preskaces iz trka, eventualno neka malo sira daska moze da pripomogne. naravno skroz druga prica bice kada podignu iza ove tu neku drugu ogradu 4 metra visine, to ce biti uzasno.

 

inace je jezivo, naravno. posto ima taj moment normalnosti koji vlada do 200 m od granice. sisli smo sa puta na horgos 2 bukvalno na 50m od prelaza. posle toga jos 500m kroz njive, nikakvi naznaci da se tu desava seoba naroda. a onda pruga i zona oko pruge pred prelazom. forenzicki tragovi na svakom koraku, prepoznajes urme koje su dobili na miksalistu ili kese bosanske pomoci iz parka, liflete welcome to EU, vodic za london na arapskom. i zapravo vrlo malo unistenja vocnjaka, poneko drvo iz prvog reda obrsteno, u dubini sve tu. potresna je paznja ovih ljudi da nikome ne zasmetaju, da prodju kroz ovu teritoriju kao da ih nema. mene to u celoj prici potpuno ostavlja bez teksta. 

Link to comment

Pazite na svoje automobile. Jutros oko 2 su ovi moji mladji iz kraja uhvatili jednog azilanta u pokusaju obijanja dva auta, od kojih je jedan od mog drugara. Naime iz lokalnog steka su videli coveka koji pokusava da obije auto, krenuli da ga jure i kada su ga uhvatili i krenuli da ga biju videli su da je neki azilant, koliko sam ukapirao toliko su ga preslisali da mu vise nece na pamet pasti da udje nekad u neki automobil, jos su ga posle zadrzali sa njima do 5 ujutru, mogu samo da zamislim kako se proveo....

Link to comment

 

 

ima li smisla nekako obezbediti 100 cvikcangli i uzdati se da će sharing economy među migrantima odraditi posao?

 

pejsi, ima. sve ima, nosili bi to, jedino sto ce to da bude gotovo za dan dva. pa treba jos. 

 

treba puno vode na samoj granici. ljudi hodaju sa decom u rukama od kanjize do granice, prugom. ima oko 16km, na 37C kao danas. mole za vodu kada te vide, nemas sta da im das. kao u pustinji.

 

jebeni UNHCR. na komesarijat ne mogu da se ljutim jer su to tajmvejsteri, ali UNHCR. kako im se treba posrati po faci, nemam reci. napravili su pomoc u subotici ili kanjizi, ne znam gde. umesto da im kao maratoncima na svakih 5km postave satore sa vodom i dodaju, uz podrsku da uspeju. jedva cekam da negde naletim na ovog nemca, direktora. 

 

na tih 100m pred granicom EU, ljudi su u potpunom delirijumu. da li od umora, da li od ocaja, da li od svetla koje im se prividja. na svaki gest odgovaraju euforicno. i nesvesni su da ih najgore ceka, ali je fascinantno. mahnes im rukom uz salam alejkum, good luck, oni svi dizu ruke i smeju se i dizu V znak u vazduh.

 

znaci trebaju punktovi podrske na 100m od granice, cvingcangle, voda i urme.

Edited by yolo
Link to comment

Pazite na svoje automobile. Jutros oko 2 su ovi moji mladji iz kraja uhvatili jednog azilanta u pokusaju obijanja dva auta, od kojih je jedan od mog drugara. Naime iz lokalnog steka su videli coveka koji pokusava da obije auto, krenuli da ga jure i kada su ga uhvatili i krenuli da ga biju videli su da je neki azilant, koliko sam ukapirao toliko su ga preslisali da mu vise nece na pamet pasti da udje nekad u neki automobil, jos su ga posle zadrzali sa njima do 5 ujutru, mogu samo da zamislim kako se proveo....

 

 

Pazite se Srba, obijaju i kradu automobile.

Pre par dana su prijateljici ispred zgrade ukrali automobil, nešto posle ponoći, vikala je za njima

jer ih je videla sa terade, dok je prostirala veš. Policija nije reagovala.

Link to comment

Pazite se Srba, obijaju i kradu automobile.

Pre par dana su prijateljici ispred zgrade ukrali automobil, nešto posle ponoći, vikala je za njima

jer ih je videla sa terade, dok je prostirala veš. Policija nije reagovala.

hrvati, mmw. ili bunjevci :fantom:

Link to comment

Tja, predrasude su progovorile iz mene. Pomislila sam da je svaki beli mandril u Beogradu Srbin.

:s_d:

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Taj "pametni ljud" je u sustini hteo od Nemacke napravi ono sto je SSSR napravio od Poljske, okupiranog i siromasnog vazala potpuno zavisnog od okupatora. Kako je to funkcionisalo u slucaju Poljske na duze staze smo imali prilike da vidimo... posle 45 godina je sovjetski vojnik pokupio hardwer i povukao se u svoje granice, a iza sebe ostavio neogranicenu mrznju prema okupatoru. A Nemacka? 70 godina kasnije Amerikanci i dalje imaju vojsku u Nemackoj, nemacka kancelarka se uredno konsultuje sa predsednikom SAD oko svih bitnijih poteza u medjunarodnoj politici, a Nemci ih i dalje  :heart: .

 

Nista bre namenski ne umes strateski da razmisljas. 

Edited by ObiW
Link to comment

Ma ti azialnti,to je drugi narod, vera,rasa, pitaj boga kolko to ruku i pipaka ima, samo ih kriju preko dana

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Taj "pametni ljud" je u sustini hteo od Nemacke napravi ono sto je SSSR napravio od Poljske, okupiranog i siromasnog vazala potpuno zavisnog od okupatora. Kako je to funkcionisalo u slucaju Poljske na duze staze smo imali prilike da vidimo... posle 45 godina je sovjetski vojnik pokupio hardwer i povukao se u svoje granice, a iza sebe ostavio neogranicenu mrznju prema okupatoru. A Nemacka? 70 godina kasnije Amerikanci i dalje imaju vojsku u Nemackoj, nemacka kancelarka se uredno konsultuje sa predsednikom SAD oko svih bitnijih poteza u medjunarodnoj politici, a Nemci ih i dalje  :heart: .

 

Ruku na srce, mržnja između Rusije i Poljske je daleko širi i kompleksniji pojam od 45 godina sovjetske okupacije. Kada bi Nemci i Amerikanci imali takvu istoriju međusobnih tenzija i sukoba možda bi njihov današnji odnos bio malo manje srdačan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...