Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

OK madjarska vlast su govna, fasisti, zlocinci ali malo lakse sa generalizacijama o narodima.

 

talas podrske gradjana izbeglicama pokrenut je pre nego u srbiji i to u segedinu. 

+1

slusam vesti, dozvoljeno im je da putuju vozom do minhena sa keletija. takođe, austrijanci kod hu-aut prelaza obezbeđuju dodatne vagone.

Link to comment

Ljudi su skupljali pare za put kako znaju i umeju. Prodavali šta su imali, pozajmljivali od rodbine i prijatelja. Mnogi zapravo i ne nose sav novac sa sobom zbog opasnosti od pljačke već koriste pomenuti Western Union da ga uzimaju onda kad im zatreba. Ali desetine, možda i stotine hiljada njih su zaglavile već u Turskoj jer nemaju para za dalje, rmbače ovde za deset lira dnevno (500 dinara), a u unutrašnjosti bukvalno za hranu i ništa više, nadajući se da će nekako uspeti da sakupe kakvu-takvu crkavicu za dalji put. Svim majmunima što okolo pričaju te priče o migrantima prepunim para dao bih dva soma evra na ruke, posadio ih negde u Deir Ez Zor i onda im dao zadatak da sa tim parama bez pasoša stignu do Srbije, mamicu im retardiranu. Pa ako bi nekim čudom uspeli da stignu u Edirne/Jedrene tu bih im nabacio neku ekipu da ih opljačka do gole kože. Pa da u zdravlju i sreći provedu narednih 5-6 meseci berući voće i povrće po plantažama u Anadoliji kako ne bi pocrkali od gladi, dok im se neki kamiondžija ne smiluje da ih u zamenu za trodnevno seksualno ropstvo prebaci do Sofije. Odatle bi se već nekako snašli.

 

:thumbsup:

Link to comment

BUDIMPEŠTA - Mađarska je jutros zatvorila glavnu Istočnu železničku stanicu u Budimpešti i nema ni dolaska niti odlaska vozova do daljnjeg, rekao je portparol državne železničke kompanije MAV.

Na stanici čeka na stotine migranata.Ljudima je rečeno da napuste stanicu, a policija je raspoređena na glavnom ulazu, javila je novinska agencija MTI.

 

 

Link to comment

 

BUDIMPEŠTA - Mađarska je jutros zatvorila glavnu Istočnu železničku stanicu u Budimpešti i nema ni dolaska niti odlaska vozova do daljnjeg, rekao je portparol državne železničke kompanije MAV.

Na stanici čeka na stotine migranata.Ljudima je rečeno da napuste stanicu, a policija je raspoređena na glavnom ulazu, javila je novinska agencija MTI.

 

 

 

 

 

a ja mislio: eto im nove šanse, eine kristallklar chance, videćemo kako će sve to proteći

 

vesti kažu da je austrija dozvolila ulazak migranata, njih 3600 se prevezlo vozom do beča 

Link to comment

 

 

Rekordan broj izbeglica stigao u Beč

Rekordan broj od 3.650 izbeglica dospeo je u ponedeljak iz Mađarske na bečku železničku stanicu Vestbanhof.

Od tog broja svega šest Avganistanaca podneo je zahtev za dobijanje azila u Austriji, preneo je portparol policije Patrik Majerhofer agenciji APA.

Na bečkoj železničkoj stanici Vestbanhof veliki broj izbeglica proveo je noć.

Austrijska železnica (OeBB) stavila je izbeglicama na raspolaganje jedan voz i prazni kancelarijski prostor, a deo njih je nastavio putovanje vozom u pravcu Salcburga i Nemačke. 

Link to comment

 

 

Više od 10.000 Islanđana spremno prihvatiti izbjeglice iz Sirije u svojim domovima

Više od 10.000 Islanđana je prihvatilo nedjeljni poziv autorice i profesorice Bryndis Bjorgvinsdottir da prihvate izbjeglice iz Sirije, javlja France 24

 

Bjorgvinsdottir je sugrađane u nedjelju pozvala da dignu glas na Facebooku ako žele da Island, nacija s populacijom od oko 330,000 ljudi, prihvati veći broj izbjeglica nego što je to određeno vladinom kvotom. 

 

"Ja sam samohrana majka sa šestogodišnjim sinom... mi možemo prihvatiti dijete u nevolji. Ja sam učiteljica i ja bih dijete naučila da govori, čita i piše na islandskom i da se prilagodi islandskom društvu. Mi imamo odjeću, krevet, igračke i sve što djetetu treba. Ja bih, naravno, platila za avionsku kartu," napisala je jedna od potencijalnih udomiteljica Hekla Stefansdottir. 

 

Na poziv je do ponedjeljka poslijepodne odgovorilo više od 10,000 građana, od kojih mnogi nude smještaj, hranu, odjeću i pomoć u integraciji. 

 

"Ja mislim da je ljudima dosta vijesti s Mediterana i iz izbjegličkih kampova gdje umiru ljudi i da oni žele nešto učiniti," rekla je Bjorgvinsdottir za islandsku javnu televiziju RUV. 

 

Ministrica socijalne skrbi Eyglo Hardardottir za isti izvor kaže da proučava ponude na Facebooku i razmišlja o prihvaćanju većeg broja izbjeglica od aktualne humanitarne kvote do 50 ljudi godišnje. 

 

"Ja sam jasno rekla da ne želim navesti maksimalnu brojku, ali mi ćemo istražiti svaki mogući put koji omogućuje dobrodošlicu većem broju izbjeglica," rekla je. 

 

Prema službenoj statistici, otočna država je u 2014. godini prihvatila 1,117 imigranata. 

Link to comment

Cekaj, koja logika stoji iza ove odluke madjarske, da u trenutku kada si vec dugo protiv izbeglica, ne dozvoljavas tim istim izbeglicama da odu iz tvoje zemlje? :blink:

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

kad sam građanističkim rudonjama i jablanima na forum.playradio.rs pričao da su mađarske stranke tamo i ovde sve odreda nazi i da ih treba uništiti svim nedozvoljenim sredstvima bio sam proglašavan za velikosrpskog dss šovinistu

 

to je još jedan u nizu dokaza da sam ja uvek u pravu a oni nikad a možda ni onda :fantom:

Link to comment

 

 

Vladin portparol Zoltan Kovač je Rojtersu na pitanje zašto je zatvorena stanica rekao da Mađarska pokušava da primenjuje zakone Evropske unije, po kojima svako ko želi da putuje po Evropi treba da ima važeće putne isprave i "šengensku" vizu.

 

 

hahaha govnarčine

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...