Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Taj rad, kao u vicu "ćići ili smrt". Lik izabere kuvanje u loncu a pleme će na to: "Odlično, ali prvo ćići dok se voda zagreje".

 

 

 

Ima i još crnja varijanta, ćići do smrti.

Link to comment

Ljudi su skupljali pare za put kako znaju i umeju. Prodavali šta su imali, pozajmljivali od rodbine i prijatelja. Mnogi zapravo i ne nose sav novac sa sobom zbog opasnosti od pljačke već koriste pomenuti Western Union da ga uzimaju onda kad im zatreba. Ali desetine, možda i stotine hiljada njih su zaglavile već u Turskoj jer nemaju para za dalje, rmbače ovde za deset lira dnevno (500 dinara), a u unutrašnjosti bukvalno za hranu i ništa više, nadajući se da će nekako uspeti da sakupe kakvu-takvu crkavicu za dalji put. Svim majmunima što okolo pričaju te priče o migrantima prepunim para dao bih dva soma evra na ruke, posadio ih negde u Deir Ez Zor i onda im dao zadatak da sa tim parama bez pasoša stignu do Srbije, mamicu im retardiranu. Pa ako bi nekim čudom uspeli da stignu u Edirne/Jedrene tu bih im nabacio neku ekipu da ih opljačka do gole kože. Pa da u zdravlju i sreći provedu narednih 5-6 meseci berući voće i povrće po plantažama u Anadoliji kako ne bi pocrkali od gladi, dok im se neki kamiondžija ne smiluje da ih u zamenu za trodnevno seksualno ropstvo prebaci do Sofije. Odatle bi se već nekako snašli.

Link to comment

Dveri pozvale da se pomogne izbeglicama a uz to i kritikuju one koji zarađuju na tuđoj nesreći.

Zona sumraka?!

(Nije da kritikujem, malo sam u šoku.)

Link to comment

Dveri pozvale da se pomogne izbeglicama a uz to i kritikuju one koji zarađuju na tuđoj nesreći.

Zona sumraka?!

(Nije da kritikujem, malo sam u šoku.)

To su lazne Dveri, izbaceni brat koji ne ljubi SNS, ali ima pecat ????

Link to comment

Ne zaboravite da nekima od njih (a nije mali procenat) rodbina sa zapada salje kintu preko western uniona

 

pa jbg ne važi se tako to može i moja baba  :fantom:

Link to comment

Raskol je trivijalan i ličan; Boško je malo prsao od sopstvenog autoritarizma, posmenjivao neke ljude i zaveo red™ gvozdenom pesnicom, a ostali nisu baš radi da ga slušaju takvog prslog.

Link to comment

Ljudi su skupljali pare za put kako znaju i umeju. Prodavali šta su imali,

 

 

Recimo da ovde na taj nacin puknne, stan salonac na Dorcolu bio bi taman plata za sest-sedam sofera koji ce te sa zenom i decom u mesec i kusur prokrijumcariti u Stokholm. Racunam da u Siriji uveliko radi crna berza i kupovina nekretnina za kikiriki.

 

Otuda mi nisu jasni ovi koji potenciraju "da migranti imaju para" pa jok, krenes na biblijski put u iz ropstva u obecanu zemlju i poneses pola proje. Ne biva to tako.

 

Ovo je btw. kataklizma.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...