Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa i jeste se bolje živelo nego u Srbiji, a kome su prodali? Nisi ti bio u ratu da bi znao šta se i kome prodaje/ko kupuje...

 

Ne verujem. Zašto bi se onda pobunili protiv Asada na krv i nož?

Edited by IndridCold
Link to comment

ovih dana se družim sa majstorima, kakavih tu sve teorija ima, lebe mekani. od tog bogatog sirijca koji svakom daje po 5 ili 8 soma € do amera, teze "zašto ne idu u afriku, kinu?!?"

 

dok sam imao strpljenja bušio sam im teorije al je to kap u moru, bojim se.

narod je neobrazovana stoka koja se poji na glupostima žute štampe.

 

jbg.

 

 

sampion je moj komsija u selu koje je na migrantskoj ruti na bugarskoj granici.

 

"ja sam ateista ali ako probaju da me prevedu u islam, boricu se. ne dam svoju pravoslavnu veru!"

Link to comment

sampion je moj komsija u selu koje je na migrantskoj ruti na bugarskoj granici.

 

"ja sam ateista ali ako probaju da me prevedu u islam, boricu se. ne dam svoju pravoslavnu veru!"

 

:rolf:

Link to comment

sampion je moj komsija u selu koje je na migrantskoj ruti na bugarskoj granici.

 

"ja sam ateista ali ako probaju da me prevedu u islam, boricu se. ne dam svoju pravoslavnu veru!"

 

Bar je iskren :)

Link to comment

Ne verujem. Zašto bi se onda pobunili protiv Asada na krv i nož?

Pa zato što je to ipak jedan despot, ali ekonomski su bili ipak ok, a onda imaš i različite klanove, kao i borbu za prevlast izmedju Saudijaca i Irana.

 

Nisu pobegli samo njegovi protivnici, već svako ko je mogao da pobegne od IS i rata uopšte.

Link to comment

Ne verujem. Zašto bi se onda pobunili protiv Asada na krv i nož?

 

Zato sto imaju veci gradjanski potencijal od nas :fantom:

 

oh wait

 

btw. ne cudi pobuna, cudi sama dinamika tog rata tamo

Edited by Caligula
Link to comment

 

D&B upozorava: Izbeglice pretnja ekonomiji Srbije

Rast broja izbeglica i mogućnost da će Srbija morati trajno da zbrine veliki broj njih, uvećava ekonomske i političke rizike u Srbiji, ocenjuje Den i Bredstrit.

 

ajveća bonitetska kuća na svetu je i pored te ocene zadržala rejting Srbije na DB5, kojim se označavaju zemlje s visokim rizikom poslovanja, saopštila je bonitetska kuća Rejting, koja zastupa DiB u Srbji i Crnoj Gori.

U izveštaju se navodi da situacija sa izbeglicama do sada bila pod kontrolom, jer je većina njih brzo prelazila iz Srbije u Mađarsku.

 

 

Dodaje se da je oko 40.000 izbeglih zatražilo azil u Srbiji ove godine, većinom da bi odmorili pre nego što nastave svoj put, pa je glavni trošak za Srbiju bio za privremeni smeštaja migranata, ali da preti ozbiljno povećanje troškova zbog promene situacije u Makedoniji i Mađarskoj.

 

Precizira se da je Makedonija napustila politiku obuzdavanja izbeglica i novopridošlim migrantima izdaje trodnevnu vizu sa kojom mogu da pređu do granice sa Srbijom bez prepreka, dok je Mađarska postavila ogradu na granici prema Srbiji i time zaustavlja migrante u Srbiji.

 

"Zbog toga brzo raste rizik da će Beograd morati da primi veliki broj izbeglica i to na polutrajnoj ili čak i trajnoj osnovi. Ovakva situacija uzrokuje povećanje ekonomskih i političkih rizika u Srbiji", ocenila je bonitetska kuća.

 

DiB navodi da država finansira smeštaj sve većem broju izbeglih, i to u vreme finansijske krize, a prema zvaničnim podacima, javni dug Srbije je krajem juna iznosio 24 milijarde evra, odnosno 71,8 odsto BDP-a, što je opasno visok odnos za ekonomiju u razvoju i može odvratiti poverioce od ulaganja u Srbiju.

 

Link to comment

sampion je moj komsija u selu koje je na migrantskoj ruti na bugarskoj granici.

 

"ja sam ateista ali ako probaju da me prevedu u islam, boricu se. ne dam svoju pravoslavnu veru!"

 

:lol: mislim da je takvih pravoslavaca osamdeset posto u Srbiji

 

@Pontijak: sve to stoji, ono sto brine je da niko od zvanicnika ne izlazi sa jasnim planom, cuje se samo cutanje.

Edited by Caligula
Link to comment

 

 

@Pontijak: sve to stoji, ono sto brine je da niko od zvanicnika ne izlazi sa jasnim planom, cuje se samo cutanje.

 

nasi zvanicnici i jasan plan? :lolol:

Link to comment

sampion je moj komsija u selu koje je na migrantskoj ruti na bugarskoj granici.

 

"ja sam ateista ali ako probaju da me prevedu u islam, boricu se. ne dam svoju pravoslavnu veru!"

:0.6:

Link to comment

sampion je moj komsija u selu koje je na migrantskoj ruti na bugarskoj granici.

 

"ja sam ateista ali ako probaju da me prevedu u islam, boricu se. ne dam svoju pravoslavnu veru!"

 

Ja se sada zaista ujedam za usnu kako ne bih krenuo da sirim pricu koja otprilike glasi "Idu Sirijci, jebu sve sto je pravoslavno musko..dohvate te i pitaju..Osh u islam ili da te jebemo..mediji ne smeju ni da pisnu o tome, ne da im Vucic".

Link to comment

Ja se sada zaista ujedam za usnu kako ne bih krenuo da sirim pricu koja otprilike glasi "Idu Sirijci, jebu sve sto je pravoslavno musko..dohvate te i pitaju..Osh u islam ili da te jebemo..mediji ne smeju ni da pisnu o tome, ne da im Vucic".

 

i onda postaneš dva zla - i musliman i peder :fantom:

Link to comment

Ja se sada zaista ujedam za usnu kako ne bih krenuo da sirim pricu koja otprilike glasi "Idu Sirijci, jebu sve sto je pravoslavno musko..dohvate te i pitaju..Osh u islam ili da te jebemo..mediji ne smeju ni da pisnu o tome, ne da im Vucic".

 

Ajde što te dohvate, nego kada kažeš: "OK, prelazim u islam" oni te stave na redaljku da ubiju vreme dok ne stigne imam da postavi obred. Hitna pomoć tačno zna kad ih zove neko posle takvog tretmana i onda ne šalju nikog, Vučić naredio Nadi Macuri.

Link to comment

Osmislicu neku kombinaciju vica kulturnih jelena koji idu i jebu sve pred sobom..i onoga sa tunga-munga do smrti..

 

Taman da vidimo kolika je snaga word of mouth opcije u Srba

 

edit - Beowle, slicno razmisljamo :)

Edited by SNARC
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...