Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Zaustavimo ludilo, pokažimo solidarnost


 


Dragi prijatelji, kolege, susedi,


 


Milica Mančić Stojković, novinarka i književna prevoditeljka iz Beograda, osnivač inicijative “No Fences in  Europe” na društvenim mrežama


i


Gyorgy Kakuk, novinar/političar iz Budimpešte, autor projekta “El Camino de Balkan”,


pozivaju medije na posebnu konferenciju za novinare, preko ograde.


 


Mesto održavanja konferencije za novinare biće kod ograde na srpsko-mađarskoj granici, na mestu gde pruga Horgoš-Segedin izlazi iz Srbije i ulazi u Mađarsku (GPS koordinate na Google Maps aplikaciji: 46.176199, 19.998793).


 


Konferencija je planirana u utorak, 1. septembra 2015. u 11 sati.


 


Nekoliko dana nakon tragične smrti 71 izbeglice u jednom mađarskom kamionu, naš cilj je da što glasnije izrazimo solidarnost između naše dve zemlje, pozovemo na human odnos prema izbeglicama i zatražimo od lidera Evropske unije da pronađu rešenje za krizu kakvu Evropa nije videla od kraja Drugog svetskog rata.


 


Milica Mancic Stojkovic


Gyorgy Kakuk


 


Stojimo vam na raspolaganju za sve dodatne informacije


gyorgy.kakuk@gmail.com


+36209282212


milica.mancic-stojkovic@whitehall.rs


+381 61 63 17 646


 


Stop The Madness, Show Solidarity


 


Friends, colleagues, neighbors,


 


Milica Mancic Stojkovic, journalist and literary translator from Belgrade, founder of the "No Fences In Europe" social media initiative,


and


Gyorgy Kakuk, journalist/politician from Budapest, author of "EL Camino de Balkan",


invite the press for an extraordinary press conference, across the fence.


 


The location of the press conference will be at the fence on the Serbian-Hungarian border, where the Horgos-Szeged railway leaves Serbia and enters Hungary (GPS coordinates for Google Maps: 46.176199, 19.998793).


 


The press conference is scheduled for Tuesday, September 1, 2015 at 11.00 hours.


 


A few days after the tragic death of 71 refugees in a Hungarian truck, our aim is to be heard when we express solidarity between the two countries, demand human treatment for refugees and ask the leaders of the European Union to find a solution for the crisis that Europe has not seen since the end of the 2nd World War.


 


Milica Mancic Stojkovic


Gyorgy Kakuk


 


For further enquiries please contact


gyorgy.kakuk@gmail.com


+36209282212


milica.mancic-stojkovic@whitehall.rs


+381 61 63 17 646


 


 


Állitsátok meg a örületet, mutassatok szolidarítást!


 


Barátok, kollégák, szomszédok.


 


Milica Mancsics Sztojkovics, újságíró, műfordító, Belgrádi lakes, az "Európa Kerítések Nélkül“ közösségi media kezdeményezés alapítója


és


Kakuk György, újságíró/politikus  Budapesti lakos, az El Camino de Balkan írója


 


egy különleges, a kerítésen keresztüli tájékoztatóra hívja a sajtó képviselőit.


 


A sajtótájékoztató helyszíne a Magyaroszág és Szerbia között épített kerítés két oldala lesz, ott, ahol a Horgos-Szeged vasútvonal elhagyja Szerbiát és belép Magyarországra. (GPS kordinták a Google Maps szerint: 46.176199, 19.998793)


 


Az esemény időpontja 2015. szeptember 1. kedd, délelőtt 11.00 óra.


 


Néhány nappal 71 menekült tragikus halála után, akik egy magyar kamionban fulladtak meg, célunk az, hogy hallassuk hangunkat és kifejezzük szolidarításunkat a menekültekkel és egymással, humánus bánásmódot követeljünk a menekülteknek és arra kérjük az Európai Unió vezetőit, hogy keressenek és találjanak megoldást a válságra, amelynek mértéke olyan, hogy Európa a II. Világháború befejezése óta ilyet nem látott.


 


Milica Mancsics Sztojkovics


Kakuk György


gyorgy.kakuk@gmail.com


+36209282212


milica.mancic-stojkovic@whitehall.rs


+381 61 63 17 646

Link to comment

E da sam ovo za Rotsilde znao juce..pa da ludilo poklopim jos jacim ludilom..kakva bi to scena bila.

2 rechi, reptilian nation -_-

 

poklapash svakog.

Link to comment

Ja juce cuh da jedan bogati Arapin daje po pet soma ojra svakom Sirijcu koji resi da pali iz zemlje..Kad sam pitao zasto to radi i gde mu je tu interes, dobio sam odgovore u rangu od "Tako ce da osvoje Evropu" do " Boli ga kurac, ima para moze da se zajebava".

 

Da da, to je novi dokaz™ zavere svi su puni para, odakle im u kešu toliko pare , sigurno im neko daje

I juče sam u grupi od 7 mladih nobobeograđana, od huligana radničke klase™ do fakultetski obrazovanih , svi minus jedan (tj. ja) su sigurni da nam preti katastrofa zimus, da već ima pola miliona migranata u srbiji, da ih neko šalje organizovano, zašto baš sada i kome to odgovara. moji blagi apeli da oni ljudi idu svojim putem u nemačke i švecke i da im se jebe za nas su prihvaćeni, ali sa dodatkom da ako ih uhvate - deportuju ih nazad kod nas i eto ih opet ovde da nas zagađuju bolestima.

e da, ima još jedan super argument - dugo putuju ne kupaju se puni su bolesti naspram, kako su tako čisti posle tolikog puta, idi na primer do užica pa ćeš videti kako ćeš izgledati. iako su naizgled kontradiktorni, u suštini i nisu jer dokazuju zaveru™

Link to comment

e da, ima još jedan super argument - dugo putuju ne kupaju se puni su bolesti naspram, kako su tako čisti posle tolikog puta, idi na primer do užica pa ćeš videti kako ćeš izgledati. iako su naizgled kontradiktorni, u suštini i nisu jer dokazuju zaveru™

gsp nije korishcen kao argument, u zemlji sa zidanim objektima sa mokrim chvorovima? :unsure::isuse:

Link to comment

e da, ima još jedan super argument - dugo putuju ne kupaju se puni su bolesti naspram, kako su tako čisti posle tolikog puta, idi na primer do užica pa ćeš videti kako ćeš izgledati. iako su naizgled kontradiktorni, u suštini i nisu jer dokazuju zaveru™

 

pa naravno da su  cisti kad lete Air Serbiom i Al Italiom   -_-

Link to comment

Možda zato što su to većinom obrazovani ljudi koji nisu bili u bedi pre rata, a sada su sve prodali/poneli sve što su uštedeli?

 

Kome su prodali?

 

Do svojih 30-35-40 uštedeli par desetina hiljada evra? Tamo se onda mnoooogo bolje živelo nego u Srbiji.

 

Ali ja mislim da se to preuveličava i da većina tih ljudi i nema niti je imala neke pare. Nego se snalaze kako znaju i umeju da bi stigli kuda su naumili.

Link to comment

ja sam prodao stan ispod cene, za kesh u BG 92 par dana posle uvodjenja sankcija i otisnuo se u svet kao ovi nesrecnici... jedino sam bio u prednosti sto sam imao auto

Edited by braca
Link to comment

 

ovih dana se družim sa majstorima, kakavih tu sve teorija ima, lebe mekani. od tog bogatog sirijca koji svakom daje po 5 ili 8 soma € do amera, teze "zašto ne idu u afriku, kinu?!?"

 

dok sam imao strpljenja bušio sam im teorije al je to kap u moru, bojim se.

narod je neobrazovana stoka koja se poji na glupostima žute štampe.

 

jbg.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...