Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

Na granicama na istoku Austrije od nedelje uveče se primenjuju kontrole kao pre početka primene Šengenskog sporazuma.

Ministarka unutrašnjih poslova Austrije Johana Mikl-Lajtner naložila je da se veća vozila, sa mogućim skrovištima za ilegalne migrante zaustavljaju i kontrolišu.

Austrijska policija upozorila je ministarku da se tragedija, koja je otkrivena u kamionu parkiranom u zaustavnoj traci kod mesta Parndorf, može u svako doba ponoviti, jer su u proteklo vreme učestalo zaustavljana vozila sa desetinama migranata u prostoru za prevoz tereta. 

 

Nove kontrole treba da se sprovode na svim međunarodnim glavnim saobraćajnicama, tako da će glavna težišta kontrola biti i prema Nemačkoj i Slovačkoj, u saradnji sa tamošnjim policijama. 

 

 

ovo je austrijski zid na finjaka, eto hoće da zaštite migrante od krijumčara

Link to comment

da li u srbiji postoji bilo kakva jermenska organizacija, crkva ili drustvo jermensko srpskog prijateljstva? gugl je tvoj prijatelj ne pomaze.

Trebalo bi da postoji drustvo srpsko jermenskog prijateljstva. Siguran sam da je postojalo pre petnaestak godina i imali su neke prostorije u 27. marta ili nekoj od poprecnih ulica. Ne secam se tacno.
Link to comment

Ja bi inace najvise voleo da dodju nacoshi u park i krenu da jedu govna i da ustane ekipa iz Kobanea ili Hindukusha. Ne verujem da su posle 3000km znacajno ispali iz forme. 

 

ti dakle tvrdis da to nisu gradjani koji beze od rata vec bivsi istrenirani vojnici sa ratnim iskustvom? :fantom: 

Link to comment

hoće da kaže da su fit, da se osećaju sveže za bilo kakvu fizičku kombinaciju posle tri hiljade kilometara pešačenja

 

ma samo sam hteo da ukazem na manjkavost definicje da se ne bi doslo do zloupotreba u tumacenjima, dovoljno je vec desnicarske paranoje u javnosti o infiltriranim teroristima islamske drzave

Link to comment

možda ih i ima, ali ne vidim nikakvu opasnost od svih onih ljudi po parkovima;

 

pet puta sam se prošetao po štajgi, jeo kod pakistanca, dva puta ušao u birjani fastfud da vidim da li je nešto ostalo za mene, ma migranti gledaju svoja posla - da ne kažem da su bezazleni, 

Link to comment

možda ih i ima, ali ne vidim nikakvu opasnost od svih onih ljudi po parkovima;

 

pet puta sam se prošetao po štajgi, jeo kod pakistanca, dva puta ušao u birjani fastfud da vidim da li je nešto ostalo za mene, ma migranti gledaju svoja posla - da ne kažem da su bezazleni, 

 

ma naravno, boles mozga je halucinirati ikakvu opasnost tamo

Link to comment

Sloboda govora za Obraz i Nase dok ih ne zabrane kao organizacije, ili im ne sude za govor mrznje. To je lako.

 

Ovo drugo je malo teze, jer medjunarodno-pravnu problematiku azila, imigracije i sl. ne poznajem. 

Pretpostavljam da tu postoje raznorazne situacije, pa bi bilo lepo da neko od pravnika napise nesto na tu temu.

 

budjoni, obrati paznju da ti se u svakom trenutku u srbiji nekoliko dana nalazi nekoliko hiljada ljudi ilegalno - onih koji se ne prijave ni u presevu ni u beogradu ili pak bivaju odbijeni (u beogradu). zakon nalaze da svako od njih bude trenutno uhapsen, prekrsajno kaznjen za ilegalni ulazak u zemlju i momentalno deportovan. znaci ova drzava je iz racionalnih razloga suspendovala svoj rule of law. isto tako ga je suspendovala u slucaju obraza i nasih, bez obzira na sve teorije zavere da su to drzavne organizacije. ja mislim da nisu, ali da ih drzava hendluje isto kao sto je hendlovala krimose u sedamdesetim. neko je procenio da je bolje da ih imaju pod nekakvom kontrolom nego da ih zabrane i tako ih kompletno kriminalizuju u cemu lezi opasnost da se oni jos vise ekstremizuju gde raste rizik da se pribegne i terorizmu i ekstremnijim vidovima nasilja od ovoga sto sada imamo. to nije rule of law ali jeste neka vrsta politike koja nije strana ni zemljama sa ozbiljnom demokratskom tradicijom od srpske.

Link to comment

jedan pukovnik pc brigade se opametijo pred realnošću :fantom:

 

Danish Refugee Council Secretary General Andreas Kamm, believes that the current refugee crisis is permanent and will lead to a collapse.

...

He estimates that the current pressure of refugees constitutes a 'permanent' challenge that does not go away, and recommends the development of new tools that can address and solve the problems.

 

But the answer is not that "Europe imports surplus populations," it said.

 

"We can not be required to destroy our own society. We must stop before it if we possibly can, "he says.

Immigration Minister Inger Støjberg (V) calls the current situation "extraordinary", but possible to solve.

 

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=da&u=http://jyllands-posten.dk/international/europa/ECE7963933/Sammenbrud%2Btruer%2Bflygtningesystem%2B%2B/&prev=search

 

 

Link to comment

Malo paranoje sa drugih foruma:

 

 

Po mojoj proceni Arapi kupuju tj dobijaju i Aerodrom i time upotpunjuju "investiciju" sa vec kupljenim tj datim JAT-om... tj tzv Air Serbiom...

A zasto oni zaokruzuju "investiciju" ?
Zato jer se migranti svercuju i avionima na jug Evrope!
To jos nikome nije receno i mediji samo kontrolisano pustaju fotke "migrantske pesadije", ali ja sam gotovo uveren da ih se na Jug Evrope doprema i avionima !!!

Zato je Etihad "investirao" i u AlItaliju...
Dakle "investicije" u Air Serbiju i Al Italiju...
I slpecima je jasno o cemu se radi...

Tajnim neregistrovanim letovima se dopremaju migranti na jug evrope (Italija/Srbija) a odatle im je vec blizu da dalje nastave peske il prevozima...


Zato smo imali i citavu seriju misterioznih samoubistava ili pak tzv "nesretnih slucajeva" u kojima su stradali piloti...
Ove godine njih vec jedno 5-6...
Kao sto smo i u Hrvatskoj imali padove jedno 4-5 sportskih pilota...
I kao sto njihova akrobatska grupa tzv "Krila Oluje" (njena originalna postava) je angazovana u Kataru...stagod taj angazman znacio...

A ja verujem da se ustvari u svim ovim slucajevima radi o "brisanju biografija"...i da onda oni sluze kao posada za ove tajne letove kojima se transferuju migranti u Evropu...

 

:fantom:

 

Link to comment

Ja juce cuh da jedan bogati Arapin daje po pet soma ojra svakom Sirijcu koji resi da pali iz zemlje..Kad sam pitao zasto to radi i gde mu je tu interes, dobio sam odgovore u rangu od "Tako ce da osvoje Evropu" do " Boli ga kurac, ima para moze da se zajebava".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...