Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

!!! SPOJLER ALERT ILI KAKO GOD !!!!

 

izuzetno uznemirujući snimak o stradanju lica i dece u eksploziji bombe

 

(fruti molim te upozori narod ujeba mi život upravo)

 

+1

 

ne mogu vise ovo da gledam

Link to comment

 

  • ok, video je uznemiravajući

 

 

sadržaj jeste jeben...

 

Narocito za ucesnike.

 

Nista licno, ukazala se prilika, namestilo se: ne razumem osetljivost zapadnih medija na ovakve, slicne i jos gore scene.

Ako je cilj da postedi tankocutnost prosecnog konzumenta takozvanih informacija, da ga se slucajno ne uznemiri, onda OK.

Danas je vest pre svega slika, video, opisi sa lica mesta, ma koliko opisni ne rade posao, danasnji svet funkcionise vizuelno.

Link to comment

za džabe je ovaj snimak, nije došao formalnim kanalima preko bibisija ili al džazire, tako da će se uzimati sa tipičnom ravnodušnošću - a daaa, ma to je snimio neki lokalac, tamo negde u siriji

Link to comment

 

Danas je vest pre svega slika, video, opisi sa lica mesta, ma koliko opisni ne rade posao, danasnji svet funkcionise vizuelno.

 

 

Ako mislis na globalnu morbidnu radoznalost, slazem se.

 

Sa druge strane, gledanje ovakve dokumentaristike je ukidanje dostojanstva zrtvama pre svega. Kao, ne znamo da tamo bombe padaju nasumice i kidaju decu na komade pa sad moramo to i vizuelno da dozivimo da bi smo poverovali.

 

Ovaj video me nicemu ne uci, ne pomaze, nema edukativni karakter.

 

Kao vest, ovo nema nikakvu vrednost. Kao mitoloska scena ima, jer staje uz slike holokausta i milion drugih krvavih minijatura iz besmislenih ratova. Ali meni je iskreno dosta mitoloskih scena. Kamerice su metastazirale u tri komada po stanovniku, takvo je zasicenje dokumentaristike da osecam kako prosto nemam vise snage da to podnesem.

 

Vec godinama internet je kao minsko polje, ne znas sta ces da otvoris. Juce video udavljenu decu, danas dete na izdisaju, aman ljudi stavljajte u spojlere i upozoravajte.

Edited by Caligula
Link to comment

ja sam od sedme pa do neke jedanaeste godine gotovo svakodnevno gledala na tvu raskomadane sunarodnike, od tad me ništa ne može toliko zgroziti da mi ogadi život ili šta se već piše ovde. ne volim to da vidim, ali me ne potresa toliko da ne mogu da funkcionišem. jednostavno od kad sam postala svesna to je način izveštavanja sa ratom zahvaćenih područja.

Link to comment

Zašto jednostavno nisi zaustavio nakon prvog leša i ugasio tab? Ne znam šta se dešava posle toga u videu. 

 

Btw slažem se da je pitanje da li ovo treba da kačimo. Mislim da ne.  

Edited by McCabe
Link to comment

Zašto jednostavno nisi zaustavio nakon prvog leša i ugasio tab?

 

Btw slažem se da je pitanje da li ovo treba da kačimo. Mislim da ne.  

 

:isuse:

 

opet sam ja kriv

Link to comment

:isuse:

 

opet sam ja kriv

 

Pa kad samo pišeš o sebi, pa moram da se bavim i temom topika i tobom. 

 

Btw složio sam se s tobom. U čemu je problem?

Link to comment

Btw slažem se da je pitanje da li ovo treba da kačimo. Mislim da ne.  

 

treba da se upozori ako neko moze biti sokiran, ako su krvave scene u prvom frejmu itd. ali kad dobijes video iz sirije gde na kraju ulice vidis dim od eksplozije i da neko histericno trci u tom pravcu, ne znam sta se moze ocekivati nego da ce biti leseva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...