Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Inace, zabavno je gledati kako iz nemacke vizure spremnost na kritiku opada sa geografskom sirinom: Madjari zid, to je jos cisto, nema guzve, uredjeno, drzava funkcionise, zamisljeno-uradjeno, Presevo guzve, znoj za sada, mirisi Balkana, Makedonija je vec ostrija, tuce, pale balkanske maske, slican sa slicnim.

Naravno, Grci i Bugari nit luk jeli, nit luk mirisali, Nemci cistih ruku, tu smo ako treba da pripomognemo, sve po redu, standardima i zakonima i vrednostima.

Bice jos zabavnije kad se precutno najverovatnije ukine lovostaj, a jos zabavnije kad se napujdaju razni Balkani da se time bave.

Bice, za javnost, otprilike: evo, oni jadni bi da dodju kod nas, ali im ovi dole ne daju...

 

Ah, mosa.

 

 

 

Angela Merkel’s humane stance on immigration is a lesson to us all

 

Will Hutton

http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/aug/30/immigration-asylumseekers-refugees-migrants-angela-merkel

Link to comment

Sta god da je razlog za zabranu, zabrana je dobrodosla.

 

Pored toga, ako mislite da kada se okupi 50 ili 500 nacosha, barem deo njih nece pozeleti da ode u park i iscipelari nekoga, onda OK. To se onda zove bezbedonosna procena.

 

Ne ocekujem principe ali NS je rekao da ova zemlja ima antifasisticku tradiciju i da ne moze dozvoliti javna okupljanja neonacistickih grupa. Sta tacno da uzviknem? Politikantu? Manipulantu? Zasto trpas Dveri medju ove?

 

Pa zabole me. Evo pa vi vicite to.

 

Ja bi inace najvise voleo da dodju nacoshi u park i krenu da jedu govna i da ustane ekipa iz Kobanea ili Hindukusha. Ne verujem da su posle 3000km znacajno ispali iz forme. 

 

Zabrana, naravno, nije dobrodosla.

 

I da, policija, kako je vec u dogovu sa njima, sasvim lepo moze da iskonstrolise tih 50 balvana (500 je preterana brojka).

 

Antifasisticka tradicija se pokazuje, recimo, kontraskupom kako se to obicno i radi u Nemackoj i Engleskoj a ne zabranom.

Link to comment

Ja ne vidim sta bi bilo dobro da nacosi upadnu u park iili sl scenarijo sukoba, jer ce u jednom slucaju da najebu nacosi, neko bude izboden, i imas shitstorm nad izbeglicama, ili u drugom, da nacosi(ne podcenjivati,jer ce hijene izabrati i napasti neku manju grupicu od sebe) to urade nekim izbeglicama

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

Ma, pusti, to je nas Yolo, koji se sa vremena na vreme lozi na opravdano nasilje. Onomad je savetovao intifadu Srbima na Kosovu, ako me secanje ne vara. 

 

A bio je i vatreni fan Vucica u njegovim PPV pocecima.

 

Ne razmislja Yolo nikad u kategorijama nacela i zakona, vec pise kako ga srce u tom trenutku vodi.

Link to comment

ma ja se to zajebavam, gde dobro. 

 

pejsi, pravimo ovu drzavu i rule of law od 2000. i od svih momenata za isterivanje pravnog maka na konac svesno preskacem ovaj. svaki drugi put, da.

 

pa, nema preskakanja. jer rule oflaw je rule of law, ako ga nema u sledecem trenutku ce te neko klepiti ovim izuzetkom koji si odlucio da preskocis.

Link to comment

nemci upravo izvestavaju o zavrsetku izgradnje madjarskog zida, i to apsolutno bez ikakve mrvice kritike.

jebene evropske vrednosti.

 

o cemu pricamo, madjarska dobija silne milione

"A spokeswoman for the European Commission, the EU’s executive arm, said Hungary's share of a seven-year EU budget to 2020 for asylum, migration and policing was more than 85 million euros and Budapest's request for 8 million euros more this year was being fast-tracked."

 

plus u svakom momentu mogu jos da traze ako im zatreba za nesto konkretno

Link to comment

o cemu pricamo, madjarska dobija silne milione

"A spokeswoman for the European Commission, the EU’s executive arm, said Hungary's share of a seven-year EU budget to 2020 for asylum, migration and policing was more than 85 million euros and Budapest's request for 8 million euros more this year was being fast-tracked."

 

plus u svakom momentu mogu jos da traze ako im zatreba za nesto konkretno

 

misliš, nešto concrete:fantom:

 

Naravno, Poruke Mađarskoj su tipa - ej ,to stvarno nije lepo. stvarno nije u redu da gradite zid. mislim, ono, nema smisla stvarno...errr, kolko vas ono beše to košta?

Link to comment

Ma, pusti, to je nas Yolo, koji se sa vremena na vreme lozi na opravdano nasilje. Onomad je savetovao intifadu Srbima na Kosovu, ako me secanje ne vara. 

 

A bio je i vatreni fan Vucica u njegovim PPV pocecima.

 

Ne razmislja Yolo nikad u kategorijama nacela i zakona, vec pise kako ga srce u tom trenutku vodi.

 

 

:heart:

Link to comment

na primeru prajda smo videli da policija potpuno kontrolise razne ekstremne grupe. nema tu spontanosti ni malo.

 

Да,да им паре да се не скупљају тај дан.Али није то тема.

 

Иначе ко год је у могућности треба да се посере оним Мађарима испред зида,

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...