Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ne mogu da tvrdim tako nešto, ali ko zna...

 

Jbg ne možemo ni za Vučića i Obraz al eto....skloni smo pre da poverujemo da bi eto kao Nemci rado pustili izbegle al im kao Mađari, Slovaci i ini ne daju. Znamo ko u oba slučaja vuče strašnu hipoteku iz prošlosti i kome prosto nije dopušten nikakav ksenofobičan izlet u javnosti.

Edited by dillinger
Link to comment

1. u demokratskom društvu ovakve stranke bi bile odavno zabranjene (?)

2. ovo nije demokratsko društvo

jes alza malo.

 

u dortmunjdu je recimo u parlament usla stranka sa vrlo jednostavnim nazivom - desno.

glavni baja je okoreli nacista, vodja najekstremnije desne navijacke frakcije, lik koji je lezao u tvorzi zbog najtezih stvari, a mislim da je i trenutno tamo, posto je unakazio od batina nekog taksistu.

jedna od stvari koje su javno trazili su bili spiskovi jevreja.

Link to comment

na primeru prajda videli smo na šta liče ozbiljne procene naše policije.

 

na primeru prajda smo videli da policija potpuno kontrolise razne ekstremne grupe. nema tu spontanosti ni malo.

Edited by Takeshi
Link to comment

Opet kažem ponavljam, ako država nije zabranila ove organizacije, nema razloga da zabranjuje ovakve skupove. Belč je u pravu kada kaže da Obraz i Naši mrze muslimane, ali sve dok se predviđa miran skup, sa sadržinom koja je najavljena u saopštenju koje sam citirao, ne bi trebalo da bude razloga za zabranu. Ako policija procenjuje da skup neće proteći mirno onda skup treba zabraniti.. Ali takva procena mora da ima ozbiljno utemeljene argumente a ne proizvoljne procene, sa čime bismo s vremenom morali biti upoznati a na osnovu čega bi drugi državni organi morali da preduzmu konkretne mere. Prosto, kada zabraniš skup, mora da postoji bolje objašnjenje od ovoga i neki follow up, što verovatno nećemo videti. 

 

Sta god da je razlog za zabranu, zabrana je dobrodosla.

 

Pored toga, ako mislite da kada se okupi 50 ili 500 nacosha, barem deo njih nece pozeleti da ode u park i iscipelari nekoga, onda OK. To se onda zove bezbedonosna procena.

 

Ne ocekujem principe ali NS je rekao da ova zemlja ima antifasisticku tradiciju i da ne moze dozvoliti javna okupljanja neonacistickih grupa. Sta tacno da uzviknem? Politikantu? Manipulantu? Zasto trpas Dveri medju ove?

 

Pa zabole me. Evo pa vi vicite to.

 

Ja bi inace najvise voleo da dodju nacoshi u park i krenu da jedu govna i da ustane ekipa iz Kobanea ili Hindukusha. Ne verujem da su posle 3000km znacajno ispali iz forme. 

Link to comment

na primeru prajda videli smo na šta liče ozbiljne procene naše policije.

Upravo tako. 

 

I onda od iste te policije tražimo da zabrani skup.

Link to comment

Sta god da je razlog za zabranu, zabrana je dobrodosla.

 

Pored toga, ako mislite da kada se okupi 50 ili 500 nacosha, barem deo njih nece pozeleti da ode u park i iscipelari nekoga, onda OK. To se onda zove bezbedonosna procena.

 

Ne ocekujem principe ali NS je rekao da ova zemlja ima antifasisticku tradiciju i da ne moze dozvoliti javna okupljanja neonacistickih grupa. Sta tacno da uzviknem? Politikantu? Manipulantu? Zasto trpas Dveri medju ove?

 

Pa zabole me. Evo pa vi vicite to.

 

Ja bi inace najvise voleo da dodju nacoshi u park i krenu da jedu govna i da ustane ekipa iz Kobanea ili Hindukusha. Ne verujem da su posle 3000km znacajno ispali iz forme. 

prvi pasus - Ne može zabrana da bude dobrodošla ako ne sagledamo razloge. Meni se čini da su takve stvari notorne. No, kako se oko toga ne slažemo, barem mi je drago da smo izoštrili osnove neslaganja. Ti stvari gledaš utilitarno, ja ih dovodim na nivo demokratskih i rule of law principa. 

 

drugi pasus - hajde ako si toliko raspoložem da se pozivaš na bezbednosnu procenu, iscimaj se da od MUP-a dobiješ (dobijemo) tu bezbednosnu procenu. Isto to su radili Miletić i ostali u vezi prajda. Princip je bio isti - ako MUP nešto zabrani, mora da postoji bezbednosna procena. Najveći deo sadržaja te procene trebalo bi da bude dostupan javnosti. Ovako, bez uvida u elemente te procene mi samo možemo da verujemo Slini na reč, a radi se, jelte, o 1 Slini. Čak i da nije u pitanju Slina, poliitčar je. Ne može da izađe na (strogo kontrolisanu) konferenciju za štampu i zabrani nešto i mi da to uzmemo zdravo za gotovo. 

 

treći pasus - upravo to je poenta. ako se radi o neonacističkim grupama, one bi morale biti zabranjene. one ne bi mogle biti u prilici da organizuju skup. shvataš li paradoks?

Link to comment

Ja ne vidim sta bi bilo dobro da nacosi upadnu u park iili sl scenarijo sukoba, jer ce u jednom slucaju da najebu nacosi, neko bude izboden, i imas shitstorm nad izbeglicama, ili u drugom, da nacosi(ne podcenjivati,jer ce hijene izabrati i napasti neku manju grupicu od sebe) to urade nekim izbeglicama

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Ja ne vidim sta bi bilo dobro da nacosi upadnu u park iili sl scenarijo sukoba, jer ce u jednom slucaju da najebu nacosi, neko bude izboden, i imas shitstorm nad izbeglicama, ili u drugom, da nacosi(ne podcenjivati,jer ce hijene izabrati i napasti neku manju grupicu od sebe) to urade nekim izbeglicama

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

 

ma ja se to zajebavam, gde dobro. 

 

pejsi, pravimo ovu drzavu i rule of law od 2000. i od svih momenata za isterivanje pravnog maka na konac svesno preskacem ovaj. svaki drugi put, da.

Edited by yolo
Link to comment

zezao il ne islamofobija ce rasti.

ladno vidim neke osobe od kojih ne bih ocekivala da dele onu fotku 'evropa 1970 / evropa 2050'

 

a sukobi i ubistva poput ovog najnovijeg u shvedskoj su dokaz i pogon za jachanje tog sentimenta

Link to comment

1. u demokratskom društvu ovakve stranke bi bile odavno zabranjene (?)

2. ovo nije demokratsko društvo

 

U demokratskom društvu Demokratske Narodne Republike Koreje i DDR-a...

Link to comment

Jbg ne možemo ni za Vučića i Obraz al eto....skloni smo pre da poverujemo da bi eto kao Nemci rado pustili izbegle al im kao Mađari, Slovaci i ini ne daju. Znamo ko u oba slučaja vuče strašnu hipoteku iz prošlosti i kome prosto nije dopušten nikakav ksenofobičan izlet u javnosti.

 

ma ko u to veruje

Link to comment

pitam se koliki procenat ovkao misli?

 

 

Untitled.jpg

 

 

bojim se velika

dobar deo ljudi gleda na ovo sa aspekta kako se to odrazava na njihov standard, sigurnost i sl, empatija i solidarnost ne postoje na tom nivou, a ko ce jos razmisljati o politickim uzrocima koji su to doneli, lakse je bes usmerniti na 'uljeze'

 

Link to comment

Zar nije onda to net - migracija (imigranti su oni koji odlaze)? I know, semantics...

 

Gde si nasao ovo za 900k za UK?

 

Ovde kukaju kako je 300k bilo najvise u poslednjih 10 godina.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

World Bank procene, ima link u originalnom postu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...