Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Centralna Azija uglavnom.

 

Podatak je neto imigracija, znaci imigracija minus emigracija.

Zar nije onda to net - migracija (imigranti su oni koji odlaze)? I know, semantics...

 

Gde si nasao ovo za 900k za UK?

 

Ovde kukaju kako je 300k bilo najvise u poslednjih 10 godina.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

+100

jedino sto nije banksi, prekjuce je fotka objavljena na njegovoj neoficijelnoj fb strani(on sam ne koristi ni tw ni fb) a fotka je od pocetka juna, deo kampanje neke spanske ngo

no nebitno,al ajd da se kaze

Link to comment

Hvala Tsai, ja ne mogu da se nakanim da napišem nešto...

Mnogo sam besan...

Možda sutra okačim neke fotke da ljudi vide...

Mada ne znam kako stojimo sa poštovanjem privatnosti tih ljudi na fotkama...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

 

ako je u dobroj volji i ima neki cilj, slobodno preskocite privatnost. ovo nije trenutak da se bavimo time (uz svest o svim mogucim  stvarima koje krsenje privatnosti moze da donese)

Zamolio me je ortak koji već vrlo dugo radi sa imigrantima u Srbiji a prati i naše pisanje i akcije u parku ( nije Radoš ;)   da napišem nešto o fotografijama , pošto sam i sama bila u napasti da na svom Fb stavim par  potresnih  fotografija  vezanih uz priču u kojoj smo mi učestvovali.

Dakle  i kad je uz dozvolu i uz najbolju nameru  ne bi trebalo objavljivati lica  tražilaca azila i njihova imena. Jer njihov put se ulaskom u eu ne završava , tek počinje  borba za dobijanje azila a   tamo se sve koristi da budu odbijeni. Nekom eu ćati je to što se neko slobodno fotografiše nasmejan pod svojim imenom dovoljno da kaže da ta osoba i nije ničim ugrožena kada se ne boji i dobrovoljno pristaje da joj se lice vidi. Ovi ljudi to ne znaju. Reka je ljudi , nisu pravili planove  o traženju azila  već se krenulo  u opštoj lavini i treba im napomenuti i objasniti.

Tražioci azila dakle  ne pokazuju lice  na fotografijama , za svaki slučaj . Na fotografijama koje kačimo o susretima sa njima  im lica bar  treba zamagliti.  Svet je postao globalno informatičko selo u svakom pogledu .

Kao sitnu potvrdu navodim  da je nešto oko mesec dana trebalo da se sakupe podaci o momku koji je pre mesec dana nesrećno preminuo u Bgu.  Dobijeni i nadjeni  sa identifikacionim podacima da bi bio dostojanstveno sahranjen iz zemlje za koju bi teško ko do nas rekao da je uredjena zemlja.

Link to comment

kako index.hr javlja, magyari su završili sa postavljanjem bodljikae žice i žičane ograde, sada počinje naredni stejdž sa podizanjem pravog betonskog zida

Link to comment

kako index.hr javlja, magyari su završili sa postavljanjem bodljikae žice i žičane ograde, sada počinje naredni stejdž sa podizanjem pravog betonskog zida

 

 

... koji ce biti vidljiv iz svemira :mellow:

 

Cekaj, betonski zid je oduvek bio plan ili...?

 

Ovo je jako nepristojno sto rade.

Link to comment

idioti:

 

 

Sljedeća faza uključuje izgradnju drvenog zida visokog četiri metra, a radnici i vojnici mađarskog ministarstva obrane već su započeli s gradnjom barijere.

Cijeli projekt "zida", najavljen od strane mađarskog premijera Viktora Orbana početkom lipnja, trebao bi biti dogotovljen kroz nekoliko mjeseci.

 

 

dobro je, nije od betona, od drveta je

Link to comment

Ma plot, ograda bilo kakva, je samo psiholoska barijera za unutrasnju upotrebu; kad se ta barijera predje i uho se navikne na rec 'zid', rec koje se Evropa inace kao bajagi uzasavala i zaklinjala da nikad vise, samo nebo je granica.

 

Madjari 'ladno mogu da izvade iz arhiva planove za one svoje granicne prelaze i ostale andrmolje za sprecavanje ilegalnih prelazaka: rampe debele pola metra ispunjene betonom, zaoranu pa izglancanu povrsinu da se vide tragovi, mine, jos kad ovi razvijeni dodaju tehnologije...

 

Obaska sto tesko da cemo ikad saznati sta se zaista dogadja na morskim prilazima Evropi, gde nema svedoka, gde je sve laganica i polako, brod se otme kontroli pa pregazi camac, brodolomce ne vidis ili uslovi ne dozvoljavaju: BTW i sto se mora tice, koliko vidim za tretman ovih koji pokusavaju morem koristi se izraz salvage koji ima tacno odredjena pomorskopravna znacenja, izmedju ostalog i vracanje u luku zemlje iz koje se poslo, obaska sto ne obuhvata migrante, obaveze prema njima kao takvima, humanizam, ali obuhvata naknadu troskova...

Link to comment

 

Obaska sto tesko da cemo ikad saznati sta se zaista dogadja na morskim prilazima Evropi, gde nema svedoka, gde je sve laganica i polako, brod se otme kontroli pa pregazi camac, brodolomce ne vidis ili uslovi ne dozvoljavaju: BTW i sto se mora tice, koliko vidim za tretman ovih koji pokusavaju morem koristi se izraz salvage koji ima tacno odredjena pomorskopravna znacenja, izmedju ostalog i vracanje u luku zemlje iz koje se poslo, obaska sto ne obuhvata migrante, obaveze prema njima kao takvima, humanizam, ali obuhvata naknadu troskova...

 

 

to sam i mislio, verujem da se tako nešto i događa, pregaze čamac, kao nisu ga videli, to se desilo i pre više od petnaest godina kada je italijanski patrolni brod pregazio čamac pun albanaca i otrantskom prolazu

Link to comment

Tu ce Grci da dodju na svoje, ako vec nisu, a ima abera da jesu, mornarica i vojska uopste su u pukovnickom fazonu, kakva kurac Siriza, kakva humanost, taj stepen tuposti, frustracije i ideoloske zatucanosti tesko je i zamisliti, a ovo je bogom dana prilika da zbace NATO i EU glazuru pogotovo sto im s te strane ne preti nikakva opasnost od prigovora, prekora i slicnih zamajavanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...