Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Moral je moral, a interes je interes. Kako državni, tako i lični

OK, ali evropsku sirotinju, a bogami i sire, godinama ubedjuju u postojanje i potrebu postovanja odredjenih univerzalnih vrednosti i principa; jedino sto su uspeli da dokazu i sto upravo dokazuju, pa i to po ko zna koji put, to je da smo svi jednaki, ali su neki malo jednakiji.

Bas kao sto su i u Evropi koju oni prave, neki vise, a neki manje Evropljani.

Nece do da fercera na iole duze staze, a bojim se da ce racun da bude poveci.

Jedina politika koju su takozvani veliki uspesno do sad demonstrirali je da ce ako oni u nekoj jami budu u govnima do guse, znati da se pobrinu, bez obzira na cenu, principe i moral, da stoje na necijim ramenima.

A znamo i cijim.

 

Poglej samo Srbiju: od svih evronada i evroentuzijazama ostao je samo njanjavi Pescanik, a Evropa je - Vucic. 

 

 

Edit: @Fins Fleet: evro je evro, i ja ga volim :) , ali se supstanca sve vise svodi na njega i samo na njega, ne valja to.

Edited by namenski
Link to comment

Meni najdraži cvet iz bašte evropskih ideja je onaj o jedinstvenoj EU vojsci. Prošle godine je trebala ko hleb nasušni protiv Rusa, pogodite protiv koga bi je danas upotrebili :fantom:  

Link to comment

OK, ali evropsku sirotinju, a bogami i sire, godinama ubedjuju u postojanje i potrebu postovanja odredjenih univerzalnih vrednosti i principa; jedino sto su uspeli da dokazu i sto upravo dokazuju, pa i to po ko zna koji put, to je da smo svi jednaki, ali su neki malo jednakiji.

Bas kao sto su i u Evropi koju oni prave, neki vise, a neki manje Evropljani.

Nece do da fercera na iole duze staze, a bojim se da ce racun da bude poveci.

Jedina politika koju su takozvani veliki uspesno do sad demonstrirali je da ce ako oni u nekoj jami budu u govnima do guse, znati da se pobrinu, bez obzira na cenu, principe i moral, da stoje na necijim ramenima.

A znamo i cijim.

 

Poglej samo Srbiju: od svih evronada i evroentuzijazama ostao je samo njanjavi Pescanik, a Evropa je - Vucic. 

 

A Vučić je Srbija. Pošto Peščanik sigurno nije.

 

bold 1 - jesu, ali pred - sobom. 

 

bold 2 - neće. ali ne zato što je greh, nego zato što je - greška. 

Link to comment

A Vučić je Srbija. Pošto Peščanik sigurno nije.

 

Pokusao sam da skrenem paznju na ubivanje i ono malo evroentuzijazma kao nade u promene, kakve-takve.

Primeri su odabrani nasumice, naravno da je Vucic danas Srbija, ali je jos naravnije da je Evropa danasnjice upravo вучићевска.

Pescanik je samo slika i prilika bankrota intelektualnog pravca, naravno uslovno receno, koji je pripomogao da takozvane evropske vrednosti dodju u corsokak u kome su danas i ukoliko je o Srbiji rec. 

 

bold 1 - jesu, ali pred - sobom.

 

Pa nisu samo pred sobom. 

Sve dok imaju, a imaju, na raspolaganju dovoljno gvozdjurije da se petljaju tamo gde petljanju gvozdurijom mesta nema.

 

bold 2 - neće. ali ne zato što je greh, nego zato što je - greška.

 

Jeste greska, al se bojim - sistemska  :(

Link to comment

Udruženje "Komšiluk" iz Sarajeva dovezlo je danas pomoć u vidu pet tona hrane i sredstava za higijenu u Miksalište u Beogradu, u kojem se prikuplja humanitarna pomoć za izbeglice, koje na putu do zemalja Evropske unije, neko vreme provedu u parku kod beogradske autobske stanice.

 

"Akcija je počela pre nekih sedam dana na mom Facebook profilu statusom 'Da li bi neko želeo pomoći izbeglicama u Beogradu'. Sedam dana kasnije imamo pet tona hrana i higijene, tri kombija i tri putnička auta, koju smo doneli iz Sarajeva“, rekla je volonterka Udruženja "Komšiluk" Sandra Sladaković, navodeći da su iz Sarajeva krenuli jutros u pet sati, ali da su, nažalost, zbog poteškoća u putu, stigli tek nešto pre 15 sati.

Link to comment

Pokusao sam da skrenem paznju na ubivanje i ono malo evroentuzijazma kao nade u promene, kakve-takve.

Primeri su odabrani nasumice, naravno da je Vucic danas Srbija, ali je jos naravnije da je Evropa danasnjice upravo вучићевска.

Pescanik je samo slika i prilika bankrota intelektualnog pravca, naravno uslovno receno, koji je pripomogao da takozvane evropske vrednosti dodju u corsokak u kome su danas i ukoliko je o Srbiji rec. 

 

Pa nisu samo pred sobom. 

Sve dok imaju, a imaju, na raspolaganju dovoljno gvozdjurije da se petljaju tamo gde petljanju gvozdurijom mesta nema.

 

Ah, svet je nepravedan :) Nije to samo pitanje "gvožđurije" ili para. Nego i kako se do svega toga došlo i dolazi, a neće biti da se dolazi samo nametanjem svoje volje drugima (iako naravno, toga ima u ogormnim količinama). Ana kraju krajeva i da je samo nametanjem svoje volje drugima - kako se pa do toga došlo? A u tom grmu leži (poveći deo) zec(a) zašto svi ti ljudi upravo idu tamo gde idu i gde ih, jednim delom, ni ne žele. Ali zašto bi to njih zanimalo? 

 

bold - kod koga? Vučić "zrači" evroentuzijazmom, a ljudi glasaju za njega. Mislim, znam šta želiš reći, ali nije tako jednostavno, jer je i sam "evroentuzijazam" donekle fluidna stvar, a evropski identitet je identitet "u izgradnji"

Edited by MancMellow
Link to comment

Ah, svet je nepravedan :) Nije to samo pitanje "gvožđurije" ili para. Nego i kako se do svega toga došlo i dolazi, a neće biti da se dolazi samo nametanjem svoje volje drugima (iako naravno, toga ima u ogormnim količinama). Ana kraju krajeva i da je samo nametanjem svoje volje drugima - kako se pa do toga došlo? A u tom grmu leži (poveći deo) zec(a) zašto svi ti ljudi upravo idu tamo gde idu i gde ih, jednim delom, ni ne žele. Ali zašto bi to njih zanimalo? 

Ne moras mene da ubedjujes da je svet nepravedan  :)

Ja se, kao i svaka pristojna mis ovog ili onog, izjasnjavam za mir i srecu u svetu i da svi zive 1000 godina.

Problem je samo, bojim se, u tome sto su nas smisljeno понадали da moze i drugacije.

 

...evropski identitet je identitet "u izgradnji"

 

Na cudan nacin to rade, meni pre lici na - razgradnju.

I to poprilicno uspesnu.

Link to comment

Ne moras mene da ubedjujes da je svet nepravedan  :)

Ja se, kao i svaka pristojna mis ovog ili onog, izjasnjavam za mir i srecu u svetu i da svi zive 1000 godina.

Problem je samo, bojim se, u tome sto su nas smisljeno понадали da moze i drugacije.

 

Na cudan nacin to rade, meni pre lici na - razgradnju.

I to poprilicno uspesnu.

 

pa ono, za sad je textbook - da vidimo ko smo "mi", a ko su "drugi". ako se u tom procesu evropa pocepa, to je to, nije uspelo. ono što hazard kaže, nije problem što su licemeri, problem je ako su neznalice i budale. 

Link to comment

nije problem što su licemeri, problem je ako su neznalice i budale. 

Pa, problem je sto su licemeri. Problem je jer su nas veoma uspesno ubedili da je moguce. Ono, mozda smo svi u svojoj glavi znali da "nije sve bas tako" (kad imas rodjake koji su u isto vreme clanovi Le Penove i Seseljeve stranke, onda svakako znas), ali ideja o super kul Evropi, njenoj slobodi i civilizaciji veoma lako prijanja za srce. A ako prijanja nekim ljudima u Srbiji, onda ce jako lako prirasti i mnogima u toj samoj Evropi, gde ima vise preduslova za tako nesto. I potrebno je jako mnogo truda da se sve to razjebe i da se vratimo u 1938.

Link to comment

pa ono, za sad je textbook - da vidimo ko smo "mi", a ko su "drugi". ako se u tom procesu evropa pocepa, to je to, nije uspelo. ono što hazard kaže, nije problem što su licemeri, problem je ako su neznalice i budale. 

Nije ovde u pitanju licemerje, nije ni neznanje ni budalisanje.

Problem je debelguzo ubedjenje da se zivi u najboljem od najboljih svetova, dodatno napumpano potrebom malog evropskog purgera - koji je BTW i HM Glasac - da za svoje pare bude zasticen od nekog tamo divljeg spoljnjeg sveta za koji je najbolje da ostane na televiziji, pa sve to sistemski nagurano u prosecnost, mediokretenizam u razmerama koje do sada nisu vidjene u Evropi, toj kolevki civilizacije.

Nestale su, kao da ih nikad nije ni bilo, istinske evropske intelektualne gromade, ljudi koji su ucili covecanstvo pobuni i potrebi promene: sistem se obezbedio od pojave novog Hitlera, to priznajem, ali se jos uspesnije obezbedio od vizionara druge sorte danas toliko potrebne, sorte drzavnika na primer.

Nije, bojim se, problem u ekonomiji: problem je sistemski, a sistem je - ispostavlja se - ranjiv i sposoban da se u krizi utekne jedino poznatim mehanizmima kao sto su nacionalizmi, ksenofobija, politicka resenja koja se iznudjuju silom.

Jednom recju - nista novo i nista sto do sad nije vidjeno.

A izgledalo je da ima sanse.

Link to comment

pa ono, za sad je textbook - da vidimo ko smo "mi", a ko su "drugi". ako se u tom procesu evropa pocepa, to je to, nije uspelo. ono što hazard kaže, nije problem što su licemeri, problem je ako su neznalice i budale. 

 

Pa nece biti da su budale. U svakodnevnim situacijama obicni ljudi mere uzrok i posledicu pa ako siledzija tuce psa u Srbiji a ti mu pripretis tuzbom, on ce da stane sa batinama da bi, cim ti okrenes ledja, ubio boga u tom psu deset puta jace nego sto je nameravao (na policiju i tuzilastvo svakako niko ne racuna). Prema tome, razmislices pre nego sto krenes da mu pretis praznom puskom a pas ce ti biti zahvalan sto nisi napalio gazdu jos jace time sto ces shatro da ga branis.

 

Hocu reci, svi ljudi mere situaciju pa se u neku umesaju a poneku ce da preskoce, zavisno od posledica koje predvide.

 

U vladama zapadnih zemalja sede ljudi inteligentni za toliko da tacno znaju koliko kosta svaki potez koji povuku. Prema tome, licemeri su i to profi licemeri. Ne moze iz glave da mi izvetri ona slika utopljene dece po libijskoj obali. Oduvek su ljudima vladali monstrumi, samo sto je sad ogoljeno pa se jasnije vidi.

 

edit: mamicu im jebem da im jebem majmunsku

Edited by Caligula
Link to comment

Pa, problem je sto su licemeri. Problem je jer su nas veoma uspesno ubedili da je moguce. Ono, mozda smo svi u svojoj glavi znali da "nije sve bas tako" (kad imas rodjake koji su u isto vreme clanovi Le Penove i Seseljeve stranke, onda svakako znas), ali ideja o super kul Evropi, njenoj slobodi i civilizaciji veoma lako prijanja za srce. A ako prijanja nekim ljudima u Srbiji, onda ce jako lako prirasti i mnogima u toj samoj Evropi, gde ima vise preduslova za tako nesto. I potrebno je jako mnogo truda da se sve to razjebe i da se vratimo u 1938.

 

Polako, polako...daleko je od toga. 

Link to comment

Nije, bojim se, problem u ekonomiji: problem je sistemski, a sistem je - ispostavlja se - ranjiv i sposoban da se u krizi utekne jedino poznatim mehanizmima kao sto su nacionalizmi, ksenofobija, politicka resenja koja se iznudjuju silom.

Pa dobro, nije da je to jedino sto se cuje sa severa. Jeste najglasnije i da, najlakse cujemo jer boli.

 

I precenjujes sistem i vodje. "Mali" ljudi su jednako bitni, jer su ljudi oni koji ce na mirko nivou integrisati nove ljude u novo-stari zivot.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...