Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Bilo je ovde reci o Sirijcima koji  bi radili jako i cenili to sto su u Nemackoj.

 

Ako se ne varam, problem integracije nije u prvoj generaciji koja zeli da bude negde, vec u drugoj koja zivi u zemlji rodjenja a koja strci. Otuda nema radikalizovanih matorana, vec njihove dece i cesto, koliko citam, ima nerazumevanje roditelji-deca po tom pitanju. 

Link to comment

Vidi, ja sam ponosan što se ovako odnosimo prema izbeglicama/migrantima.

 

Odmažemo sebi? Neka. Odmažemo i njima? E pa neće biti, svakom kojem pomognemo je uspeh a šta će biti sutra, ne zna se. Mi ne odlučujemo tako samo neka igramo poen za poen.

 

Brate rodjeni, i ja sam ponosan na to.

 

Poen po poen, neka svako odvoji stare decije stvari, cebad, nesto para za sredstva za higijenu, tim ljudima je sve potrebno. I da se razgovara sa njima, da im se ponudi tus u kuci, neka usluga, ko ima uslove da primi porodicu na dan/nedelju. To nije btw. srpski ekskluzivitet, to rade i mnogi madjari, nemci (kako sam procitao)...

 

 

Sramota me reć' čak sam ponosan na izjave i akcije pojedinih ljudi iz vlasti.

 

Potezi vlasti (i medija koje vlast kontrolise) nisu za ovaj topik, ovo je PDF drustvo i ja sam to potpuno zaboravio. Tako da ova prica o tome kako trujem topik (politikom) ima smisla i iskreno se izvinjavam zbog toga.

 

Trebalo bi otovoriti temu na politici o odnosu srpskih vlasti prema migrantima jer to da li treba da se ponosimo izjavama vlasti ili ne zavisi direktno od motiva tih vlasti na osnovu kojih formiraju stav. Tu lezi moj strah, kako Beowl tvrdi, neopravdan.

Edited by Caligula
Link to comment

I mozak koji postavlja ovakva pitanja je jako ruzan, uvreda prvo za ovaj forum a onda i sire. Pa niko ne trazi razloge za to.

 

ima budala koji se i tim razlozima bave, i ja se ponekad iznenadim

Edited by slow
Link to comment

 

 

"Izbeglice će u Srbiju stizati još pet godina"

Izbeglice sa Bliskog istoka će u Srbiju stizati još najmanje pet godina, rekao je za “Južne vesti”, direktor Centra za zaštitu tražilocima azila Radoš Đurović.

 

 

ako je ovo tačno, imaćete vi posla još dugoč;

 

i je li uopšte verodostojan taj radoš ili je samo jošjedan bot?

Link to comment

 

A U.S. official said Monday that the country would accept around 8,000 Syrian refugees in 2016. The U.N. refugee agency has reportedly referred 15,000 Syrian refugees to the U.S. government.

State Department spokesman John Kirby said that the U.S. was the leading country to accept refugees and contribute financially for resettlement efforts. However, he refused to call it “the metric of success.”

“And so, what we're really committed to is helping to foster the kind of political transition inside Syria, so that it is a safe environment for Syrian people to return, including the millions that are seeking refuge in Turkey right now,” Al Arabiya quoted Kirby as saying.

Washington said in December that the U.N. had referred 9,000 refugees to the U.S., which agreed to accept up to 2,000 Syrian refugees in 2015. U.S. officials also said that the number would be increased in 2016.

Edited by slow
Link to comment

ako je ovo tačno, imaćete vi posla još dugoč;

 

i je li uopšte verodostojan taj radoš ili je samo jošjedan bot?

 

Pa sigurno da neće prestati u narednih mesec-dva, sad da li će biti baš pet godina ili tri ili 15, to već niko ne može znati.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...