Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ljudi su svuda isti (al' sam mudar, jebo te). ipak, imaš društva koja su, iz ovog ili onog razloga, tolerantnija i otvorenija za izbeglice od drugih. jedan deo razloga je ekonomski - normalno je da nemackoj, danskoj ili svedskoj bude lakse da apsorbuje veci broj izbeglica, kad im ionako treba jeftine radne snage. ali to je samo deo price. jeftine radne snage treba onoliko i u emiratima, kataru ili saudijskoj arabiji, pa opet tamo nema izbeglicke krize.

 

drugim recima, koliko god da su svi rasisti, licemerni, govna, bagra, itd... ostaje fakat da je u poslednjih 25 godina zapadna evropa apsorbovala ogroman broj, sto izbeglica, sto ekonomskih migranata, iz najrazlicitijih delova sveta. to govori nesto o trzistu radne snage u zapadnoj evropi ali i o tamosnjim drustvima. na kraju krajeva, i sam si to na svojoj kozi osetio. nije bajno ali se moze ziveti.

 

da u pravu si ali to se drasticno menja. naletim na odlicnu karikaturu koja objasnjava promjenu tog majndseta.

 

2cp2gaq.jpg

 

ova levo je danska ministrica za integracije.

zena izbeglica: kuca mi je bombardovana, familija pobijena, IS me silovao, nagazila sam na minu

ministar: ok. i koja od tih stvari po tvom misljenju te kvalifikuje za posao u danskoj?

Link to comment

dobra reportaza iz kalea:

 

'Everyone Will Make It One Day': Meeting the Calais Migrants Who Dream of England

 

Nearby is Salem, a 24-year-old from Damascus, Syria. One his favorite books is Heart of Darkness, he told VICE News, but he said he never understood it like he does now, after his journey through Europe.

 

In the Jungle camp, an Eritrean man claimed five of his friends had made it to the UK in the past two weeks. "I love London because I love Arsenal," he said. Earlier he told another journalist that his favorite team was Manchester.
Link to comment

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=08&dd=27&nav_category=12&nav_id=1031806

 

 


 

SPC: Pomozimo novim beskućnicima sa Istoka

Srpska pravoslavna crkva saoseća sa stradalnicima iz Sirije, Iraka i drugi država i poziva državne vlasti i građane da nastave da im pružaju svesrdnu pomoć.

U saopštenju SPC-a se navodi i da SPC saoseća "sa ovim novim beskućnicima sa Istoka", i poziva "narod da im otvori svoje srce i dušu".

Kako se podseća, Sveti Arhijerejski Sinod je, na jučerašnjoj sednici primio s odobravanjem izveštaj Dobrotvorne fondacije SPC "Čovekoljublje" o njenom pomaganju migrantima u našoj zemlji od prvih dana kad su se pojavili. 

U saradnji sa Komesarijatom za izbegla i raseljena lica i sa svojim inostranim partnerima, "Čovekoljublje" deli pomoć u hrani, higijenskim sredstvima, paketima za bebe, kontejnerima sa tuš-kabinama, sa toaletima... 

"Kao što je činilo "Čovekoljublje" i SPC prošlih decenija sa stotinama hiljada domaćih izbeglica i raseljenih lica, sa istom ljubavlju i žrtvom to čini SPC i sa svim stradalnicima iz Sirije i Iraka, kao i nekih drugih država sa Bliskog istoka, Azije i Podsaharske Afrike", navodi se u saopštenju. 

Za ukazivanje i prikupljanje pomoći prognanicima, na putu od Preševa i Zaječara do severnih granica Srbije obraćati se sveštenicima tih mesta, kao i "Čovekoljublju (+38111) 36 72 971, 30 65 445, ili na epošta:beograd@covekoljublje.org

 

Ja sam vrlo pozitivno iznenađen

Link to comment

Niko nigde da pozove na zdrav razum, niko nigde jeobte! Ovih par dana samo to jurcam po medijima i nigde ništa na tu temu...

 

 

Evo ti ALO juri pulicera :fantom: krenula redakcija komplet da cita Lao Cea ili im Bler diktira sta da pisu, nemam drugo objasnjenje

 

tumblr_ntqr9bFEPe1rjssdoo1_540.jpg

Edited by Caligula
Link to comment

Mene zanima zašto su azilanti odbili hranu koju su im makedonski policajci ponudili na granici kao pomoć? Da li je to zato što je na kutijama nacrtan krst ili zato što hrana nije halal, po islamskim propisima? Neka neko objasni razloge. Jako ružna slika.

 

Edited by slow
Link to comment

to mi zvuči kao logično objašnjenje, već sam video spin nekih ''medija'' da je to zbog crvenog krsta na kutijama

Edited by slow
Link to comment

Mene zanima zašto su azilanti odbili hranu koju su im makedonski policajci ponudili na granici kao pomoć? Da li je to zato što je na kutijama nacrtan krst ili zato što hrana nije halal, po islamskim propisima?

ili nema blage veze s tim nego je situacija bila "we don't want your food, we want to keep going". 

ko je izmislio da su odbijali hranu jer je na kutijama krst je stvarno bolid.

Link to comment

"Naseljavanje u opustelim krajevima", briljantna ideja, želeo bih da upoznam stručnjaka koji je to smislio.

isti onaj koji ce arlaukati kada pocnu da rastu "ogromne dzamije" po opustelim predelima naseljenim Sirijcima, koji ce protestovati protiv uvodjenja arapskog kao stranog jezika u lokalnim skolama, i koji ce odjednom ukapirati da je veronauka u nastavi protivustavna, kada shvati da se na casovima uglavnom prica o islamu,

Link to comment

Mene zanima zašto su azilanti odbili hranu koju su im makedonski policajci ponudili na granici kao pomoć? Da li je to zato što je na kutijama nacrtan krst ili zato što hrana nije halal, po islamskim propisima? Neka neko objasni razloge. Jako ružna slika.

 

 

 

Pre par strana je pisano o ovome.

Snimak je napravljen za vikend, posle epizode sa suzavcem, šok bombama i pendrečenjem.

Naši mediji (informer juče, kurir danas, ne znam ko još) su iskusno sačekali da se ružna epizoda 

makedonske policije zaboravi i plasirali snimak.

Koliko vidim web bruji od komentara, groznih.

Savršen dokaz kratkog pamćenja.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

isti onaj koji ce arlaukati kada pocnu da rastu "ogromne dzamije" po opustelim predelima naseljenim Sirijcima, koji ce protestovati protiv uvodjenja arapskog kao stranog jezika u lokalnim skolama, i koji ce odjednom ukapirati da je veronauka u nastavi protivustavna, kada shvati da se na casovima uglavnom prica o islamu,

 

logićno. rešili ljudi da budući posao obezbede na vreme

Link to comment

isti onaj koji ce arlaukati kada pocnu da rastu "ogromne dzamije" po opustelim predelima naseljenim Sirijcima, koji ce protestovati protiv uvodjenja arapskog kao stranog jezika u lokalnim skolama, i koji ce odjednom ukapirati da je veronauka u nastavi protivustavna, kada shvati da se na casovima uglavnom prica o islamu,

 

A zasto ovo pisu bas sad? Zasto ALO ne udje u svoju kozu i nastavi o balijama, siptarima, izdaji pravoslavlja i ostalom, zasto se prave englezi™?

 

fantom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...