Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa da naprave ogradu, recimo, ili da ukinu trajekte za dalje. Bolesno, ali može se izvesti.

 

A ovako se postavlja pitanje gde je Šengen? Ili ga ima, ili ga nema, ukoliko se ne poštuje na Kosu, onda da Mađari jedu govna sa njihovom ogradom.

 

Naravno da ga u ovakvim slučajevima nema. Ako se organizuje nas 200 hiljada do dođe do Nemačke i kažemo da ćemo stati samo po cenu života - doćićemo (ogroman procenat) u Nemačku i šlus. Jedini na čin da zaustaviš stotine hiljada ljudi da dođe od tačke A do tačke B je da pucaš. A...veliko je pitanje da li može i tako. O milionima da ne pričam. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Naravno da ga u ovakvim slučajevima nema. Ako se organizuje nas 200 hiljada do dođe do Nemačke i kažemo da ćemo stati samo po cenu života - doćićemo (ogroman procenat) u Nemačku i šlus. Jedini na čin da zaustaviš stotine hiljada ljudi da dođe od tačke A do tačke B je da pucaš. A...veliko je pitanje da li može i tako. O milionima da ne pričam. 

 

Pa naravno, ali to važi i za Mađare, isto koliko i za Grke. Ovo se ne može zaustaviti i to smrdljiva Evropa treba da shvati i da se prilagodi nečemu što je sad već uklesano u kamen. Samo da prestanu da rastežu taj jadni šengenski sporazum, nek' ga lepo ukinu, ovo je sprdnja.

Link to comment

Pa većina Austrijanaca to sad već traži, ovo ludilo će se završiti ili tako što će pustiti sve ove jadne ljude u EU, ili ćemo se vratiti na staru, lošu Evropu.

Link to comment

Pa većina Austrijanaca to sad već traži, ovo ludilo će se završiti ili tako što će pustiti sve ove jadne ljude u EU, ili ćemo se vratiti na staru, lošu Evropu.

 

naravno. potrebno je vreme da ljudima dođe iz dupeta u glavu da procenat doseljenika koji bi činili i 1% ukupnog stanovništva nije nikakva tragedija. 

 

u pitanju je čista fizika, realno. napisao sam pre nekoliko nedelja (mrzi me da tražim post): to što neki (ne svi) u nemačkoj, UK, francuskoj ili skandinaviji misle da je dugoročno održiva koncepcija da u 11-12 evropskih država bude plata 2,5-3k evra, a oko njih da budu države sa platama od 400-700 evra, a oko ovih maltene stotine miliona u potpuno uništenim državama (Ukrajina, Bliski istok, severna Afrike) - to je zabluda samo takva. Samo je pitanje na koji način će im se ukazati da je zabluda. 

Link to comment

Nikako, bojim se, ukoliko se pokrenula skupa i besmislena akcija sprečavanja puštanja tih ljudi u EU, teško da će ikako biti prekinuta. Na stranu što svi mi sad možemo da pišemo o besmislenosti iste.

 

Šta, da neće možda Orban sad da prizna da mu je skupo pravljenje ograde besmisleno, a izbeglice samo tako prolaze ispod nje, ili tako što je iseku.

Link to comment

Nikako, bojim se, ukoliko se pokrenula skupa i besmislena akcija sprečavanja puštanja tih ljudi u EU, teško da će ikako biti prekinuta. Na stranu što svi mi sad možemo da pišemo o besmislenosti iste.

 

Šta, da neće možda Orban sad da prizna da mu je skupo pravljenje ograde besmisleno, a izbeglice samo tako prolaze ispod nje, ili tako što je iseku.

 

Ma Orban je...potpuno nebitan lik na tom nivou stvari. 

Link to comment

OK, ali ni Merkelova nije ovde mnogo pametnija. Bolje bi joj bilo da smišlja radna mesta za sve te ljude, umesto što smešnim državama uvaljuje koske, kako da spreče dolazak tih ljudi u njenu zemlju, a neće ih sprečiti, samo će (sve te države) ispasti budale poput Makedonaca.

Edited by Anonymous
Link to comment

Jbg, ljudima koji negde žive potrebna su radna mesta, ali s druge strane ljudi koji negde žive tu i troše i tako i generišu radna mesta. E sad, kako napraviti sistem da to funkcioniše je neka druga tema. S druge strane, jedan od efikasnijih načina da se ublaži demografski pritisak na Nemačku, Francusku. Uk i Skandinaviju je i stvaranje kvalitetnog "buffera", red zemalja sa ekonomijama koje takođe mogu i da podnesu i da, kako da kažem, beneficiraju, od priliva ljudi, da apsorbuju jedan broj, ali ono što se dešava na Balkanu ili Ukrajini, pa čak i Španiji je u velikoj meri suprotno od toga. Ali i to je neka druga tema (ali ne sasvim)

Edited by MancMellow
Link to comment

OK, ali ni Merkelova nije ovde mnogo pametnija. Bolje bi joj bilo da smišlja radna mesta za sve te ljude, umesto što smešnim državama uvaljuje koske, kako da spreče dolazak tih ljudi u njenu zemlju, a neće ih sprečiti, samo će (sve te države) ispasti budale poput Makedonaca.

 

ne znam da li merkelova uvaljuje koske. mislim da je ovde na delu sindrom delanja onoga kako se zamislja da bi se trebalo da bi se zadovoljili nemci, nego sto zaista postoji neka jaka direktiva. da postoji, mi bi ovde prvi to mogli da vidimo.

 

sto se makedonaca tice prilicno sam siguran da je to bilo izmedju grka i makedonaca nego cokalija i kupuslija.

Link to comment

Neki unutrašnji glas mi govori da će čitava ova ekipa doneti Nemačkoj dobro u perspektivi, ljudi koji hoće da izginu da bi stigli tamo će tako tamo i da rade.

Edited by Anonymous
Link to comment

Neki unutrašnji glas mi govori da će čitava ova ekipa doneti Nemačkoj dobro u perspektivi, ljudi koji hoće da izginu da bi stigli tamo će tako tamo i da rade, za razliku od debelih domoračkih svinja iz Drezdena.

 

pa doneće dobrog naravno. ali je pitanje i političke stabilnosti. ne glasaju ljudi samo racionalno ekonomski i to racionalno ekonomski na nivou države. gledaju i sebe lično i tu onda ulaze u računicu i mnoge druge stvari. 

Link to comment

pa doneće dobrog naravno. ali je pitanje i političke stabilnosti. ne glasaju ljudi samo racionalno ekonomski i to racionalno ekonomski na nivou države. gledaju i sebe lično i tu onda ulaze u računicu i mnoge druge stvari. 

 

Ovo sad je sranje koje prevazilazi klasično udvaranje biračkom telu, ko sad jebe glasače, ovde nam sad treba kalibar političara starog kova, tipa Čerčila, ali ih nema.

Link to comment

Ja pricam o kraju 50-ih, dakle o istorodnimtm izbeglicama.

I pocetku 60-ih, do nezavisnosti Alzira, odnosno dizanja ruke Francuske od istog.

Ono posle je - ono posle: naravno da si u pravu za deo o ekonomskim migrantima.

 

Mislio sam raznorodne migrante a ne na pieds noirs (za one sa dna kace nema problema, oni su uvek veći katolici od pape). Iako ni raznorodni nisu bili čisto ekonomski migranti već su bili više politički kao saradnici francuskog režima. Morali su da emigriraju da bi sačuvali glavu na ramenima.

Dragance je već to rekao da ni njihova integracija nije uspela kao nije ni onih koji su bili čisto ekonomski migranti. A ako to nije uspelo u sekularnoj Republici ne znam gde će i kako će.

Edited by slow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...