Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Videces ti, uvek kasno uvidis ali to je deo tvog sarma :fantom:

 

Ili imas neko drugo objasnjenje zasto od Srbije pravi sabirni centar, pomirljivo i snishodljivo, uz cudnu podrsku medija?

 

Samo reakcije ovce (mladenovac) iskacu iz te idilicne slike.

 

Dobar tekst

Edited by Caligula
Link to comment

Belgijska voditeljka pronasla slabu tacku madjaronskog zida - jednostavno dodjete do njegovog kraja kod tromedje sa RO i udjete :lolol:

 

 

Krenuo da ti kucam odgovor ali mi je palo na pamet da bi vizuelna varijanta bila mnogo jasnija:

 

Untitled.jpg

 

(crna linija je taj skrnavi nacistički zid, od tromeđe sa Hrvatskom do tromeđe sa Rumunijom)

 

Kapiraš sada kakav idiotizam je u pitanju i kako isti na terenu neće ništa promeniti osim što će poskupeti trafiking i verovatno prouzrokovati mnoga utapanja na Dunavu?

 

Posledice po Srbiju? Ništa veće u odnosu na mađarsku granicu bez zida. Nas čekaju talasi emigranata i ovako i onako, ali oni će sve učiniti da se u Srbiji zadrže najkraće moguće. Orbanovi projekti tu neće ništa promeniti niti će ih motivisati da razmotre duži ostanak u Srbiji.

Link to comment

Afghans heading for Northern Europe - Hungarian govt won't let them take train without passports so stuck at station.

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Lindsey Hilsum's photo.jpg

Link to comment

Niko nigde da pozove na zdrav razum, niko nigde jeobte! Ovih par dana samo to jurcam po medijima i nigde ništa na tu temu...

 

 

koji crni razum. koga boli kurac za izbjeglice i jad koji se samo sliva. humanitarni osnovi su mrtvo slovo na papiru kao i razne un rezolucije. zapad na njih gleda cisto iz interesa. sta to sirijske izbjeglice i sve sto sa njima dodje moze da ponudi zapanim zemljama? imaju dovoljno svoje nisko ili nikako kvalifikovane radne snage. za sta im trebaju svi ti ljudi? da im grade dzamije i uce islamu? da im otvaraju nove piljare, shavarme itd.?

 

nema 1 argument osim humanitarnog koji bi opravdao ostanak i prihvatanje tih nesrecnih ljudi. mislim, se ovo pricamo iz perspektive evrope koja je relativno nedavno izasla iz ekonomske krize, tj. sta bi bilo da se ovo desavalao kada su harala masovna otpustanja i zatvaranja...

Link to comment

E, kod mene u malo široj okolini to nije slučaj.

Svi su spremni da pomognu, skuplja se nešto.

Ima kao nešto zabrinutih. (Ako stvarno ostanu svi ovde potencijali za sranja su nemerljivi.)

Nema ksenofobije.

+1

Link to comment

 kada im dignu PDV za par % da bi namakli vise love za nove potrebe. nece moci vise da piju 50 piva nedeljno.

 

 

izgleda da je to vecini ravno hum. katastrofi

Link to comment

jbg kranpo, malo si kontradiktoran u svom postu. istovremeno tvrdiš da su humanitarni osnovi mrtvo slovo na papiru, a da evropa trenutno nema nijedan drugi razlog, osim humanitarnog, da prima te izbeglice. šta je od to dvoje?

Link to comment

Serbian PM Vucic in #FAZ: 'I support the 5-point-plan by Austrian FM Kurz. Europe needs a unified asylum policy'

 

A verovatno da ga neko pita za jednu tačku planu bilo bi : Ovaaaj jel može pomoć prijatelja?

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

kau, kakve veze ima taj dobar tekst sa biserjem koje kipi iz tvog mozga

 

Yo, ne prica se u tekstu o vucicevim motivima tako da tekst nema direktne veze sa "svaka cast Vucicu".  A kada cujem "svaka cast Vucicu kako hendluje" biserje krene da kipi iz mene, hejmijska reakcija valjda. Ti to uspevas da hendlujes jer si pametan covek, ali meni ne uspeva jer sam po svemu sudeci glup ko kurac i ne kapiram tu Vucicevsku dobrotu, to pišanje EU po nama koje on dobrodusno prima direktno u usta da bi ga ispljuvao po ovcama uz balavi osmeh.

 

Koliki je njegov deo™ ?

Edited by Caligula
Link to comment

Bilo bi ti lepše da pokaže svoje pravo lice (ne sumnjam da bi on to voleo da radi) i da na granicu pošalje

ono malo vojske sa naređenjem da pucaju?

Bio bi iskren, a ti bi mogao reći: i told you so.

Link to comment

Bilo bi ti lepše da pokaže svoje pravo lice (ne sumnjam da bi on to voleo da radi) i da na granicu pošalje

 

Komentarisao sam "svaka cast Vucicu" :fantom:

 

Stice se utisak da su ovo zapravo njegovi potezi ali to nema veze sa logikom.

Link to comment

jbg kranpo, malo si kontradiktoran u svom postu. istovremeno tvrdiš da su humanitarni osnovi mrtvo slovo na papiru, a da evropa trenutno nema nijedan drugi razlog, osim humanitarnog, da prima te izbeglice. šta je od to dvoje?

 

eh da je samo to kontradiktorno ali ajd...

Link to comment

Yo, ne prica se u tekstu o vucicevim motivima tako da tekst nema direktne veze sa "svaka cast Vucicu".  A kada cujem "svaka cast Vucicu kako hendluje" biserje krene da kipi iz mene, hejmijska reakcija valjda. Ti to uspevas da hendlujes jer si pametan covek, ali meni ne uspeva jer sam po svemu sudeci glup ko kurac i ne kapiram tu Vucicevsku dobrotu, to pišanje EU po nama koje on dobrodusno prima direktno u usta da bi ga ispljuvao po ovcama uz balavi osmeh.

 

Koliki je njegov deo™ ?

 

 

177 devica na dzennetu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...