Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa to...Uvek ima ludaka, i biće ih sve više. Mene plaši da li je država spremna da odgovori...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije zabraniće skupove koje su za 31. avgust protiv izbeglica najavile organizacije poput "Dveri", "Naši" i "Obraz", rekao je danas ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.
Link to comment

ne mislim ja da tih ekstremnih ludaka ima previse. javno mnjenje je vec x puta dokazalo da je za stvari koje mu se ne ticu direktno novcanika spremno da preuzme sta god mu mejnstrim mediji plasiraju, a ovog puta mu uglavnom ne plasiraju bas zadnje govno (zacudo)

Link to comment

Ma koliko mi ova vlast bila odvratna, način na koji hendluju i rešavaju ovaj problem zaslužuje aplauz.

Znam da su neiskreni, znam i da preglumljuju ali još nijednom zbog reakcija vlasti na problem izbeglica

nisam osetila stid.

Meni je to jako bitno.

Link to comment

Ma koliko mi ova vlast bila odvratna, način na koji hendluju i rešavaju ovaj problem zaslužuje aplauz.

Znam da su neiskreni, znam i da preglumljuju ali još nijednom zbog reakcija vlasti na problem izbeglica

nisam osetila stid.

Meni je to jako bitno.

 

iskrenost je precenjena kategorija ako pricamo o drzavi. 

oni rade stvari koje zaista jesu najbolje za srbiju sada. blokada granica sa nase strane bi proizvela disperziju izbeglica ka alternativnim putevima preko cuka i planina i onda bi im trebale ogromne snage da to hendluju, da ne pominjem ideju vracanja u makedoniju sto bi dovelo stvar na ivicu pakla. za ovo sada nema bolje, sem da malo srede parkove u beogradu, ali za to jednako krivim usrani UNHCR

Link to comment

Dosao sam da procitam opet ovaj topic, jer je kolega prekoputa krenuo da prica o situaciji iz busa juce. Ulazi porodica izbeglica*, i na to dve debele telesine krecu glasno da komentarisu 'evo ih jos', 'koliko ce jos da ih dodje'. I to je tako vec danima. Nisu oni jos vecina i nije poenta u transparentima ili grafitima, tih koji ce da pisu grafite podrske ce u Nemackoj uvek da bude vise, zato sto otvoreno protiv mozes da budes samo ako si otvoreni nacista (manje-vise). Takvih nema mnogo, ali nisam ljubitelj tihe vecine.

 

 

to je stav vecine evropljana. ko misli da ce da njemacka dodijeliti milion permanentinh azila arapskim izbjeglicama taj nije normalan. vjerovatno ce prihvatiti dosta ali ce takodje deportovati veliki broj nazad u srijiu cim se smiri rat. osim deportovanja, dovoljno je da se naprave zakoni po koji ce uciniti zivot nemoguc izbjeglicama kao sto to rade sada skandinavske zemlje koje btw. razmatraju izlazak iz svih konvencija koje ih obavezuju da prihvate izbjeglice. evropa je spremnija da ulozi ogromne sume u rekonstrukciju i obnovu sirije nego da ih zadrzi na svom tlu. najveca opsanost od ovog ludila je da ce evropa za sigurno skrenuti totalno desno sljedecih par godina. pratio sam pisanja zapadnih medija zadnjih par dana i zakljucak mnogih je da se evropi sprema humanitarna katastrofa. evropa jednostavno nema resurse i mehanizme da se bori sa ovim prilivom izbjeglica i da je neophodno drzati ih izvan evrope. 

Link to comment

 za ovo sada nema bolje, sem da malo srede parkove u beogradu, ali za to jednako krivim usrani UNHCR

Jebi ga, ali beogradski parkovi, kakvi god da su, nisu predviđeni za višemesečno stanovanje nekoliko hiljada ljudi. Mislim, nijedan jedini park na svetu nije predviđen za  prihvat izbeglica. Za to nije kriv ni grad Beograd, ni Zelenilo Beograd, ni UNHCR. Da nema Picinog parka kod Ekonomskog fakulteta, ni parka kod autobuske stanice, izbeglice bi na tom prostoru spavale po ulicama ili na savskom keju. Naprosto, oni su na toj lokaciji, jer odatle hvataju autobuse za sever.

Edited by Arkadija
Link to comment

ma sigurno im se sprema humanitarna katastrofa, kada im dignu PDV za par % da bi namakli vise love za nove potrebe. nece moci vise da piju 50 piva nedeljno.

 

jbte, nije tesko proveriti koliko su zemlje primale izbeglica posle WW2 i u kakvom su stanju bile tada. usrana austrija sa kurcem na celu danas zatvara granicu a 1946. primila 300.000 izbeglica. doduse svojih.

Link to comment

Pa to...Uvek ima ludaka, i biće ih sve više. Mene plaši da li je država spremna da odgovori...

 

poslato sa WC šolje by BVK

pogledaj broj pluseva još ~450 mentola.

 

gledao sam pre par dana naslovne Alo, Kurira, Informera i Naših Novina... zaraza, teroristi, pljačke...

Edited by Ravanelli
Link to comment

Jebi ga, ali beogradski parkovi, kakvi god da su, nisu predviđeni za višemesečno stanovanje nekoliko hiljada ljudi. Mislim, nijedan jedini park na svetu nije predviđen za  prihvat izbeglica. Za to nije kriv ni grad Beograd, ni Zelenilo Beograd, ni UNHCR. Da nema Picinog parka kod Ekonomskog fakulteta, ni parka kod autobuske stanice, izbeglice bi na tom prostoru spavale po ulicama ili na savskom keju.

 

Ne znam sta hoces da mi kazes. Ni budimpestanski parkovi oko Keletija nisu predvidjeni pa je opet higijenska situacija daleko bolja, voljom gradske uprave. Ovde je na delu ping pong oko nadleznosti grada i republike i ko treba da plati, a onda to razresava neko treci ko ih sve tera u kurac i narucuje Toi Toi. Ovde se djubretari i ovi zeleni (zelenilo) vise bave time da im utapkaju SIM kartice sa zaradom 5x nego ciscenjem. Kada bi svako jutro i vece tim od 10 djubrosa prosao kroz park, naravno da bi bilo mnogo bolje.

Edited by yolo
Link to comment

Ma koliko mi ova vlast bila odvratna, način na koji hendluju i rešavaju ovaj problem zaslužuje aplauz.

Znam da su neiskreni, znam i da preglumljuju ali još nijednom zbog reakcija vlasti na problem izbeglica

nisam osetila stid.

Meni je to jako bitno.

 

Vucic ovo radi da bi dobio mandat za guzenje naroda 24/7, neogranicen broj mandata.

 

Ako to nije za stid, ne znam sta je

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...