Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

to je dss. uvek bio i ostao. samo su dveri gore od njih u srbiji.

 

Odvratan tekst i potpuno suprotan, recimo, Prorokovicevom koji takodje naginje DSSu.

 

Mrznja kao takva.

Link to comment

moze li neko objasnjenje povodom neke vesti koje sam procitao na b92?

 

naime, migranti koji su stigli do kanjize se zale na madjarsku policiju, jer prilikom prelaska odmah im uzimaju otiske prstiju. Onog momenta kada im uzmu otisak prsta automatski su evidentirani kao trazioci azila, a oni zele da idu (vecinom) u nemacku, a na ovaj nacin su spreceni. u cemu je <kvaka>? jel to madjari stite nemacku, i ako je to tacno, zasto? Iz tog razloga migranti idu pored granice i traze mesto za prelaz gde nema policije da im ne bi trazili otiske prstiju...mogu samo da zamislim kakav je to lov na migrante po madjarskoj..

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=08&dd=25&nav_category=12&nav_id=1031131

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Odvratan tekst i potpuno suprotan, recimo, Prorokovicevom koji takodje naginje DSSu.

 

Mrznja kao takva.

nisam citao prorokovicev tekst ali nisam iznenadjen. on nije olosh, nije nikad ni bio. naprotiv.

 

nasuprot njemu, ristivojevic je sljam prve kategorije koji je debelo profitirao ucestvujuci u odbrani zlikovaca u hagu. najgori olosh koji postoji.

Link to comment

ma to je samo gubljenje vremena na procedure koje za koji mesec vise nece imati nikakvu vaznost. nemacka je povukla nogu sa jucerasnjom suspenzijom dablinskog sporazuma za sirijske izbeglice i prosto preuzela odgovornost za njih time sto je prihvatila da do kraja postupka niko ne sme da ih vraca nazad (a sudeci po formulaciji, prilicno izvesno ni tada). njihovim putem ce morati da krenu i ove ostale zemlje koje su na najvecem udaru, jer taj udar realno mogu da apsorbuju cak i kada cifre postanu vece od sadasnjih. inace se ta dinamika itekako prati, od pre par dana je hit holandija koju na pocetku niko nije pominjao, a sada je vecini prvi izbor zato sto "u nemackoj ima previse sirijaca" (izjava ortaka iz parka juce). bas me zanima da li ce posle ove vesti da se vrate na nemacku kao na prvi izbor.

Link to comment

nisam ni sumnjao. 

jak im je povod.  ^_^

 

„Протест против плана ЕУ о насељавању 400.000 миграната у Србији“

 

nasiobraz-plakat-650x424.jpg

Link to comment

ja ništa ne bih imala protiv da ti ljudi ostanu ovde

pa jbt, istočna srbija se prazni

 

pa i da se mešamo, pa to je valjda neka hebena očekivana dijalektika

vazda su se ljudi mešali, bile seobe, i mi smo došli od nekud

 

pa da svi zajedno lepo krenemo da vadimo ovu zemlju iz blata

 

znam, znam, pričam bajke, ali lepo bi bilo 

Link to comment

iz damaska u sela istocne srbije ili u frankfurt, berlin, minhen, studgart, hanover itd? izbor je lak :)

 

btw, odlicna je ova vest iz nemacke, pa posle neka neko prica lose o nemcima

Edited by Pontijak
Link to comment

Da, sigurno su toliko prošli da bi zaglavili u selu u istočnoj Srbiji gde je i Bog reko laku noć.

pa ako neko beži da spašava glavu, onda ni istočna srbija nije loša

 

tj. ako se nigde drugo ne može

Link to comment

Već su spasili glavu kada su kročili u Tursku. Njihov cilj je zapadna Evropa.

 

Da li se išta zna o strukturi izbeglica - starost, pol, obrazovanje?

Link to comment

pa ako neko beži da spašava glavu, onda ni istočna srbija nije loša

 

tj. ako se nigde drugo ne može

Da samo spašava živu glavu, sedeo bi u izbegličkom kampu negde u Turskoj. Tamo mu je perspektiva da narednih 15 godina trune u nekom šatoru, dok je verovatnoća da se deca iškoluju, imaju zdravstvenu zaštitu ili bilo kakvu žiivotnu šansu za kvalitetan život nikakva.

Kada si već isteran iz sopstvene kuće, i imaš iole najnormalnije ljudske želje za samoodržanjem, nećeš osuditi sebe ili svoju decu na izbeglički kamp ili selo u istočnoj Srbiji.

Link to comment

Oko mešanja. Čini mi se da je . mešanja sa narodima.sa.kojima mnogo duže živimo zajedno a sa kojima.delimo ne jezik nije bilo skoro uopšte - madjari i albanci.

 

Čisto sumnjam da bi se sa.sirijcima mešali mnogo više

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Da samo spašava živu glavu, sedeo bi u izbegličkom kampu negde u Turskoj. Tamo mu je perspektiva da narednih 15 godina trune u nekom šatoru, dok je verovatnoća da se deca iškoluju, imaju zdravstvenu zaštitu ili bilo kakvu žiivotnu šansu za kvalitetan život nikakva.

Kada si već isteran iz sopstvene kuće, i imaš iole najnormalnije ljudske želje za samoodržanjem, nećeš osuditi sebe ili svoju decu na izbeglički kamp ili selo u istočnoj Srbiji.

ma sve ok

ali ja se nadovezala na priču da im ne daju u evropu, tj. u zapadnu evropu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...