Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Zato što bi to loše izgledalo da im se to radi u EU.

 

Kao sto rekoh, to bi bila tragedija za nas. Posebno ta prica o kampovima zatvorenog tipa. Prvo - ko da kontrolise to, sta mi treba da se igramo cuvara logora? hvala lepo, neka hvala. Ko na to pristane je prosto izdajnik i mnogo gore od toga. 

 

Jedina nada je ovo sto je napisao Fins Fleet. Da je prosto Srbija previse blizu i da te ljude prosto niko ne bi mogao da zadrzi da ne predju 200-300km kopna i nadju se na granici EU. 

 

 

 

Према томе, ЕУ је дужна да их збрине, или да на други начин помогне Србији. Дужна! Око тога нема преговора. То је пут решавања проблема. А не подизање зидова. Будимо људи. Колико смо данас људи, толико ћемо и заслужити у будућности.

 

Apsolutno. 

Edited by MancMellow
Link to comment

uopste ne vjerujem u taj los scenario u kome ce srbija biti (nedo)cekaonica za ulaz ogromnog broja izbjeglica u evropu.

 

a inace, srbiji, gledajuci okolne zemlje, svaka cast.

Link to comment

uopste ne vjerujem u taj los scenario u kome ce srbija biti (nedo)cekaonica za ulaz ogromnog broja izbjeglica u evropu.

 

Pa, ono, nikakve logike nema. No, imajuci u vidu kako su se zakrvili na samitu na kome se pricalo o migrantima nista ne bih iskljuci da im se mota po glavi, iako, naravno, kazem, ponavljam, zvuci suludo.

Link to comment

Dobro pitanje. Meni čak nije ni jasno zašto se migranti koji su se (posle muka Isusovih) dokopali Francuske ubijaju (i to na žalost ponekad i bukvalno) da se dokopaju Britanije?! Šta kog đavola ima tamo?

 

UK im je verovatno najbolja opcija ako od stranih jezika govore samo engleski. Pride mislim da se na onu avanturu sa vešanjem o kamione ispred Eurotunela odlučuju samo mlađi ljudi koji nemaju saputnike. Nije to poduhvat za porodicu sa troje sitne dece.

 

Još jedno pitanje je zašto vaskolika EU ne organizuje procesuiranje™ u Grčkoj? Ono, Grčka je prva EU stanica u toj priči, praktično sve što prođe preko Turske ide u Grčku. Imaju onoliko ostrva, gledano iz perspektive briselskih idiota to je idealna lokacija za neki Nauru™. Pride Grčku mogu da ucenjuju i pritiskaju kako im se svidi, pošto im je ova početkom leta predala kompletan suverenitet na srebrnoj tacni. Ako u Briselu zaista žele da kopiraju Australiju onda bi grčka ostrva trebalo da im budu prva opcija a ne da ti konclogori budu tik uz granicu EU. Oni čak ni tu neljudskost nisu u stanju da iskopiraju kako treba.

Link to comment

Ti si, nadam se, samo bio sarkastican. Voleo bih da tebe vidim, ovako iz nevukojebine, kada bi te ostavio samog kod Penn State stanice ili gde je već još gori krkljanac. Ili možda u tokijski metro u 8h ujutro.

 

Нисам видео њега али сам видео себе. Осећао сам се као код куће, тачно сам, не гледајући у семафор, знао кад да кренем, и тог тренутка су кретали и сви остали.

 

Вуконејебина звана Зрењанин, студирао у селендри званој Нови Сад.

Link to comment

Potpuno je nerealno poređenje Naurua i Srbije po pitanju kampa za izbeglice. Nauru je ostrvce od 20 kvadratnih kilometara, koje je od australijske obale udaljeno 2000+ kilometara, i tu distancu je nemoguće preći sopstvenim snagama, mora se ići brodom ili avionom. Srbija je kontinentalna zemlja, veličine oko 75000 kvadratnih kilometara, koja se graniči sa tri članice Evropske unije, pri čemu je ta granica vrlo lako prohodna. Ako migranti budu želeli da odu iz Srbije, nema te sile koja će ih zadržati.

 

Evo i primer iz ličnog iskustva. Pre par nedelja sam vodio ženu, najstarijeg sina i najstariju ženinu bratanicu na kupanje na Neru. Ko ne zna, Nera je pogranična reka između Srbije i Rumunije, koja teče oko 3 kilometra južno od Bele Crkve i uliva se u Dunav, pri čemu granična linija ne ide sredinom toka reke, nego naizmenično prelazi na jednu i drugu obalu. E sada, ovaj poslednji podatak ja nisam znao kad sam otišao na reku, pa sam šetajući desnom obalom reke ušetao u Rumuniju bez ikakvih problema i da me bilo ko zaustavlja (prošao granični kamen, i tek u povratku ga uočio). Što je najbolje, ja nisam bio jedini, već se tu motala gomila ljudi, što iz Srbije, što iz Rumunije, kupala se i piknikovala po toplom letnjem danu, prelazeći stalno na drugu stranu granice. E sada, ako je tako u sred letnjeg dana, po mrklom mraku me verovatno ne bi uočio apsolutno niko ko ne nosi IR naočare, ne mene, nego bilo koga ko ćeli da ilegalno pređe u Rumuniju. Uostalom, ceo taj potez granice od Vršca (pa i Plandišta) do Bele Crkve je veoma lako prohodan i ne tako dobro čuvan sa obe strane, može se preći bez problema.

 

Suma sumarum, ako izbeglice ne budu želele da ostanu u Srbiji, nikakva mudrolija EU ih neće ovde zadržati, a naročito ne nekakvi kampovi. Mi kao da govorimo o nekakvim ovcama koje ćemo da uteramo u tor (ne mi na forumu, već generalno u Srbiji i EU), a ne o ljudima koji dolaze iz zajebanih ratnih i ostalih zona, gde su živeli mnogo godina u nemogućim uslovima i navikli da se za osnovne stvari snalaze na najneverovatnije moguće načine. Sada će njih kao da zadrže neki zidovi i neka policija, kako da ne.

Link to comment

Potpuno je nerealno poređenje Naurua i Srbije po pitanju kampa za izbeglice. Nauru je ostrvce od 20 kvadratnih kilometara, koje je od australijske obale udaljeno 2000+ kilometara, i tu distancu je nemoguće preći sopstvenim snagama, mora se ići brodom ili avionom. Srbija je kontinentalna zemlja, veličine oko 75000 kvadratnih kilometara, koja se graniči sa tri članice Evropske unije, pri čemu je ta granica vrlo lako prohodna. Ako migranti budu želeli da odu iz Srbije, nema te sile koja će ih zadržati.

 

Upravo. Zato sam se i zapitao zbog čega Premudri Vodeni Bizoni iz Brisela ne razmotre neko grčko ostrvo za tu ulogu, ako već hoće da simuliraju Nauru. Nisu ona đubrad iz australijske vlade odabrala Nauru zbog dobre infrastrukture i odličnih lokalnih podizvođača za konstrukciju montažnih baraka, nego zbog toga što je Nauru izolovana tačka u okeanu odakle oni nesrećni azilanti nemaju kud nego da se bace u isti. Da bi izbeglice zaista ostale blokirane u Srbiji potrebno je bukvalno i doslovce da sve susedne zemlje oko Srbije podignu neki izraelski zid. Kroz sve prepreke slabije od toga izbeglice će ili glatko proći ili će ih glatko zaobići.

Link to comment

Не знам да ли је размонтирана стара пруга уског колосека на од Српске Црње до ваљда Радојева или Хетина... та је неколико километара пролазила кроз Румунију. Било је случајева, чак и у она зајебана времена 1948-53, да се неко ко не зна запути пругом и... стигне куд је наумио. А и Бранко Ћопић је у "Осмој офанзиви" забележио случај да је неко тражио скровитије место да се исере и завршио преко гране.

Link to comment

Bugari poslali vojsku i par oklopnih vozila na granicu sa makedonijom,isto pumpanje misica i zastrasivanje onih koji bi da probaju da idu preko bugarske

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Da prenesem i ovde evo kako je na GRE-MK granici

XMfV4ru.jpg

Tu prelaze migranti ovamo je prelaz desno...

Na grckoj strani na granicnom kamenu nema niti jednog grckog policajca ide kamen pa zica pa MK "zandarmerija" pustaju ih odredjenim ritmom onda oni peske prugom do centraonde gde vidite livadske putice tu im je prva trijaza davanje papira grupisu ih ceka se voz i 10 evra karta i pravac Tabanovci....

Link to comment

Upravo. Zato sam se i zapitao zbog čega Premudri Vodeni Bizoni iz Brisela ne razmotre neko grčko ostrvo za tu ulogu, ako već hoće da simuliraju Nauru. Nisu ona đubrad iz australijske vlade odabrala Nauru zbog dobre infrastrukture i odličnih lokalnih podizvođača za konstrukciju montažnih baraka, nego zbog toga što je Nauru izolovana tačka u okeanu odakle oni nesrećni azilanti nemaju kud nego da se bace u isti. Da bi izbeglice zaista ostale blokirane u Srbiji potrebno je bukvalno i doslovce da sve susedne zemlje oko Srbije podignu neki izraelski zid. Kroz sve prepreke slabije od toga izbeglice će ili glatko proći ili će ih glatko zaobići.

 

Sada gledam mapu Egejskog mora, i ne vidim ni jedno ostrvo koje bi i izbliza moglo da simulira Nauru. Ni jedno od njih nije udaljeno od nekog drugog više od 50 kilometara + se nalaze u dosta naseljenom delu sveta. Tu bi trafiking migranata vrlo brzo postao unosnija privredna grana od turizma, jedino da bukvalno od nekog ostrva naprave tvrđavu poput Alkatraza, pa da joj se ne može prići. Tako nešto je, po meni, potpuno nerealno. Eventualno, mogli da ih voze na Azorska ili Farska ostrva, pa da ih tamo drže, ali bi to koštalo đavo i po, a ni Danska i Portugal se ne bi baš tako lako složili sa ovakvom idejom.

 

Što se zida tiče, i da podignu zid oko Srbije poput onog u Izraelu ili Melilji (što je verovatno nemoguće, i iz tehničkih i iz političkih razloga), to će migrante samo usmeriti drugim putevima. Primera radi, preko Turske i Crnog mora do Ukrajine, a onda kopnom do Užgoroda ili Lvova, gde se na dohvat ruke nalaze mađarska, slovačka i poljska granica, ili u Bosnu, do Velike Kladuše, odakle je Slovenija na tridesetak kilometara. Samo nebo je granica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...