Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

nisam mogao da procesuiram informacije koje plasiraju "visokobrazovani" ljudi sa poslovim koji se "visoko" kotiraju u društveno-poslovnim lestvicama

 

možda su čuli neke loše stvari o uglednoj religiji mira pa su oprezni  :fantom:

Link to comment

+1

 

minimalno 80% (minimalno) deli mišljenja u većoj ili manjoj meri prilično različita od većine na forumu. Kreće se od "sve je ok dok ne ostaju" do "treba i mi da izgradimo zid". 

 

Pa i forum je većinski u fazonu ''sve je ok dok ne ostaju''

Link to comment

danas sam počeo da ludim i bio sam u fazonu da svi vi ovde, na forumu, ne postojite i da ložite i da je realnost sasvim nešto drugo i da sam u njoj sam i da mi ne postoje "slični. bio sam neprijatan na poslu u dva navrata jer nisam mogao da procesuiram informacije koje plasiraju "visokobrazovani" ljudi sa poslovim koji se "visoko" kotiraju u društveno-poslovnim lestvicama

 

- počela je islamizacija evrope

- članovi ID su među njima i ubacuju se na teritoriju Balkana. šta lupam bre jesu lepo najavljivali pre nekog vremena?

- još nam samo fali da počnemo i sa njima da se mešamo

- jes da ostanu ovde pa za par godina i oni da traže nezavisnost

- kaže mi .... puni su para, torbe pune evra, dolara - sve butkice valuta koje hoćeš

- da, imaju para svi bogati a ko stoka leže tamo po parku među sopstvenim govnima i otpadom

- onu jednu hteli da siluju

- izbodoše se danas nožem, takvi su oni - sve rešavaju krvlju

- drugi je to svet...

 

 

puko sam. puko, ne mogu izbacim iz sebe današnji dan...

 

 

Jedan isto to pricao, otprilike prve cetiri stavke, skroz uveren. Posle par trezvenih razgovora u troje-cetvoro, isti taj dosao da prijavi kako se na sedeljci svadjao sa onima koji su govorili o prve cetiri stavke™ kao necem realnom

 

Hocu reci, dopire do ljudi ako si strpljiv uporan :fantom:

Edited by Caligula
Link to comment

Pa i forum je većinski u fazonu ''sve je ok dok ne ostaju''

 

hteo sam samo da kažem da po mom utisku velika većina ljudi uopšte nema stav - pa dobro, ako su na Zapadu skotovi - nek se non-stop vraćaju u Srbiju, i nebitno koliko će ih i koliko dugo u Srbiji ostati. Misliti da je to bilo kakvo većinsko mišljenje je teška zabluda. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Je l su ok prema njima? Naši?

Ne maltretiraju ih?

Znam da je njima najveća pomoć samo pustiti ih. 

Ako se može obezbediti prevoz super, a ako ne...kao i do sad će se snalaziti, samo da ih ne maltretiraju.

(A pitam zato što ceo dan trube kako smo mi divni i krasni i kako se oduševe kad pređu u Srbiju,

a kad tako pričaju ja se uplašim.)

Link to comment

A sto Briselu kad svi znaju da je Vasington kriv, a jos Obama licno zove Vucica da dodje u goste? 

 

Zato sto im je Brisel zeljena destinacija a ne Vasington. Vasington ih je "samo" poslao na ovaj put a svoju debelu "jedem fast food i vozim SUV za 50 centi litar" guzicu ce izvuci opet, po starom losem obicaju.

Link to comment

Je l su ok prema njima? Naši?

Ne maltretiraju ih?

Znam da je njima najveća pomoć samo pustiti ih.

Ako se može obezbediti prevoz super, a ako ne...kao i do sad će se snalaziti, samo da ih ne maltretiraju.

(A pitam zato što ceo dan trube kako smo mi divni i krasni i kako se oduševe kad pređu u Srbiju,

a kad tako pričaju ja se uplašim.)

Ono koliko sam ja video OK su zaista...

Video sam praktično nervni slom jednog policajca kada mu je jedan klinac nekako objasnio da je sam i da je pogubio roditelje...

Čovek je počeo da viče: on je saaam dajte nekog ljudiiii ...

Ima crveni krst dosta ljudi...

Ima UNHCR ...

E sad štos je da onog trenutka kad dobiju papir oni se ohrabruju da izađu napolje i krenu dalje, ovaj centar je "protočni bojler". Koliko sam razumeo to je neka stara vojna zgrada.

Kažu da već sređuju neku halu u tom kompleksu za smeštaj kad bude lošije vreme.

Ispred ih čekaju busevi, mislim da je zadnja cifra 20€ do BG...

Eto nije nešto ali stvarno sam izbedačen...

Link to comment

http://www.asylumineurope.org/news/24-08-2015/germany-halt-dublin-procedures-syrians

 

The German Federal Office for Migration and Refugees (BAMF) has issued internal instructions suspending the Dublin procedure in respect of Syrian nationals.

According to the instructions, dated 21 August 2015, Dublin procedures that have already been initiated in relation to Syrians are to be cancelled, in order for Germany to become the Member State responsible for processing their claims. This entails that enforceable return orders for Dublin transfers to other countries are also to be revoked. Newly applying Syrian asylum seekers are to be immediately channelled into the regular asylum procedure and will not be given the Dublin questionnaires usually provided to applicants.

Between January and July 2015, Germany has registered 44,417 applications from Syrians. The country is also anticipating a total of as many as 800,000 applications this year, a far exceeding the number of asylum seekers received in any other EU Member State.

Under the Dublin Regulation, a Member State may make use of the "sovereignty clause" to voluntarily assume responsibility for processing asylum applications for which it is not otherwise responsible under the criteria of the Regulation.

Link to comment

Ono koliko sam ja video OK su zaista...

Video sam praktično nervni slom jednog policajca kada mu je jedan klinac nekako objasnio da je sam i da je pogubio roditelje...

Čovek je počeo da viče: on je saaam dajte nekog ljudiiii ...

Ima crveni krst dosta ljudi...

Ima UNHCR ...

E sad štos je da onog trenutka kad dobiju papir oni se ohrabruju da izađu napolje i krenu dalje, ovaj centar je "protočni bojler". Koliko sam razumeo to je neka stara vojna zgrada.

Kažu da već sređuju neku halu u tom kompleksu za smeštaj kad bude lošije vreme.

Ispred ih čekaju busevi, mislim da je zadnja cifra 20€ do BG...

Eto nije nešto ali stvarno sam izbedačen...

 

 

Hvala. 

Nemoguće je videti toliki broj izmučenih ljudi na jednom mesti i ne biti izbedačen.

Link to comment

Pa i forum je većinski u fazonu ''sve je ok dok ne ostaju''

 

 

Ја не бих имао ништа против и да остану овде.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...