Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pre nekih sat vremena kod Skupstine tri migrantkinje sa decom potpuno opusteno prelaze ukoso ulicu van pesackog prelaza bez ikakvog obaziranja na saobracaj. Umalo ih ne pokupi jedan.

 

Ko zna iz kakve vukojebine su one dosle.

Edited by katamaran
Link to comment

Idioti sa B92 u Dnevnik uključuju Jelenu Milić i Boška Obradovića.

Boško bi da ogradi Srbiju kao što se Saudijska Arabija ogradila, a Milić jedva dočekala

i celu priču priča kroz prizmu odnosa Nato-Rusija, gde je Nato oaza humanizma.

I kome je palo na pamet da njih dvoje dovede kao sagovornike u emisiju?!

Link to comment

znači imamo dva izbora - ili da se jebemo sa kamarom izbeglica, što novopridošlih što deportovanih iz EU, ili da postanemo i mi nesigurna zemlja.

 

Sofijin izbor  :fantom:

 

Jedino sto Srbija treba da uradi je da ucini sve da tim ljudima omoguci sto je moguce pristojniji i bezbedniji boravak dok su na njenoj teritoriji i da svakog dana, na kraju radnog dana, sabere troskove i posalje u Brisel trazeci hitnu naplatu. Uz nekih dodatnih 20% za manipulativne troskove.

Link to comment

Jedino sto Srbija treba da uradi je da ucini sve da tim ljudima omoguci sto je moguce pristojniji i bezbedniji boravak dok su na njenoj teritoriji i da svakog dana, na kraju radnog dana, sabere troskove i posalje u Brisel trazeci hitnu naplatu. Uz nekih dodatnih 20% za manipulativne troskove.

 

... cenis da u Srbiji postoji neko ko ce to da ispregovara?

Link to comment

Jedino sto Srbija treba da uradi je da ucini sve da tim ljudima omoguci sto je moguce pristojniji i bezbedniji boravak dok su na njenoj teritoriji i da svakog dana, na kraju radnog dana, sabere troskove i posalje u Brisel trazeci hitnu naplatu. Uz nekih dodatnih 20% za manipulativne troskove.

A sto Briselu kad svi znaju da je Vasington kriv, a jos Obama licno zove Vucica da dodje u goste? 

Edited by ObiW
Link to comment

kako bilo, drzava je potpisala i neke sporazume o readmisiji i izgleda da su bogati europljani nasli budalu koja im savrseno odgovara

 

bez obzira. lica nisu imala vizu, a boravak su dobila (ako su dobila i ako nisu to pocepali, a verovatno jesu) na 72 sata, nisu imali nikakvu "dozvolu boravka". 

 

samo ovo, eventualno može da se odnosi na to 

 

 

 

bilo u tranzitu kroz teritoriju Srbije.“

 

zabole me, ni mađari ne poštuju potpisano. naravno, ne bih tim rečima rekao, nego bih rekao - kapaciteti su popunjeni, mi sredstava i mesta nemamo

Edited by MancMellow
Link to comment

Jedino sto Srbija treba da uradi je da ucini sve da tim ljudima omoguci sto je moguce pristojniji i bezbedniji boravak dok su na njenoj teritoriji i da svakog dana, na kraju radnog dana, sabere troskove i posalje u Brisel trazeci hitnu naplatu. Uz nekih dodatnih 20% za manipulativne troskove.

 

ne, Srbija treba da izračuna koliko košta svako od njih po danu i da pre primanja NAZAD bilo koga, unapred traži novac. I to, da se ne ponavljam, zato što su oni toliki teret, nego zato što ako se bar malo ne postaviš kako treba, uvaliće ti 100k ljudi bez ikakvih problema. Za koje će ti plaćati tako što će ti za to plaćanje ucenjivati nekim desetim stvarima. Hello, sa Nemačkom Angele Merkel ovde imamo posla.

Edited by MancMellow
Link to comment

Izbeglice svakako pocepaju bilo kakve srpske papire cim predju u Djarmalend..Ako malo razmisle, bolje im je da kazu da su u Madjarsku usli iz Rumunije ili Hrvatske..Tu je granica izmedju dve zemlje EU, jedna u sengenu druga jok..ali je granica izmedju njih sigurno manje cuvana nego granica izmedju Srbije i Madjarske..

 

Ako ih posalju u Rumuniju, bolje njima a bolje i nama...samo treba izbeglicama neko to da sapne..

Link to comment

Izbeglice svakako pocepaju bilo kakve srpske papire cim predju u Djarmalend..Ako malo razmisle, bolje im je da kazu da su u Madjarsku usli iz Rumunije ili Hrvatske..Tu je granica izmedju dve zemlje EU, jedna u sengenu druga jok..ali je granica izmedju njih sigurno manje cuvana nego granica izmedju Srbije i Madjarske..

 

Ako ih posalju u Rumuniju, bolje njima a bolje i nama...samo treba izbeglicama neko to da sapne..

 

to bar ne bi trebalo da bude problem. posto je to i u njihovom interesu

Edited by MancMellow
Link to comment

Da se razumemo, nisam ja siguran u izvodljivost svega toga i sta sve obuhvata onaj dablinski (valjda) sporazum..

 

Samo razmisljam glasno kako izvuci sto bolju opciju iz gomile loseg..

Link to comment

nivo ksenofobije je toliki da sam morao suprugu da pitam šta misli o imigrantima čim sam sa posla vratio kući, true story :mellow:

 

u jednom momentu sam se osetio kao da sam u They Live i da mi nema spasa

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...